علت عجیب ۱۱ سال درد کشیدن این زن بالاخره مشخص شد

علت عجیب ۱۱ سال درد کشیدن این زن بالاخره مشخص شد

یک زن کلمبیایی پس از بیش از یک دهه تحمل دردی که علت آن را نمی‌دانست، بلاخره از طریق اسکن ام آر آی متوجه شد که یک سوزن و نخ درون بدنش است.

ماریا فوررو، اهل کلمبیا، سال‌ها عمر خود را در عذاب سپری کرد، بدون اینکه بداند چه چیزی باعث دردش شده است. او به مدت ۱۱ سال از دردهای طاقت‌فرسایی رنج می‌برد و وقتی متوجه شد که یک سوزن و نخ درون بدنش وجود دارد مات و مبهوت شد.

زنی که ۱۱ سال به خاطر نخ و سوزن درون بدنش عذاب کشید

این زن ۳۹ ساله پس از به دنیا آوردن چهارمین فرزندش تحت عمل جراحی قرار گرفت. او لوله های فالوپ خود را طی این عمل بست تا دیگر باردار نشود. اما گویا سوزن و نخ به طور تصادفی پس از عمل جراحی بستن لوله ها در سال ۲۰۱۲ داخل بدن او باقی ماند.

زنی که ۱۱ سال به خاطر نخ و سوزن درون بدنش عذاب کشید

تنها چند روز پس از عمل توبکتومی، ماریا درد شدیدی را تجربه کرد که به تدریج بد و بدتر می‌شد. ابتدا برای مقابله با درد برایش استامینوفن تجویز شد، اما درد همچنان بیشتر شد و پزشکان درنهایت مسکن‌های قوی‌تری مانند ملوکسیکام برایش تجویز کردند.

زنی که ۱۱ سال به خاطر نخ و سوزن درون بدنش عذاب کشید

ماریا که در دهکده روستایی سان ایسیدرو در نزدیکی مدلین زندگی می‌کند، گفت درد آنقدر شدید بود که اغلب نمی‌توانست بخوابد یا حرکت کند. این وضعیت زندگی او را تغییر داد و منجر به تعدادی تغییرات شغلی شد. در نهایت بیش از یک دهه قبل از پیدا شدن علت، ماریا با این وضعیت دردناک زندگی کرد.

ماریا توضیح داد که به دلایل اقتصادی و مسافت طولانی مجبور بود با موتورسیکلت شوهرش برای ملاقات با پزشک به شهر برود. این زوج اغلب در ماه های زمستان به دلیل وضعیت جاده های روستایی قادر به سفر نبودند.

زنی که ۱۱ سال به خاطر نخ و سوزن درون بدنش عذاب کشید

سرانجام زمانی که سونوگرافی و اسکن MRI علت درد او را نشان داد، مشکل او تشخیص داده شد و ماریا و پزشکان را شگفت‌زده کرد. ظاهرا ماریا به دلیل جاماندن سوزن و نخ در بدنش پس از جراحی که داشت، بیش از ۴هزار روز را با درد سپری کرده بود.

زنی که ۱۱ سال به خاطر نخ و سوزن درون بدنش عذاب کشید

توبکتومی چیست؟

توبکتومی که به آن بستن لوله‌ ها یا عقیم سازی لوله ای نیز گفته می‌شود، نوعی کنترل دائمی بارداری است. در طول این روش، لوله های فالوپ بریده، بسته یا به طور دائم مسدود می‌شوند.

برای انجام این جراحی، یک سوزن وارد یا برشی در ناف ایجاد می‌شود تا شکم با گاز باد شود. در بیشتر موارد، پزشک از ابزارهایی برای مهر و موم کردن لوله ها با تخریب قسمت هایی از دیواره ها یا مسدود کردن آنها با حلقه ها یا گیره های پلاستیکی استفاده می‌کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • سی تی اسکن اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲

  میدونین چرا دکترهای کلمبیا همون اول یه سی تی اسکن ننوشتن؟
  چون گرونه. همین اروپا تو المان یه رفیقی تعریف میکرد بعد یکسال با سی تی اسکن فهمیدن استخون دستش شکسته و بد جوش خورده. دکترا ۱ سال اینو میدووندن و تنها یه مسکن ضعیف شده میدادن میگفتن ضرب دیده و خوب میشه. اخرش میره یه دکتر خصوصی اونجا چند صد یورو میده سی تی میکنن.
  و اما میدونین چرا تو ایران اینقدر ارزونه؟ به خاطر ایزوتوپهاهایی که خودمون تولید میکنیم. کجان اونایی که میگفتن هسته ایی بدرد نمیخوره

  • ایمان اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲

   هموطن عزیز کسی نگفته انرژی هسته‌ای بده. ما می‌گیم به‌خاطر مدیریت سیاسی غلط بهای نامتناسبی برای هسته‌ای دادیم. ترکیه هم گویا قرارهدهسته‌ای بشه؛ حالا شما نگاه کنید ببینید به کدوم یک از دردسرهایی که ما می‌کشیم خودشون‌و دچار می‌کنن. البته هیچ‌کدوم. با قاعده کار می‌کنن.