رشد بی سابقه جمعیت ناشی از مهاجرت در کانادا در سال ۲۰۲۲

رشد بی سابقه جمعیت ناشی از مهاجرت در کانادا در سال ۲۰۲۲

کانادا در سال ۲۰۲۲ شاهد رشد بی‌سابقه‌ای از جمعیت بود و مهاجرت، اکثریت قریب به اتفاق ۱.۰۵ میلیون ساکن جدید این کشور را تشکیل می‌دهد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی اداره آمار کانادا که هفته گذشته منتشر شد، این اولین بار در تاریخ این کشور است که جمعیت آن در یک دوره ۱۲ ماهه افزایش بیش از یک میلیون نفری داشته است.

بر اساس این گزارش، کل جمعیت در اول ژانویه به ۳۹،۵۶۶،۲۴۸ میلیون نفر رسید که ۲.۷ درصد بیشتر از یک سال قبل است و مهاجرت ۹۵.۹ درصد از این رشد را تشکیل می‌دهد.

مهاجرت عامل اصلی رشد بی سابقه جمعیت کانادا در سال ۲۰۲۲

در حالی که سایر کشورهای توسعه یافته با کاهش رشد جمعیت دست و پنجه نرم می‌کنند، کانادا سریع ترین رشد جمعیت را در بین کشورهای گروه هفت (G7) شامل آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات‌‌‌‌ متحده آمریکا و کانادا دارد و با نرخ رشد ۲.۷ درصدی در میان ۲۰ کشور برتر جهان قرار دارد.

مهاجرت عامل اصلی رشد بی سابقه جمعیت کانادا در سال ۲۰۲۲

به گفته اداره آمار کانادا، اگر جمعیت این کشور با همین سرعت به رشد خود ادامه دهد، در حدود ۲۶ سال آینده دو برابر خواهد شد.

اداره آمار کانادا همچنینن اعلام کرد که تعداد مهاجرانی که وارد کانادا شده‌اند به رکورد ۴۳۷۱۸۰ نفر در سال ۲۰۲۲ رسیده است و افزایش مهاجرت، مربوط به تلاش های دولت کانادا برای تسهیل کمبود نیروی کار در بخش های کلیدی اقتصاد است.

مهاجرت عامل اصلی رشد بی سابقه جمعیت کانادا در سال ۲۰۲۲

در اواخر سال ۲۰۲۲، دولت کانادا اعلام کرد که در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵، ۱.۵ میلیون مهاجر وارد کند تا شکاف اقتصادی خود را که به دلیل پیری جمعیت ایجاد شده، تقویت کند.

کانادا از نظر شاخص پذیرش مهاجران گالوپ (Gallup) بالاترین رتبه را دارد و داده های گالوپ که در ۷ دسامبر سال گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که کانادایی ها همواره در میان مردم جهان هستند که جوامع خود را مکان خوبی برای زندگی مهاجران می‌دانند.

مهاجرت عامل اصلی رشد بی سابقه جمعیت کانادا در سال ۲۰۲۲

با این حال اداره آمار کانادا می‌گوید اگر روند سال ۲۰۲۲ ادامه یابد، با چالش‌هایی روبه‌رو خواهد شد. این آژانس می‌گوید: «افزایش تعداد مهاجران دائمی و موقت می‌تواند چالش‌های بیشتری را برای برخی از مناطق کشور در ارتباط با مسکن، زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل و ارائه خدمات به مردم ایجاد کند.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • حاج حشمت فروردین ۱۰, ۱۴۰۲

  چرا ایرانیا به این کشور یخ زده مهاجرت میکنن؟؟؟؟؟؟

  • مهرداد فروردین ۱۱, ۱۴۰۲

   چون مغز تو …..یخ زده حیف اون گوشی هوشمند حیف نون خالی که بدن به تو …. بخوری

 • مهرداد فروردین ۱۱, ۱۴۰۲

  میگم به جای خوردن ۲۴ ساعته از ,,,آمریکا و کانادا و اروپا و غیره ببینین چرا دلار در عرض ۵ سال شده ۱۰ برابر ,,,,

 • حاج محمود فروردین ۱۱, ۱۴۰۲

  کشوری که مملو از سرما است و بالاترین میزان جرم و جنایت را دارد چه جذابتی برای ما ایرانی ها دارد؟؟روسیه یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشد