۱۰ قرارداد فروش سنگین باشگاه های ورزشی در تاریخ

۱۰ قرارداد فروش سنگین باشگاه های ورزشی در تاریخ

بعد از یک سال رکوردشکن در ۲۰۲۲، فروش تیم های ورزشی حرفه ای بار دیگر خبرساز شده است. فروش باورنکردنی تیم واشنگتن کامندرز به قیمت ۶/۰۵ میلیارد دلار که توسط مالکان این تیم راگبی تایید شده است، بعد از تکمیل، بزرگ ترین قرارداد فروش یک تیم ورزشی حرفه ای در تاریخ است. در ادامه این مطلب می خواهیم در قالب یک اینفوگرافیک، گرانقیمت ترین فروش های باشگاه های ورزشی حرفه ای را برایتان بیاوریم.

گرانقیمت ترین قراردادهای فروش تیم های ورزشی

در سال های اخیر، ارزش باشگاه های ورزشی به شدت افزایش یافته است و بزرگ ترین فروش ها بعد از سال ۲۰۱۰ رخ داده اند. گرانقیمت ترین فروش های تیم های ورزشی در سراسر جهان به شکل زیر است:

گرانقیمت ترین قراردادهای فروش تیم های ورزشی

فروش Washington Commanders به قیمت ۶.۱ میلیارد دلار در صدر جدول قرار می گیرد اما انتظار می رود که این فروش رتبه اول را از دست بدهد در شرایطی که گفته می شود یک پیشنهاد ۷ میلیارد دلاری برای خرید این تیم هنوز هم وجود دارد. دن اسنایدر، مالک کنونی این تیم راگبی یکی از ثروتمندترین افراد جهان در حوزه ورزش است. او در سال ۱۹۹۹ این تیم را به قیمت ۸۰۰ میلیون دلار خریداری کرد و در صورتی که قرارداد فروش ۶.۱ میلیارد دلاری امضا شود، او بیش از ۶۵۰ درصد از این سرمایه گذاری خود سود کرده است.

گرانقیمت ترین قراردادهای فروش تیم های ورزشی

تیم فوتبال چلسی تنها فروش تیمی ورزشی در این فهرست است که در ایالات متحده ثبت نشده است. این تیم ورزشی که قبلاً در اختیار رومن آبراموویچ، اولیگارش مشهور روس بود، به خاطر تحریم ها علیه اولیگارش های روس پس از حمله روسیه به اوکراین، فروخته شد. تاد بولی که بخشی از کنسرسیومی بود که باشگاه چلسی را خریدار کرد، از دارندگان یکی دیگر از عناوین این فهرست است: لس آنجلس داجرز. او در سال ۲۰۱۲ تیم لس آنجلس داجرز را به قیمت ۲ میلیارد دلار خریداری کرد، تیمی که در سال ۲۰۲۰ به قهرمانی لیگ جهانی بیسبال دست یافت. با این وجود به نظر می رسد به زودی شاهد تغییراتی بزرگ در این رتبه بندی ها باشیم زیرا گفته می شود که در تابستان جاری باشگاه منچستر یونایتد انگلیس به قیمت ۶.۲ تا ۷.۵ میلیارد دلار فروخته خواهد شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود