رونمایی از ربات اخبارگوی جدید چین که با هوش مصنوعی کار می‌کند [تماشا کنید]

رونمایی از ربات اخبارگوی جدید چین که با هوش مصنوعی کار می‌کند [تماشا کنید]

روزنامه دولتی چین از جدیدترین روزنامه نگار خود که با هوش مصنوعی (AI) کار می‌کند رونمایی کرد. این زن جوان رباتیک ادعا می‌کند که مهارت های هزاران مجری را آموخته، می‌تواند به سوالات پاسخ دهد و اخبار را در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۳۶۵ روز سال ارائه دهد اما او تنها می‌تواند به سوالات از پیش تعیین شده با پاسخ های تبلیغاتی پاسخ دهد.

این مجری اخبار که رن شیائورنگ (Ren Xiaorong) نام دارد ادعا می‌کند که قادر به پاسخگویی به سوالات است اما نکته اینجاست که این آواتار تنها به سوالات از پیش تعیین شده جواب می‌دهد و پاسخ‌هایش در راستای ترویج کمیته مرکزی حزب کمونیست چین (CCP) است.

این سؤالات مربوط به کنفرانس سیاسی نشست عمومی سالانه چین موسوم به Two Sessions است که روز دوشنبه پایان یافت؛ جایی که نمایندگان چین قوانین را مورد بحث و بررسی قرار دادند و تصویب کردند.

مجری اخبار جدید چینی که با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو

این مجری اخبار توسط People’s Daily، روزنامه رسمی حزب کمونیست چین، ساخته شده است و می‌گوید که مهارت‌های «هزاران مجری خبر» را یکجا دارد.

او در ویبو (Weibo)، یک پلتفرم شبکه اجتماعی در چین، در یک ویدئو رونمایی شد، لباسی هوشمندانه به تن کرد و در مقابل دورنمای شهر ایستاد.

مجری اخبار جدید چینی که با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو

این مجری دیجیتال در این ویدیو گفت:

سلام، نام من رن شیائورونگ است. من یک مجری دیجیتال هوش مصنوعی هستم که به تازگی به People’s Daily پیوسته‌ام. هزاران مجری جدید مهارت های حرفه ای خود را به من منتقل کرده‌اند. من اخبار را  365 روز و ۲۴ ساعته، برای تمام سال، شبانه روز، بدون استراحت گزارش خواهم کرد.

چه در سایت های خبری و چه در استودیو، همیشه مرا خواهید دید. هر مکالمه و هر بازخوردی که ارائه می‌دهید، فقط مرا باهوش‌تر می‌کند.

مجری اخبار جدید چینی که با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو

اما با وجود این ادعاها، وقتی برنامه را برای تعامل با رن باز می‌کنید، فقط می‌توانید از او بخواهید درباره موضوعات از پیش تعیین‌شده‌ای که مربوط به جلسات نشست عمومی سالانه است صحبت کند؛ موضوعاتی شامل «تکنولوژی پیشرفته»، «کاهش مالیات و هزینه»، «اشتغال» و «ابتکار کمربندی و جاده ای» است.

همه پاسخ‌های او با ایدئولوژی حزب کونیست چین مطابقت دارد و کاربر نمی‌تواند با پرسیدن سؤال خودش، او را وادار به انحراف از سناریوی از پیش تعیین شده کند.

مجری اخبار جدید چینی که با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو

واکنش‌ها به او در Weibo تا حد زیادی مثبت بوده است، اما این سایت مشهور بلاگ‌نویسی به منظور پیروی از رژیم سانسور شدید چین نظارت می‌شود. در توییتر، که در چین غیرقابل دسترسی است، واکنش‌ها کمتر مثبت است.

پلتفرم‌ های آنلاین این کشور به‌سرعت و به طور منظم موارد را حذف می‌کنند؛ از شکایت در مورد قرنطینه‌های کووید گرفته تا انتقادها از سیاست.

مجری اخبار جدید چینی که با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو

رن اولین مجری تولید شده توسط هوش مصنوعی در چین نیست و مجریان مجازی از سال ۲۰۱۸ به صورت آنلاین و تلویزیونی در این کشور ظاهر شده‌اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۰ نظر

ورود

 • ب فروردین ۳, ۱۴۰۲

  رباتش هم رگ داره هم داره به متن پشت دوربین نگاه می‌کنه هم حرکت گردن شبیه به انسان داره یا دارن دروغ میگن سرکار گذاشتن مردم رو یا دنیا به چه سمتی میره

  • 明明 فروردین ۳, ۱۴۰۲

   شاید اونا پیشرفته باشن و تو نمی خوای قبول کنی

 • FHN فروردین ۵, ۱۴۰۲

  لعنتی این کجا ربات بود ،با این قیافه مخ من رو زد ?،این روبات رو جسمیش رو شروع کنن به ساختن دیگه پسر تو خیابون نمیمونه

 • خوش خیال فروردین ۵, ۱۴۰۲

  این چرا بد حجابه؟؟؟؟؟!!!!!

 • Rezaei فروردین ۵, ۱۴۰۲

  خطاب به مردمیکه میگن شروع به ساخت کنید جوان ها استفاده کنن یه جور بی حرمتی و توحین کردن به زن هاست من خودم جوانی هستم ۲۷ ساله که به خاطر مشکلات مالی نتونستم همسری داشته باشم من به خدام امید دارم ولی راضی نیستم از این جور چیز هایکه شیطان القا کرده داشته باشم و خطاب به دختر خانوم ها مهریه هاتون صفر کنید یا کم و وسایل زندگی انچنانی نگیرید و برید سر خونه زندگیتون در پی فکر کردن به این عروسک ها نباشید

 • حسین فروردین ۶, ۱۴۰۲

  تیک تاک انگار بسته شده تو امریکا، من نمیتونم وصل بشم

 • میلاد غلامی فروردین ۶, ۱۴۰۲

  فکر نکنم مهارتش به پای امنه سادات ذبیح پور برسه

 • محمد امین صاحبی فروردین ۶, ۱۴۰۲

  حداقل سایزشو بیشتر میزدن… بیشتر به اخبار چین علاقه مند میشدم

 • حاج محمود فروردین ۱۱, ۱۴۰۲

  چینی ها مردمانی سخت کوش و مومن هستند خداوند حفظشان کند