میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد + دیگر افزایش ها

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد + دیگر افزایش ها

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده ۲۰ درصد خواهد بود. میثم لطیفی، در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفتگو با خبرنگاران گفت:

«طبق بودجه برای سال ۱۴۰۲ مکلف هستیم حق اولاد را ۱۰۰ درصد و حق عائله‌ مندی را ۵۰ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش دهیم.

در آذرماه گذشته اولین افزایش اتفاق افتاد. بر اساس آن حق عائله‌مندی ۶۰۰ هزار تومان و حق اولاد ۲۰۰ هزار تومان اضافه شد. پیشنهاد در لایحه بودجه سال آینده، ۹۰۰ هزار تومان حق عائله‌مندی و ۴۰۰ هزار تومان حق اولاد خواهد بود.

مبلغ عیدی کارمندان دولت و بازنشستگان اعلام شد

حداقل و حداکثر عیدی کارگران در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ + جدول

با همکاری مجلس، تحت عنوان یک ردیف جدید در احکام کارگزینی با نام ترمیم، حقوق قبلاً افزایش پیدا کرد که سه هزار امتیاز و معادل ۱ میلیون تومان بود. پیشنهاد برای امسال هم به همین صورت بود که انجام شود که به جای اینکه ضریب حقوقی را تغییر دهیم ، این رقم را در حکم افزایش دهیم که این موضوع در حال بحث است.

سازمان برنامه و بودجه معتقد بودند همان ۲۰ درصد را روی احکام افزایش دهیم. برداشت ما این بود که اگر بخواهیم نظام عادلانه جبران خدماتی را داشته باشیم به مرور زمان باید از این الگوی ردیف جدید ترمیم حقوق استفاده کنیم، تا بتوانیم کم کم فضا را مدیریت کنیم و فاصله حداقل و حداکثر را در بخش دولتی نسبت به آنچه که الان است، کمتر کنیم.

پیشنهاد ما افزایش دو میلیون تومان معادل ۶۰۰۰ امتیاز بود که برای همه کارکنان دولتی این مقدار اضافه می‌شد و ردیف فوق العاده ترمیم از ۳ هزار امتیاز به ۹ هزار امتیاز تغییر کند، اما در نهایت پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه تصویب شد که معادل همان ۲۰ درصد افزایش حقوق بود».

پیش تر مبلغ عیدی کارمندان و بازنشستگان نیز ۱۸ میلیون ریال اعلام شده بود.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود