جزییات طرح جدید معافیت از سربازی مشمولان دارای ۳ و ۴ فرزند

جزییات طرح جدید معافیت از سربازی مشمولان دارای ۳ و ۴ فرزند

در ادامه کاهش مدت زمان خدمت سربازی افراد متاهل دارای فرزند، تمام مشمولان غایب و مشغول به خدمتی که دارای ۴ فرزند یا بیشتر باشند، یا حداقل ۴۰ سال داشته و سه فرزند داشته باشند از خدمت معاف خواهند شد.

معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از شرایط جدید معافیت دوره ضرورت را اعلام کرد که به این شرح است: برابر موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) کلیه مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب و کارکنان وظیفه در حال خدمت که دارای ۴ فرزند و بالاتر هستند و همچنین مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب و کارکنان وظیفه در حال خدمت، با حداقل ۴۰ سال سن تمام، که دارای ۳ فرزند می‌باشند از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می‌گردند.

جزییات طرح جدید معافیت سربازان دارای 4 فرزند

گفتنی است، صدور کارت معافیت برای مشمولان غایب و غیر غایب واجد شرایط این مصوبه، پس از طی آموزش‌های مقدماتی و تکمیلی بسیج امکانپذیر خواهد بود.

همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده است: با نظر موافق فرمانده معظم کل قوا(مدظله‌العالی) مدت کسر خدمت کارکنان وظیفه در حین خدمت که قبلاً به ازای هر فرزند ۳ ماه بوده است به ترتیب برای فرزند اول ۳ ماه، فرزند دوم ۴ ماه و برای فرزند سوم به ۵ ماه افزایش یافته است. 

مشمولین وظیفه برای آگاهی بیشتر از چگونگی اجرای موارد مذکور و بهره‌مندی از این تسهیلات از تاریخ ۱۴۰۲/۳/۱ به دفاتر پلیس + ۱۰ و کارکنان وظیفه حین خدمت، به کارگزینی یگان مربوطه مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • صالح اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۲

    حرف قدر یک دریاست ولی فقط به همین بسنده میکنم تا زمانی که سربازی اجباری برداشته نشده و با سربازی حرفه ای جانشین نشود، آش و کاسه همین است که هست و این ۴ میلیون و خورده ای سرباز نرفته، سرباز نخواهند رفت.