استخر بادی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

استخر بادی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

امروزه استفاده از استخرهای بادی برای محیط‌های خانگی و یا حیاط‌های شخصی برای بازی کودکان و نوجوانان بسیار رایج شده است. این محصول در اندازه‌های مختلف تولید شده و این ویژگی باعث استفاده از آن در تمامی رده‌های سنی می‌شود. معمولا استخرهای بادی گزینه مناسبی برای شنا کردن بزرگسالان در فصل گرما نیست. این استخرها بهترین گزینه برای آب تنی و خنک کردن بدن بوده اما کودکان به دلیل ابعاد بیشتر استخر های بادی می‌توانند در آن شنا کرده و از آن لذت ببرند. از جمله ویژگی‌های مهمی که استخر بادی دارد آسان بودن و راحتی در راه‌اندازی و نصب این استخر ها است. استخرهای بادی این قابلیت ویژه را دارند که در صورت استفاده نکردن افراد از این استخر، می‌توان آن را جمع کرده و به هر مکانی انتقال داد. قیمت استخرهای بادی مقرون به صرفه‌تر از استخرهای دائمی بتنی هستند.

استخر بادی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

استخر بادی کودک

استخرهای بادی مناسب کودک معمولا در اندازه‌های متنوع و با رنگ‌های شاد و جذاب مخصوص کودکان تولید می‌شوند. این استخرهای بادی در اشکال گوناگون هندسی مثل مستطیلی، مربعی، دایره‌ای وجود دارند. معمولا در استخرهای بادی مخصوص کودکان نسبت استخرهای بادی مخصوص بزرگسالان کمتر بوده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزین کردن آن با استخرهای بتنی در محیط‌های خانگی ویلا‌ها و باغ‌ها برای تفریح کودکان است. استخرهای بادی مخصوص کودک با طرح‌های شاد و جذاب باعث می‌شوند. کودکانی که از حمام و آب تنی کردن می‌ترسند به راحتی جذب این رنگ‌های شاد شده و بهتر با موضوع حمام و پاکیزگی کنار بیایند.

استخر بادی مخصوص بزرگسالان

والدین نیز همانند کودکان خود می‌تواند از ابعاد بزرگتر استخرهای بادی استفاده کنند. این استخرهای بادی دارای سایز بزرگتری نسبت به استخرهای بادی مخصوص کودکان بوده و ارتفاع بیشتری دارند و عمق آن خیلی کمتر از از استخرهای بتنی است. بدنه استخرهای بادی بزرگسالان مقاوم‌تر از استخرهای بادی مخصوص کودکان بوده و از الیاف دو لایه تشکیل شده که خیال والدین را به هنگام استفاده، به طور کامل راحت می‌کند. فقط این نکته را در نظر بگیرید که استخرهای پیش ساخته شده را باید در محیط‌های صاف و بدون صیقل قرارداد زیرا این محصول در برابر اجسام تیز آسیب پذیر است.

استخر بادی عمیق و ویژگی‌های مرتبط با آن

این استخرها مورد علاقه بسیاری از بزرگسالان بوده ولی امروزه به دلیل تحریم‌هایی که در کشور وجود دارد کمیاب شده است و معمولا این نوع استخر در شرکت‌هایی مانند اینتکس به صورت محدود وارد می‌شود. این استخر ویژگی‌های مختلفی مانند تشکیل شدن از الیاف چند لایه و عمق زیادی که دارد؛ باعث می‌شود که فشار وارده در اثر جریانات آب را کنترل کنند. پیشنهاد ما به والدینی که به دنبال استخرهای بادی با عمق بالا هستند؛ استخر پیش ساخته مورد مناسبی برای آنان است این استخر را معمولا با ویژگی‌هایی مانند عمق زیاد، و کیفیت بهتری نسبت به استخرهای بادی داشته که توانستند در سراسر دنیا نظر افراد مختلفی را به خود جلب کنند.

استخرهای بادی از چه جنسی ساخته شده‌اند؟

استخرهای بادی جنس‌های مختلفی مانند PVC داشته که شرایط لازم برای تماس با پوست و جلوگیری از بروز علائم آلرژیک ساخته را دارد. معمولاً استخرهای بادی به صورتی طراحی شدند که از ساییدگی بدن جلوگیری کرده و در صورت کشیده شدن پوست بر روی استخر بادی خراش یا زخمی در بدن ایجاد نمی‌شود. بعضی از استخر های بادی از دو لایه الیاف PVC برای بالا بردن آستانه تحمل استخر در برابر وزن بالا استفاده می‌کنند. برخی از استخرهای بادی دارای دریچه بادی جداگانه بوده که در صورت آسیب دیدن بخشی از استخر قسمت دیگر آن بدون به وجود آمدن مشکل می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

نتیجه گیری

در این مقاله به توضیح استخر بادی پرداخته‌ایم. همچنین در مورد استخر بادی کودک و بزرگسال صحبت کردیم. در ادامه به عمق استخر، و جنس آن پرداخته‌ایم. اگر قصر خرید استخر بادی را داشتید حتما موارد بالا در نظر داشته باشید.

بدون نظر

ورود