مُسن ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان در ۵۵ سالگی لژیونر شد

مُسن ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان در ۵۵ سالگی لژیونر شد

کازویوشی میورا به عنوان مُسن ترین بازیکن تاریخ فوتبال برای ادامه ۳۷ سال دوران حرفه ای فوق العاده اش یک قرارداد جدید امضا کرده و به یک بازیکن لژیونر برای فوتبال ژاپن تبدیل شد. مهاجم ۵۵ ساله ژاپنی که یک دهه را برای تیم ملی کشورش بازی کرد، دوران حرفه ای خود را از سال ۱۹۸۶ با تیم برزیلی سانتوس آغاز کرد. از آن زمان به بعد، میورا ۱۴ بار تیم عوض کرده اما ۱۷ سال در تیم یوکوهاما اف سی ماند، قبل از اینکه سال گذشته به صورت قرضی به تیم سوزوکا پوینت گترز منتقل شود. و اکنون میورا که در همین ماه ۵۶ ساله می شود، یک انتقال قرضی دیگر را به پانزدهمین باشگاه دوران حرفه ایش تجربه می کند.

کازویوشی میورا در 55 سالگی لژیونر شد

او به طور موقت به تیم دسته دومی اولیویرنزه در دسته دوم فوتبال پرتغال خواهد پیوست. و البته این انتقال چندان هم عجیب نیست نیز اکثر مالکان این تیم اروپایی، از مالکان باشگاه یوکوهاما نیز هستند. اولیویرنزه که در دسته دوم پرتغال در رتبه نهم جدول قرار دارد. میورا بعد از پیوستن به این تیم پرتغالی در گفتگو با رویترز گفت: «اگر چه اینجا مکان جدیدی برای من است اما سخت تلاش می کنم تا آن نوع بازی که به خاطر آن مشهور هستم را به همه نشان دهم». میورا که پیش از تولد لیونل مسی نیز فوتبال حرفه ای بازی می کرده، مُسن ترین بازیکن تاریخ فوتبال است در جی لیگ ژاپن گلزنی می کند.

کازویوشی میورا در 55 سالگی لژیونر شد

این ستاره ژاپنی اولین بار در اوایل دهه ۱۹۹۰ به شهرت رسید، زمانی که توانست گری لینه کر که برای تیم گرامپوس ایت را در بدست آوردن جایزه ارزشمندترین بازیکن جی لیگ شکست دهد. این مهاجم کهنه کار ژاپنی در ۱۹۲ بازی برای وردی کاواساکی توانست ۱۱۷ گل به ثمر برساند و در سال ۱۹۹۲ به عنوان بهترین بازیکن فوتبال آسیا انتخاب شد و لینه کر را برای دریافت این جایزه شکست داد. بدین ترتیب کازویوشی میورا به صورت قرضی تیم ایتالیایی جنوآ پیوست و بعد از آن به صورت دائمی به تیم دینامو زاگرب در کرواسی منتقل شد. کازو در سال ۱۹۹۹ به ژاپن بازگشت و برای تیم کیوتو سانگا به میدان رفت.

کازویوشی میورا در 55 سالگی لژیونر شد

کازویوشی میورا در ادامه ۵ سال در تیم ویسل کوبه بازی کرد و در سال ۲۰۰۵ به یوکوهاما پیوست. میورا یک دهه نیز برای تیم ملی ژاپن بین سال های ۱۹۹۰ و ۲۰۰ بازی می کرد و در ۸۹ مسابقه موفق به زدن ۵۵ گل شد. اما کازو هرگز نتوانست در جام جهانی بازی کند زیرا ژاپن در سال ۱۹۹۴ نتوانست جواز حضور در جام جهانی را دریافت کند و میورا در سال ۱۹۹۸نیز به شکلی بحث برانگیز از تیم ملی خط خورد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • چه جوون بهمن ۱۷, ۱۴۰۱

    اینکه از منم جوونتره. ۲۵ سالمه صورتمو ببینی انگار ۷۰ سالم.