۱۵ فیلم برتر شاهرخ خان برای علاقمندان به فیلم هندی؛ از Veer-Zaara تا Kal Ho Na Ho

۱۵ فیلم برتر شاهرخ خان برای علاقمندان به فیلم هندی؛ از Veer-Zaara تا Kal Ho Na Ho

شاهرخ خان نامی است که نه تنها در داخل مرزهای هند بلکه در سراسر جهان شناخته شده است و برخی از بهترین فیلم های او در اکثر نقاط جهان توسط طرفداران شاهرخ خان و سینمای هند دیده شده اند. این شاهرخ خان بود که در اوایل دهه ۱۹۹۰ سینمای تجاری بالیوود را به سراسر جهان منتقل کرد و به نامی بزرگ با کاریزمایی ذاتی و جذاب در سراسر جهان تبدیل شد. اگر چه به شکلی کلیشه ای، شاهرخ خان عمدتاً در نقش یک قهرمان رمانتیک به تصویر کشیده می شود اما وی کارش را به عنوان یک ضد قهرمان در سینمای هند شروع کرد و برخی از فیلم های اولیه او نیز حال و هوای یک شخصیت منفی را از او ترسیم می کنند.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

فیلم Dilwale Dulhania Le Jayenge بود که آغازگر راه این چهره افسانه ای بالیوود به عنوان یک قهرمان رمانتیک بود، لقب «سلطان عشق» را برای شاهرخ خان در پی داشت و او را به یکی از ثروتمندترین بازیگران جهان تبدیل کرد، بزرگ تر از برخی همکاران هالیوودی اش و بدون شک بزرگ ترین سوپراستار سینمای هند در عصر خود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۵ فیلم برتر شاهرخ خان آشنا کنیم که باید ببینید و رتبه بندی آن ها بر اساس کیفیت صورت گرفته است.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱۵- Veer-Zaara (2004)

در این فیلم، شاهرخ خان نقش سروان ویر پراتاپ سینگ را بازی می کند، یک افسر نیروی هوایی هند که عاشق یک دختر پاکستانی به نام زارا می شود. این فیلم عاشقانه حماسی یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان است که به نحوی تلاش دارد پلی بین دو کشور همسایه اما دشمن ایجاد کند که روزگاری بخشی از یک کشور مشترک بودند اما با یک جنگ بزرگ که حواشی آن هنوز ادامه دارد، از هم جدا شدند. ویر و زارا توافق می کنند که عشقشان را قربانی کنند اما در ادامه ویر به اشتباه و به جرمی ناکرده، با دسیسه نامزد زارا به عنوان جاسوسی هندی دستگیر می شود. بدین ترتیب ویر ۲۲ سال آینده را در زندانی در پاکستان می گذراند.

در این میان نوبت به یک وکیل پاکستانی به نام سامیه می رسد که مسئولیت پرونده ویر را بر عهده می گیرد و تمام تلاش خود را می کند که او را آزاد کند و بدین ترتیب ویر و زارا بار دیگر با هم دیدار می کنند. این فیلم شاید تنها فیلمی است که در آن شاهرخ خان نقش جوان و سالخورده خودش را در آن بازی می کند. این فیلم هندی یک موفقیت تجاری بزرگ بود و بعد از انتشار به صدر پرفروش ترین فیلم های هفته رسید.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱۴- Dear Zindagi (2016)

Dear Zindagi یک فیلم درام و یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان است که روی زندگی یک فیلمبردار به نام کایرا تمرکز دارد که بعد از پی بردن به رابطه جدید شوهر سابقش با یک زن دیگر، زندگی اش به کلی تغییر می کند. به همین خاطر، این زن نزد والدینش باز می گردد و زندگی ناشادی را تجربه می کند. در این فیلم، شاهرخ خان نقش دکتر جهانگیر خان را بازی می کند، روانشناسی که سعی می کند به کایرا کمک کند. در حالی که بازی بازیگران واکنش مثبتی از جانب منتقدان دریافت کرد، اما بازی کنترلی و خاص شاهرخ خان در نقش یک روانشناس به طور خاص برجسته است. روی هم رفته، این فیلم در ۱۴ بخش نامزد دریافت جوایز سینمایی سال هندوستان شد و متاسفانه هیچ جایزه ای بدست نیاورد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱۳- Kabhi Haan Kabhi Na (1994)

در یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان، وی نقش یک مرد جوان بدردنخور به نام سونیل را بازی می کند که عاشق آنا شده است، کسی که همراه با او در یک گروه موسیقی فعالیت دارد. اما آنا عاشق یکی دیگر از دوستانشان به نام کریس است. وقتی سونیل به این ماجرا پی می برد، از هیچ تلاشی برای دور کردن آنا از کریس فروگذار نمی کند که در نهایت باعث می شود آنا بیش از پیش از او دور شود. این کمدی رمانتیک شاهرخ خانی را به تصویر می کشد که اصول اخلاقی بحث برانگیزی دارد و برای رسیدن به هدفش از هیچ دروغگویی ابا ندارد. این فیلم دهه ۹۰ اگر چه فاصله زیادی با دیگر فیلم های برتر شاهرخ خان دارد اما یکی از محبوب ترین فیلم های او در نگاه طرفدارانش است. علاوه بر این، فیلم Kabhi Haan Kabhi Na برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد نقش اول در ۳۹اُمین دوره مراسم Filmfare Awards شد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱۲- Darr (1993)

فیلمی که به نقطه عطفی در کارنامه بازیگری شاهرخ خان تبدیل شد، فیلم Darr بود و هنوز هم یکی از بهترین فیلم های او به شمار می آید. در این فیلم، او نقش یک مرد جوان بی ثبات و خطرناک به نام راهول را بازی می کند که شیفته زن جوانی به نام کیران می شود، تا جایی که او را تعقیب کرده، تلاش می کند نامزد او را از بین ببرد تا بتواند وی را داشته باشد. خان به خاطر بازی در نقش یک شخصیت منفور و ترسناک مورد تحسین قرار گرفت به طوری که برخی از رفتارها و حرکات او در نقش راهول هنوز هم در میان مخاطبان به یاد آورده می شود. این فیلم هندی در ۹ بخش نامزد دریافت جوایز سینمایی هند شد و در جوایز فیلم ملی هند و Filmfare Awards برنده سه جایزه شد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱۱- Dil Se.. (1998)

فیلم تریلر رمانتیک Dil Se.. که با فاصله ای زیاد یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان است، داستان عشق تراژیک عمار، یک تهیه کننده خبرهای رادیویی و مگنا که یک زن مرموز است که در ایستگاه قطار با او آشنا می شود را روایت می کند. بعد از رها شدن و پذیرفته نشدن توسط مگنا، عمار با دختر دیگری به نام پرتی آشنا شده و قصد دارد با او ازدواج کند. این فیلم به خاطر اشاره اش به اتفاقات تاریخی و پایان تلخش در سراسر جهان مورد تحسین قرار گرفت. بازی شاهرخ خان در نقش اول داستان نیز مورد توجه همگان قرار گرفت و او به خوبی توانست نقش یک شخصیت خرد شده و تراژیک اما قهرمان را به تصویر بکشد. فیلم Dil Se.. مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و در جشنواره برلیناله، چهل و ششمین جوایز فیلم ملی هند، چهل و چهارمین مراسم جوایز فیلم فر و اسکرین اواردز مورد توجه قرار گرفت.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱۰- Baazigar (1993)

فیلم Baazigar به عنوان یک درام انتقامی قدرتمند و یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان، داستان آجای شارما را روایت می کند، کسی که پدرش مورد خیانت یک کارمند دون پایه به نام مادان چوپرا قرار گرفته که پدر شارما را از همه چیز محروم کرده و کسب و کار در حال شکوفایی اش را غصب کرده و در نهایت خود به جای او به تاجری ثروتمند تبدیل شده است. پدر آجای در نتیجه خیانت مادان سکته کرده و می میرد و آجای و مادرش دچار فقری شدید می شوند. آجای به دختر بزرگ چوپرا به نام سیما نزدیک شده و از طریق او قصد دارد انتقام پدرش را بگیرد. او در ادامه نامش را تغییر داده و دختر کوچکتر چوپرا به نام پریا را وسوسه می کند اما در ادامه این دو به شدت به هم علاقمند می شوند.

آجای در ادامه توجه مادان چوپرا را نیز به خود جلب می کند، کسی که از هویت واقعی آجای اطلاع ندارد. و در ادامه آجای موفق می شود همه چیزی که پدرش سال ها قبل از دست داده را پس بگیرد. خان در این فیلم ترسناک نقش یک قاتل خونسرد را بازی می کند، فیلمی که بعد از Darr یکی دیگر از نقش های ضد قهرمانی شاهرخ خان بود. روی هم رفته منتقدان از فیلم Baazigar استقبال کردند، فیلمی که در سی و نهمین مراسم اهدای جوایز Filmfare موفق به کسب ۴ جایزه، از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای شاهرخ خان شد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۹- Fan (2016)

فیلم هندی تریلر اکشن Fan بدون شکی یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان است. خان در این فیلم نقش دو شخصیت را بازی می کند، یکی نقش یک ستاره بالیوودی به نام آریان خان و یک طرفدار وسواسی او به نام گاوراو چاندنا که شباهت زیادی به این ستاره بالیوودی دارد. گاوراو در یک مسابقه شباهت به شاهرخ خان برنده شده و می خواهد با جایزه ای که بدست آورده، آریان خان را تحت تاثیر قرار دهد اما وقتی یکی از بازیگران رقیب آریان صحبت های ناخوشایندی در مورد او به رسانه های می گوید، گاوراو مسیر دیگری را در پیش می گیرد. او در نهایت این بازیگر را کتک زده و وادار می کند که در برابر دوربین از آریان عذرخواهی کند. آریان که به شکلی قابل درک از این ماجرا وحشت زده شده، مراتب دستگیری گواراو را فراهم آورده و برای اینکه بگوید وی باعث دستگیریش شده، در زندان به دیدار او می رود. از این لحظه به بعد است که گواراو به دنبال انتقام از آریان است و از ظاهر خاص خود برای ویران کردن زندگی این ستاره بالیوودی استفاده می کند. اینکه بگوییم شاهرخ خان تمام بار این فیلم را به دوش می کشد حق مطلب را ادا نمی کند، کسی که به خاطر بازی اش در این فیلم مورد تحسین منتقدان و سینماروها قرار گرفت. این داستان ترسناک در ۲۰ بخش نامزد دریافت جوایز سینمایی هند شد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۸- Hey Ram (2000)

Hey Ram یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان و اولین تجربه او در سینمای تامیل است. در حالی که وی در این فیلم نقش اصلی را ندارد اما همانند همیشه، هر فیلمی که در آن حضور دارد را از آنِ خود می کند. این فیلم در مورد شخصیت رام است، باستان شناسی که بعد از گرفتار شدن در شورشی در کلکته، همسرش را از دست می دهد. در فکر انتقام، رام به این باور می رسد که مهاتما گاندی مسئول دشواری است که کشورش در آن گرفتار شده و تصمیم می گیرد این چهره مذهبی مشهور هندی را به قتل برساند. این فیلم به لطف طراحی لباس زیبایش، بازی های خیره کننده بازیگران و سکانس های بسیار دقیق و خوش ساخت مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و شش جایزه سینمای هند را بدست آورد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۷- Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995)

این فیلم بسیار مشهور و محبوب یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان است، یک داستان عاشقانه ساده در مورد دو نسل دومی هندی که در انگلیس بزرگ شده اند. این فیلم رمانتیک ساخته شده در دهه ۹۰ در سراسر جهان اکران شده و به یکی از اولین فیلم های هندی تبدیل شد که در سراسر جهان دیده شد. فیلم Dilwale Dulhania Le Jayenge توانست ۱۴ جایزه سینمای هند را بدست آورد، از جمله دو جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای شاهرخ خان. داستان راج و سیمران حتی تا امروز نیز به سرگرم کردن مخاطبان سینمای هند ادامه می دهد و این قابلیت خاص را دارد که طولانی ترین دوران انتشار در سینمای هند را به خود اختصاص داده است، فیلمی که به مدت ۲۵ سال است در یک سینمای خاص در شهر بمبئی همچنان نمایش داده می شود. این فیلم رمانتیک دهه ۹۰ سینمای هند، برای اولین بار در تاریخ سینمای این کشور به دو شخصیت اصلی غیرساکن هند می پرداخت.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۶- Swades (2004)

به عنوان یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان، فیلم Swades داستان یک محقق جوان ناسا به نام موهان بهارگاو را روایت می کند که به دیدن دایه پیر خود در روستایی کوچک در هند می رود و وقتی در می یابد که کشورش بیشتر از ایالات متحده به استعدادهایش نیاز دارد، زندگی اش برای همیشه زیر و رو می شود. موهان به شدت تحت تاثیر سبک زندگی مردم روستا قرار گرفته و تصمیم می گیرد یک نیروگاه آبی برقی برای روستا بسازد تا مردم روستا بتوانند برق خودش را تولید کند. این فیلم بالیوودی که شایستگی یک اقتباس هالیوودی را دارد، به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و حتی تا امروز نیز یکی از تحسین شده ترین و محبوب ترین فیلم های شاهرخ خان به شمار می آید. شاهرخ برای بازی در این فیلم سه جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول را در مراسم اهدای جوایز مختلف سینمای هند دریافت کرد و خود فیلم نیز در مجموع برنده ۱۴ جایزه شد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۵- My Name Is Khan (2010)

به عنوان یکی از دیگر فیلم های تحسین شده کارنامه بازیگری شاهرخ خان، فیلم My Name Is Khan داستان یک مرد اوتیسمی به نام رضوان خان را روایت می کند که تراژدی ترسناک برج های دوقلو زندگی او را زیر و رو می کند. رضوان با یک زن هندو به نام مایا ازدواج کرده که پسرش از ازدواج سابقش، به خاطر داشتن پدری مسلمان در یک مسابقه فوتبال تا سر حد مرگ کتک می خورد. این پسر جوان در اثر جراحاتش جان می دهد و مایا در اندوهی عمیق فرو می رود، و حتی شوهرش را به صورت غیرمستقیم مسئول مرگ شوکه کننده پسرش می داند. رضوان در ادامه تلاش می کند تا با رییس جمهور ایالات متحده ملاقات کند تا به او اطلاع دهد که شاید وی نیز مسلمان باشد اما این موضوع باعث نمی شود وی یک تروریست باشد. این فیلم یکی از متمایزترین بازی های شاهرخ خان را دارد و از آن چهره کلیشه ای و شناخته شده «پسر عاشق» دور می شود و به همین خاطر بود که توجه منتقدان سینمای هند را به خود جلب کرده و شاهرخ خان به خاطر آن ۴ جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول را بدست آورد، در حالی که فیلم خود برنده ۲۵ جایزه متعدد شد.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۴- Kal Ho Na Ho (2003)

Kal Ho Na Ho فیلم ویرانگری است که تماشای آن چندان ساده نیست. در این فیلم، پسری شاد به نام امان شیفته دختری به نام ناینا می شود اما نمی تواند احساس خودش را با او در میان بگذارد، زیرا می داند که به زودی می میرد زیرا از یک بیماری قلبی حاد رنج می برد. او در ادامه تمام تلاشش را می کند که ناینا را به روهیت برساند، یکی از دوستان خود ناینا که شیفته اوست. در این فیلم به شدت احساسیف ناینا در نهایت با روهیت ازدواج میکند و امان می میرد، با این آرامش که ناینا کسی را دارد که مراقبش باشد و او را شاد کند. این فیلم وقتی دو دهه پیش در سینماهای هند اکران شد، همه تماشاگران هندی اش را به گریه انداخت. خان به خاطر بازی احساسی و تکان دهنده اش مورد تحسین قرار گرفت و در حالی که در جوایز مختلفی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول شد اما نتوانست هیچ جایزه ای بدست آورد. اما این فیلم هندی عاشقانه در مجموع برنده ۳۵ جایزه سینمایی شد و یکی از متفاوت ترین نقش ها برای شاهرخ خان بود.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۳- Kuch Kuch Hota Hai (1998)

Kuch Kuch Hota Hai چهارمین فیلم مشترک شاهرخ خان و کاجول بود. به عنوان یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان، این فیلم در مورد راهول و آنجالی است، دو دوست دانشگاهی که بعد از اینکه راهول عاشق شده و با زن دیگری ازدواج می کند، از هم جدا می شوند. در ادامه همسر راهول می میرد و او و دخترشان به نام آنجالی را تنها می گذارد. آنجالی می داند که به خاطر دوست دوران جوانی پدرش نامش آنجالی گذاشته شده است و به همین خاطر تصمیم می گیرد که پدرش و عشق قدیمی او را به هم برساند. این فیلم به خاطر سکانس های رقص و کشش مشترک خوشایند بین دو شخصیت اصلی داستان مورد تحسین همگان قرار گرفت و سه جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای شاهرخ خان و ۳۵ جایزه کلی برای فیلم در پی داشت.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۲- Chak De! India (2007)

در یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان، کبیرخان، کاپیتان سابق تیم ملی هاکی مردان هند، به عنوان سرمربی، هدایت تیم ملی هاکی زنان هند را بر عهده می گیرد. تیم هاکی زنان هند سال هاست که نادیده گرفته شده و کبیرخان قصد دارد از پایه تیمی قوی بسازد و بدین ترتیب افتخار از دست رفته اش را بازیابد. او یک مربی سختگیر است و به زودی اعضای تیم ملی زنان هند به مخالفت با او می پردازند. اما روش های سختگیرانه کبیرخانه باعث ایجاد انگیزه در میان زنان تیم ملی هاکی هند می شود، بازیکنانی که تا آن زمان هیچ انگیزه و انسجامی نداشته اند. در نهایت، سبک مربیگری با مشت آهنین او نتیجه می دهد و تیم ملی هند به جام جهانی می رسد و علیرغم انتظارات همگان قهرمان جهان می شود. کبیر خان نیز در نهایت موفق می شود اعتبار لکه دار شده اش را باز یابد و بعد از اینکه کارش را انجام می دهد، در پشت صحنه می ماند. این فیلم هندی به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و در ۷۲ بخش نامزد دریافت جوایز متعدد سینمای هند شد و ۴۳ جایزه را بدست آورد، از جمله شش جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای سلمان خان.

بهترین فیلم های شاهرخ خان که باید دید

۱- Devdas (2002)

Devdas یک داستان عاشقانه بدون تاریخ مصرف بر اساس اثری از یک نویسنده هندی به نام سارات چاندرا چاترجی است. این یلم داستان شخصیت دوداس را روایت می کند که بعد از اینکه دوست دوران کودکی و عشقش، پارو، به خاطر تفاوت در جایگاه اجتماعی بین دو خانواده، با مرد دیگری ازدواج می کند، دلشکسته شده و به الکل روی می آورد. دوداس آرامش را در مصرف الکل می یابد اما به طور مرتبط با یک رقصنده حرفه ای به نام چاندراموخی دیدار می کند، زنی که رفته رفته عاشق او می شود. در نهایت دوداس پایانی تراژیک را تجربه می کند که باعث می شود این فیلم عاشقانه به شدت دردناک اما خوش ساخت باشد. این فیلم به لطف بازی ویرانگر شاهرخ خان پرفروش ترین فیلم سال سینمای هند شد و در سراسر جهان نیز مورد توجه قرار گرفت. در مجموع، فیلم Devdas در ۱۰۶ جایزه نامزد شد و توانست ۶۹ جایزه را بدست آورد، از جمله شش جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای شاهرخ خان.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۰ نظر

ورود

 • kian فروردین ۱۵, ۱۴۰۲

  باید تاسف خورد به اون جماعتی که سینمای پوچ و مزخرف هند رو تماشا میکنند.

  • امیر فروردین ۱۵, ۱۴۰۲

   ??

  • مرتضی فروردین ۱۵, ۱۴۰۲

   سینمای مملکت خودمون دست کمی از هند نداره.

   • محمدی فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

    به نظر من سطح فیلمای ما از هند بهتر میشد اگه جمعیت هند رو داشتیم فیلم های اکشن ۲۰ ۳۰ سال پیش شروع خوبی داشتند حیف اون زمان مردم زیاد به سیما رفتن علاقه نداشتند

  • سعید فروردین ۱۶, ۱۴۰۲

   نه پس بیان سینمای پوچ بی کیفیت ایران که هیچ ارزشی واسه دیدن نداره رو ببینن

   • kian فروردین ۱۶, ۱۴۰۲

    سینمای ایران الان مزخرف شده, از بالیوود بدتر…

  • Omid فروردین ۱۶, ۱۴۰۲

   کله ى تو پوکه به سینماى هندچه ربطى داره؟دوست ندارى نبین نیازى نیست کله ى پوکت رودرگیرکنى.????????????

  • سینا فروردین ۱۶, ۱۴۰۲

   می خوام جلوی خودم رو بگیرم تا بهت نگم گ***ه نخور دوست نداری نبین کسی مجبورت نمی کنه ببینی چشات رو ببند بزن بعدی

  • رامین فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

   من اکثر فیلمهای هندی رو قبول ندارم ولی هرچی هست از فیلمهای بی سر و ته و پر از سوتی و گاف ایرانی بهتره

  • فاطیما فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

   تو عقب مونده ای که نظر خودتو میخوای به یک ملت بدی

 • رامین فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  من اکثر فیلمهای هندی رو قبول ندارم ولی هرچی هست از فیلمهای بی سر و ته و پر از سوتی و گاف ایرانی بهتره

 • محمد فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  مسخره ها آخه فیلم گاهی خوشی گاهی غم رو چرا نزاشتید . فوق العادست .

 • محمد فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  مسخره ها آخه فیلم گاهی خوشی گاهی غم …و کوچ کوچ هوتاهه رو چرا نزاشتید . فوق العاده هستن حتما نویسنده این دوتا رو ندیده

 • حمیدرضا فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  فیلمهای زیبای ،دلدادگی« Dilwale» و صفر « Zero» و محبتها « Mohabbatain »چرا توی لیست نیست؟

 • Qeel فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  تو رتبه بندیتون ی فیلم از شاهرخ خانو جا انداختین جدید ترین فیلمش پاتان ک بیش از ۱۰۰۰کرور روپیه هند تو سراسر جهان فروش رفته

 • بی نام فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  جای خالی فیلم « محبتین » شدیداً توی این پست حس میشه ، اصلا مطلب مفیدی نبود . فیلم « دووم» و خیلی فیلم های تاثیرگذار دیگه اسم برده نشدند

 • ف:) فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  فقط فیلم دلداده قشنگه اگه ببینینش عاشقش میشین چون هم از عشق تا انتقام و… اکشنش هم که نگم تعجب میکنم چطور همچین فیلمی تو لیست نیست

 • فاطیما فروردین ۱۷, ۱۴۰۲

  دلداده.ام شنتی ام .خداوند زوج ها را برای هم می‌سازند را نام نکردید .فیلم های شاه بینظیرند