افزایش ۲۵ درصدی طول آلت تناسلی مردان در ۳۰ سال اخیر؛ چرا خبر خوبی نیست؟

افزایش ۲۵ درصدی طول آلت تناسلی مردان در ۳۰ سال اخیر؛ چرا خبر خوبی نیست؟

محققان می گویند که طول متوسط آلت تناسلی در مردان در ۳۰ سال گذشته با ۲۵ درصد افزایش همراه بوده است. بر اساس تحقیقات کارشناسان آمریکایی، از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۲۱، متوسط طول آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ از ۴.۸ اینچ (حدود ۱۲.۲ سانتیمتر) به ۶ اینچ (۱۵.۲۴ سانتیمتر) رسیده است اما اگر چه ممکن است فکر کنید این خبر خوبی است اما محققان یافته های خود را نگران کننده می دانند.

چرا افزایش طول آلت تناسلی مردان اتفاق خوبی نیست؟

تیمی از دانشگاه استنفورد می گویند که افزایش سایز آلت تناسلی در مردان می تواند به خاطر رژیم غذایی نامناسب، سبک زندگی بی تحرک و مواد شیمیای باشد. آن ها می گویند که این فاکتورها می توانند تاثیر منفی بر قدرت باروری مردان داشته باشند. دکتر مایکل آیزنبرگ، کارشناس اورولوژی از دانشگاه استنفورد می گوید که هر گونه تغییر بزرگ در رشد نگران کننده است. وی در این باره می گوید: «سیستم زاد و ولد ما یکی از مهم ترین ها در بیولوژی انسان است. وقتی چنین تغییر سریعی را شاهد هستیم، این بدان معناست که اتفاقی قدرتمند برای بدن ما در حال رخ داده است. باید سعی کنیم این یافته ها را تایید کرده و در صورت تایید شدن، باید دلیل این تغییرات را پیدا کنیم».

آیا اندازه انگشت می تواند معیار مناسبی برای تعیین طول آلت تناسلی مردان باشد؟

چرا افزایش طول آلت تناسلی مردان اتفاق خوبی نیست؟

محققان در تحقیقات خود سایز آلت تناسلی بیش از ۵۵,۷۶۱ مرد را بین سال های ۱۹۴۲ تا ۲۰۲۱ بررسی کردند. از ۷۵ تحقیق صورت گرفته در این باره، هر کدام از تحقیقات به طول آلت تناسلی در حالت نعوظ یا خوابیده پرداخته بودند. در این تحقیقات، فرضیه محققان این بود که با گذشت زمان و در طی ۳۰ سال، طول آلت تناسلی مردان با کاهش روبرو خواهد شد. اما آن ها دریافتند که با گذشت زمان، طول آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ کامل، افزایش یافته است.

به طور متوسط، در طول این تحقیقات، محققان دریافتند که طول متوسط آلت تناسلی در هنگام شل بودن ۳.۴ اینچ (بیش از ۸.۶ سانتیمتر) است اما در صورت نعوظ یا کشیده شدن، طول متوسط آلت تناسلی مردان به ۵.۱ اینچ (حدود ۱۳ سانتیمتر) می رسد. در طی دوره ۸۰ ساله تحقیقات، طول متوسط آلت تناسلی در حالت نعوظ کامل ۱۳.۷ سانتیمتر بود اما نرخ افزایش طول آلت تناسلی بین سال های ۱۹۹۲ و ۲۰۲۱ به سرعت افزایش یافته و به ۱۵.۲۴ سانتیمتر رسید.

چرا افزایش طول آلت تناسلی مردان اتفاق خوبی نیست؟

دکتر آیزنبرگ تصریح می کند که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، آفت کش ها و محصولات بهداشتی می تواند عامل این افزایش قابل توجه سایز آلت تناسلی در مردان باشد. این مواد شیمیایی که کارکرد غده های درون ریز را تحت تاثیر قرار می دهند، در نهایت بر ترشح هورمون های مردانه نیز تاثیرگذار می شوند. آیزنبرگ می گوید که این مواد شیمیایی باعث رسیدن سریع تر دختران و پسران به بلوغ نیز شده اند که رشد اندام های تناسلی در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار داده است.

آیا آلت تناسلی مردان استخوان دارد و ممکن است بشکند یا خیر؟

این تحقیق تنها طول آلت تناسلی مردان را مد نظر قرار داده و به طور کامل تاثیری که سایز آلت می تواند روی قدرت باروری داشته باشد را بررسی نکرده است اما محققان بر این باورند که در افرادی که طول آلت تناسلی شان بیشتر است، قدرت باروری آن ها تحت تاثیر قرار می گیرد. در واقع طول آلت تناسلی عمدتاً با هورمون های جنسی در ارتباط است. کارشناسان پیش از این نیز دریافته بودند که جامعه ای که در آن زندگی می کنیم تاثیر منفی روی قدرت باروری دارد. در ژانویه ۲۰۲۲، محققان مدعی شدند که گوش های تلفن همراه می توانند باعث ناباروری مردان شوند. آن ها گوی های هوشمند را عامل کاهش نرخ اسپرم و کیفیت دانسته بودند.

چرا افزایش طول آلت تناسلی مردان اتفاق خوبی نیست؟

دکتر یون هاک کیم از دانشگاه ملی پوسان در کره جنوبی در این باره گفته است: «مردانی که از گوشی های همراه استفاده می کنند باید مدت زمان استفاده از گوشی موبایل خود را کاهش دهند تا از کیفیت اسپرم خود مراقبت نمایند». مطالعات دیگر نشان می دهد که شهری که مردان در آن زندگی می کنند نقش مهمی در کیفیت اسپرم آن ها دارد. محققان چینی دریافته اند که مردانی که در مناطق بسیار آلوده زندگی می کنند، اسپرم آن ها قدرت تحرک ضعیف تری دارد. تحقیقاتی که در گذشته صورت می گیرد نشان داده که تعداد اسپرم ها در هر بار انزال در مردان زنده در آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا از دهه ۱۹۷۰ رو به کاهش بوده است. یکی از دلایل عمده آلودگی هوا اعلام شده است.

علت کوچک شدن آلت تناسلی مردان چیست؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • صلاح اسفند ۴, ۱۴۰۱

    بعنوان کسی تو بیمارستان با این مسأله سر و کار داشته فک کنم قضیه تو ایران برعکسه و آلت ها کوچیک شده توضیحاتش نمیشه گفت