مقایسه هزینه نظامی و آموزشی ایالات متحده در سال ۲۰۲۲

مقایسه هزینه نظامی و آموزشی ایالات متحده در سال ۲۰۲۲

بر اساس یک گزارش جدید، دولت ها در سراسر جهان در حال هزینه ای بیشتر از هر زمان دیگر در زمینه نظامی هستند. و همانطور که انتظار می رفت، ایالات متحده در این زمینه پیشگام است. ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۷۷ میلیارد دلار صرف امور نظامی کرده است که نزدیک به ۴۰ درصد از هزینه نظامی در سراسر جهان را به خود اختصاص داده و سه برابر هزینه ای است که دومین کشور این رتبه بندی برای نیروهای نظامی اش کرده است. چین در رتبه دوم این فهرست قرار دارد، اگر چه سخت است که فهمید هزینه دقیق این کشور برای ارتشش چقدر بوده است.

ایالات متحده در سال 2022 چقدر هزینه نظامی کرده است؟

بر اساس گزارش موسسه تحقییقات صلح بین الملل استکهلم، در سال ۲۰۲۲، ایالات متحده ۲۹۵ میلیارد دلار به عملیات های نظامی و تعمیر و نگهداری، ۲۶۴ میلیارد دلار به خرید و تحقیق و توسعه و ۱۶۷ میلیارد دلار صرف پرسنل نظامی کرده است. در مقایسه، دولت فدرال آمریکا، ۷۶.۴ میلیارد دلار صرف امور آموزش و تحصیل کرده است. این بدان معناست که دولت فدرال ایالات متحده بیش از ۱۰ برابر بیشتر از آموزش، بودجه خود را صرف امور نظامی می کند. هر ایالات و شهرداری محلی نیز هزینه هایی در زمینه آموزش انجام می دهد و دولت بایدن نیز برای سال ۲۰۲۴ تنها درخواست ۹۰ میلیارد دلار برای هزینه های آموزشی کرده است، در حالی که عدد درخواستی برای بودجه نظامی ۸۴۲ میلیارد دلار بوده است.

ایالات متحده در سال 2022 چقدر هزینه نظامی کرده است؟

هزینه های نظامی در سطح بین المللی در سال ۲۰۲۲ به بالاترین عدد در طول تاریخ رسیده است. کشورهای جهان در سال گذشته میلادی ۲.۲۴ تریلیون دلار صرف امور نظامی کرده اند که ۳.۷ درصد افزایش را نسبت به سال ۲۰۲۱ نشان می دهد، افزایشی که بیشترین عدد در بیش از ۳۰ سال گذشته بوده است. کشورهای اروپایی بیشترین افزایش در هزینه نظامی را داشته اند که بخش زیادی از آن به خاطر حمله روسیه به اوکراین در اکتبر سال گذشته است. این گزارش نشان می دهد که هزینه های نظامی اروپا به سطحی رسیده که از زمان جنگ سرد بی سابقه بوده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حاج محمود اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲

    قدرت پوشالی افول و فروپاشی در همین سال اتفاق می افتد اکثر کشورها از دلار استفاده نمی کنند دیگر
    گر