شغل رویایی؛ ۱۵,۶۰۰ پوند برای ۲ ماه خوابیدن روی یک تخت در آژانس فضایی اروپا

شغل رویایی؛ ۱۵,۶۰۰ پوند برای ۲ ماه خوابیدن روی یک تخت در آژانس فضایی اروپا

آژانس فضایی اروپا (ESA) به ۱۲ داوطلب ۱۵ هزار و ۶۰۰ پوند پرداخت می‌کند تا دو ماه را به حالت درازکش روی تختخواب سپری کنند. این افراد همه کارها، حتی حمام و توالت را باید در حالی که روی تخت دراز کشیده‌اند انجام دهند.

در حالی که دراز کشیدن در رختخواب ممکن است آرامش بخش به نظر برسد، داوطلبان در طول مطالعه با رکاب زنی، اسپینینگ و تست های پزشکی روبه‌رو خواهند بود و همه‌ این‌ها در حالی است که یک شانه تشک را لمس می‌کند.

شغل رویایی؛ 15,600 پوند برای ۶ ماه دراز کشیدن روی تخت

خوشبختانه داوطلبان برای خدمات خود پاداش دریافت می‌کنند و به هر کدام ۱۵۶ هزار پوند معادل ۱۸ هزار یورو داده می‌شود.

آژانس فضایی اروپا امیدوار است این یافته‌ها به بررسی اقدامات بالقوه برای مقابله با تغییراتی که بدن انسان در فضا تجربه می‌کند کمک کند.

شغل رویایی؛ 15,600 پوند برای ۶ ماه دراز کشیدن روی تخت

این مطالعه ۸۸ روزه اکنون در حال انجام است و شامل ۱۲ داوطلب مرد ۲۰ تا ۴۵ ساله است. در طول ۶۰ روز از این مطالعه، شرکت کنندگان در تختخواب‌هایی که شش درجه پایین تر از خط افق کج شده‌اند قرار گرفته‌ و پاهایش را بالا نگه می‌دارند.

وعده‌های غذایی، دوش گرفتن و حتی توالت رفتن باید در همین حالت انجام شود و یک شانه باید همیشه با تشک در تماس باشد.

شغل رویایی؛ 15,600 پوند برای ۶ ماه دراز کشیدن روی تخت

از آنجایی که جریان خون به سر و عضلات در اثر استفاده کم، از بین می‌رود، محققان در حال نظارت بر واکنش بدن شرکت کنندگان هستند. این مطالعات راهی برای آزمایش اقدامات لازم برای مقابله با برخی از جنبه های منفی زندگی در فضا ارائه می‌دهد.

در طول ماموریت های فضایی بدن فضانوردان به دلیل فقدان جاذبه تغییرات زیادی را تجربه می‌کند و همه چیز از چشم‌ها گرفته تا عضلات، استخوان‌ها و قلب افراد تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

شغل رویایی؛ 15,600 پوند برای ۶ ماه دراز کشیدن روی تخت

در حالی که مطالعات قبلی به اثرات افقی بودن برای دوره های طولانی پرداخته‌اند، این مطالعه که استراحت در بستر با گرانش مصنوعی و تمرین دوچرخه (BRACE) نامیده می‌شود اولین مطالعه‌ای است که بررسی می‌کند دوچرخه سواری چگونه می‌تواند با تغییراتی که بدن انسان در فضا تجربه می‌کند مقابله کند.

تخت های داوطلبان دارای دوچرخه های مخصوص در قسمت پا هستند که می‌توان در حالت افقی با آنها رکاب زد. دوچرخه سواری به این دلیل انتخاب شد که در حال حاضر بخش اصلی برنامه تناسب اندام روزانه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی است.

شغل رویایی؛ 15,600 پوند برای ۶ ماه دراز کشیدن روی تخت

 همچنین می‌توان آنها را در یک دستگاه سانترفیوژ قرار داد؛ جایی که شرکت کنندگان در مطالعه چرخانده می‌شوند تا خون را به سمت پاهایشان برانند و نیروی گرانش را دو برابر کنند.

و این‌طور که گفته می‌شود تنها فضانوردان نیستند که می‌توانند از یافته‌های این مطالعه بهره ببرند. نتایج حاصل از آنالوگ های فضایی می‌تواند برای طراحی درمان های بهتر برای افراد مسن و بیماران مبتلا به بیماری های اسکلتی عضلانی و پوکی استخوان مفید باشد.

این مطالعه از آوریل شروع شده و تا جولای ۲۰۲۳ ادامه دارد و مطالعه بعدی از ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ انجام خواهد گرفت.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود