رییس گروه شبه نظامی واگنر از نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری اوکراین خبر داد

رییس گروه شبه نظامی واگنر از نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری اوکراین خبر داد

رییس گروه شبه نظامی واگنر فاش کرده است که قصد دارد سال آینده برای ریاست جمهوری اوکراین نامزد شود. یووگنی پریگوژین، فرمانده عملیات گروه شبه نظامی واگنر در اوکراین، در یک پست ویدیویی در اینستاگرام از «آرزوهای سیاسی» خود خبر داده است. پریگوژین در این پست ویدیویی می گوید: «من حضور سیاسی خود را اعلام می کنم. به همه چیزهای اطرافم نگاه می کنم و آرزوهای سیاسی دارم. تصمیم گرفته ام که در سال ۲۰۲۴ برای ریاست جمهوری ثبت نام کنم. برای ریاست جمهوری اوکراین».

نامزدی رییس گروه شبه نظامی واگنر برای ریاست جمهوری اوکراین

پریگوژین که نیروهایش پیروزی هایی را در شهر باخموت کسب کرده اند و اکنون نبردهایی سنگین بین سربازان او و نیروهای اوکراینی در جریان است، گفته است که رقبای او در سال ۲۰۲۴ احتمالاً ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور کنونی اوکراین و پترو پوروشنکو، رییس جمهور سابق این کشور خواهند بود. وی در ادامه تصریح کرده است: «اگر در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین برنده شوم، همه چیز درست خواهد شد رفقا، دیگر نیازی به بمباران ها نخواهد بود».

نامزدی رییس گروه شبه نظامی واگنر برای ریاست جمهوری اوکراین

وقتی از پریگوژین پرسیده می شود که در مورد شکایت های قبلی اش از وزارت دفاع روسیه مبنی بر اینکه نتوانسته سلاح در اختیارش بگذارد، وی مدعی می شود که او همه چیز را با پول خود می خرد. پیش تر، وی مدعی شده بود که نیروهای شبه نظامی او هر ماه به مهماتی به ارزش یک میلیارد دلار نیاز دارد تا بتواند با نیروهای اوکراینی بجنگد. پریگوژین در ادامه صحبت هایش می گوید: «در همه موارد مبارزان در جنگ ها کشته می شوند. جنگ طوری است که یک ارتش دیگری را می کشد».

پریگوژین در پاسخ به شایعات در مورد اینکه با مقامات اوکراینی ارتباط داشته و در لحظه ای خاص نبرد را ترک خواهد کرد نیز گفته است: «من هیچ جا نمی روم. سوال این است که چه کسی پول را می برد وقتی ما حسن نیت نشان دادیم و خرسون، منطقه خارکیف و بسیاری دیگر را تسلیم کرد؟». این صحبت های پریگوژین پس از آن است که گروه واگنر در ۴۲ شهر روسیه مراکزی برای جذب نیرو دایر کرده است.

نامزدی رییس گروه شبه نظامی واگنر برای ریاست جمهوری اوکراین

پریگوژین در مورد سربازگیری های واگنر نیز گفته است: «مبارزان جدیدی به اینجا می آیند که برای دفاع از کشورشان و خانواده هایشان شانه به شانه ما مبارزه خواهند کرد. برای ساختن آینده مشترکمان و برای حفاظت از خاطرات گذشته. علیرغم مقاومت شدید نیروهای نظامی اوکراین، ما به پیش می رویم. علیرغم چوب های لای چرخی که در هر حرکت ما وجود دارد، در کنار هم بر این موانع پیروز خواهیم شد». در اوایل هفته گذشته بود که پریگوژین مدعی شده بود تماس های تلفنی او با دفتر کرملین قطع شده و دیگر به افسران نظامی و امنیتی کلیدی دسترسی ندارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • علی اسفند ۲۵, ۱۴۰۱

  بدرد ریاست اتحادیه قصابان هم نمیخوره آرزوشو به گور میبره

 • .. اسفند ۲۵, ۱۴۰۱

  ? برای ب.س.ج.ی
  ? برای روسا

  • جووون اسفند ۲۶, ۱۴۰۱

   جووون. ابجو برا من بسیجی. باشه؟
   میدونی من تا همین ۶ ماه قبل خیلی غرب غرب میکردم. ولی وقتی تنها سرمایه مو یه پراید رو تو این ماجراهای اغتشاش و اشوب اتیش زدن نظرم عوض شد. الان میگم روسیه تک تک پایتخت های اروپایی مخصوصا پاریس رو یه بمب اتم بزنه . از ته دل میگم.
   شما هم هر وقت حاظر شدی خسارت منو بدی بیا حرف بزن.

   • پیام اسفند ۲۶, ۱۴۰۱

    جهیزیه دخترت چی … اون نسوخته ؟!

   • ??? اسفند ۲۹, ۱۴۰۱

    تو که راست میگی، گور پدر دروغگو ….?
    الانم بد معامله یی نکردی، میری تو جمع سایبری های مجازی ساندیس میزنی با طعم خون ملت