Avatar: The Way of Water با عبور از شیر شاه و دنیای ژوراسیک هفتمین فیلم پرفروش تاریخ شد

Avatar: The Way of Water با عبور از شیر شاه و دنیای ژوراسیک هفتمین فیلم پرفروش تاریخ شد

Avatar: The Way of Water اکنون در میان پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما در رتبه هفتم قرار دارد و به جمع ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ پیوسته است. این فیلم بسیار مورد انتظار دنباله ای است که ۱۳ سال پس از انتشار فیلم اورجینال، Avatar، در سال ۲۰۰۹ منتشر می شود، فیلمی که هنوز هم با ۲.۹۲۲ میلیارد دلار فروش پرفروش ترین فیلم تاریخ سینماست.

آیا Avatar: The Way of Water پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما می شود؟

جیمز کامرون که دیگر فیلم او -Titanic که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد- نیز در فهرست ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما رتبه سوم را در اختیار دارد، پیش تر اعلام کرده بود که تازه ترین فیلم او به عنوان یک شاهکار سینمایی پرهزینه باید حدود ۲ میلیارد دلار بفروشد تا بتواند هزینه های تولید را جبران کند اما سودآور بودن Avatar: The Way of Water تا همینجا نیز تضمین شده است و این یعنی دنباله های دیگری نیز از راه خواهند رسید. در انتهای هفته جاری میلادی، که چهارمین هفته اکران فیلم از ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ به شمار می آید، Avatar: The Way of Water بیش از ۱.۷۰۸ میلیارد دلار فروش داشته و این یعنی این فیلم توانسته از رکورد فروش The Lion King در سال ۲۰۱۹ با ۱.۶۳۳ میلیارد دلار و Jurassic World در سال ۲۰۱۵ با رکورد ۱.۶۷۱ میلیارد دلار عبور کرده و رتبه هفتم پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را به خود اختصاص دهد.

آیا Avatar: The Way of Water پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما می شود؟

اگر چه آینده برای Avatar: The Way of Water درخشان به نظر می رسد اما هنوز راه زیادی برای تبدیل شدن به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما دارد. چهار فیلمی که بالاتر از این فیلم در رتبه های بالای جدول قرار دارند، Spider-Man: No Way Home با ۱.۹۱۶ میلیارد دلار، Avengers: Infinity War با ۲.۰۴۸ میلیارد دلار، Star Wars Episode VII: The Force Awakens با ۲.۰۶۹ میلیارد دلار و Titanic هستند. با توجه به شتابی که در فروش دنباله Avatar دیده شده و استقبال سینماروها در سراسر جهان از آن، می توان گفت که به راحتی از رکورد فروش این چهار فیلم عبور کرده و برای رسیدن به رتبه سوم پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما مشکل چندانی بر سر راه خود نمی بیند.

آیا Avatar: The Way of Water پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما می شود؟

اما فاصله قابل توجهی بین این فیلم ها و دو فیلم بالای رتبه بندی یعنی Avengers: Endgame با ۲.۷۹۷ میلیارد دلار و فیلم اورجینال Avatar وجود دارد. برای بدست آوردن رتبه اول پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما، دنباله آواتار باید بیش از یک میلیارد دلار دیگر بفروشد. با توجه به این واقعیت که Avatar: The Way of Water یکی از معدود فیلم هایی است که در دوران شیوع کرونا در چین اکران می شود، شاید این موضوع به رسیدن فیلم تازه کامرون به فروش مورد نیازش برای قرار گرفتن در صدر رتبه بندی پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما کمک کند اما دو فیلمی که اکنون در صدر فهرست قرار دارند نیز در چین و بدون مشکلی از جانب بسته بودن سینماها اکران شدند.

آیا Avatar: The Way of Water پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما می شود؟

اما Avatar: The Way of Water در باکس آفیس داخلی چندان بی رقیب نیست زیرا فیلم ترسناک اخیر M3GAN توانست رتبه اول فروش روزانه را در روز جمعه گذشته در اولین روز اکرانش به دست آورد و برای اولین روز از انتشار دنباله آواتار، این فیلم را به رتبه دوم باکس آفیس بفرستد. دیگر فیلم هایی که به زودی منتشر خواهند شد، مانند House Party, Knock at the Cabin و Magic Mike’s Last Dance نیز همگی از این شانس برخوردار هستند که در روزهای اول اکران جایگاه بالاتری کسب کنند و بدین ترتیب آرام آرام تسلط دنباله آواتار بر باکس آفیس را از بین ببرند پیش از اینکه در ۱۷ فوریه شاهد اکران Ant-Man and the Wasp: Quantumania باشیم که بیش از پیش فشار را بر Avatar: The Way of Water برای رسیدن به فروش ۱ میلیارد دلار مورد نیازش بیشتر خواهد کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود