چرا سلبریتی‌ها از روغن زیتون بجای محصولات آرایشی استفاده می‌کنند؟

چرا سلبریتی‌ها از روغن زیتون بجای محصولات آرایشی استفاده می‌کنند؟

سوفیا لورن که در ۷۱ سالگی زیباترین فرد با صورت طبیعی انتخاب شد، به استحمام با روغن زیتون تاکید بسیاری داشت. این بازیگر برنده اسکار، تنها کسی نیست که از این روش برای تازگی پوست خود استفاده می‌کند. اما استون، جولیا رابرتس، میراندا کِر و بسیاری از سلبریتی‌های دیگر نیز بجای استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار گران قیمت از روغن زیتون استفاده می‌کنند. حال در این مطلب می‌خواهیم مزایای مختلف استفاده از روغن زیتون را با هم دیگر نگاه کنیم. پس با ما همراه باشید.

۱- روغن زیتون حساسیت پوستی را تسکین می‌دهد

روغن زیتون قابلیت ضد التهابی بسیار زیادی دارد و برای پوست‌هایی که راحت تحریک می‌شود بسیار مفید است. باید از خواص آنتی باکتریایی روغن زیتون نیز ممنون باشیم که با آبرسانی و تغذیه پوست باعث جلوگیری از بروز جوش و آکنه بر روی صورت می‌شود. اما استون که صورتش استعداد آلرژی را دارد می‌گوید همیشه یک بطری روغن زیتون در دسترس خود دارد. او می‌گوید که به خیلی از چیزها حساسیت دارد و فقط می‌تواند از محصولاتی که یک ماده تشکیل دهنده دارد، استفاده کند.

۲- از آن به عنوان لوسیون استفاده می‌شود

روغن زیتون

روغن زیتون می‌تواند جایگزین بسیاری از روغن‌ها و کرم‌های بدن شود. کایلی جنر قبلا ادعا کرده بود که یکی از طرفداران پروپاقرص روغن زیتون است. او می‌گوید که پس از حمام از روغن زیتون برای آبرسانی به پوست خود استفاده می‌کند.

۳-روغن زیتون ناخن‌های شما را تقویت می‌کند

روغن زیتون

روغن زیتون علاوه بر پوست حتی برای بافت ناخن نیز بسیار مفید است. این بخاطر وجود ویتامین E در آن است که کمک می‌کند تا ناخن‌ها زودتر بلند شوند و خون درون آن‌ها بیشتر در جریان باشد. در حقیقت، جولیا رابرتس از این روش برای ترمیم ناخن‌هایش استفاده می‌کند. او چند قطره از روغن زیتون با آب داغ مخلوط می‌کند و آن‌ها را روی ناخن‌های خود تا نیم‌ساعت نگه می‌دارد. این کار به رابرتس کمک می‌کند همیشه ناخن‌های زیبایی داشته باشد.

۴- باعث براق شدن موهای شما می‌شود

روغن زیتون

بسیاری از هنرمندان عاشق این هستند که با استفاده از روغن زیتون موهای خود را سالم و مرطوب نگه دارند. برای مثال میراندا کر اذعان کرد که هفته‌ای یکبار موهای خود را با روغن زیتون شتستشو داده و با آن‌ها می‌خوابد. وی می‌گوید این کار پوست سرش را تغذیه کرده و موهایش را فوق‌العاده براق می‌کند.

۵- روغن زیتون پاشنه‌های ترک خورده را بهبود می‌‎بخشد

روغن زیتون

وقتی پوست پای شما به حدی از خشکی برسد، ترک می‌خورد که نه تنها جلوه بسیار زشتی دارد بلکه دردآور هم هست. استفاده از روغن زیتون می‌تواند به مرطوب کردن پا کمک کند. جولیا رابرتس می‌گوید از روغن زیتون نه فقط برای ناخن‌ها، بلکه برای پاهایش نیز استفاده می‌کند. او می‌گوید هنگام خواب پوست خود را با روغن زیتون مرطوب می‌کند و تا صبح روی آن جوراب می‌پوشد.

بیشتر بخوانید:

۷ دلیلی که ثابت می کند صبح ها باید روغن زیتون بخورید

روغن زیتون و مزایای اعجاب‌انگیز استفاده از آن در سرتاسر خانه

منبع: brightside
بدون نظر

ورود