به سجده افتادن کریستیانو رونالدو بعد از گل و شایعات مسلمان شدن وی + ویدیو

به سجده افتادن کریستیانو رونالدو بعد از گل و شایعات مسلمان شدن وی + ویدیو

کریستیانو رونالدو که صدها گل در دوران حرفه ایش به ثمر رسانده است، مدت هاست که بعد از زدن گل به سمت پرچم کرنر در گوشه زمین رفته و شادی پس از گل مشهورش موسوم به «سیو» (Siu) را اجرا می کند، که در آن به سمت هوا پریده و ژست قدرت می گیرد. اما بعد از زدن یک گل بسیار مهم در پیروزی سه بر دو مقابل الشباب برای تیمش النصر، رونالدو با ژستی مشابه سجده شادی پس از گل انجام داد که اغلب توسط فوتبالیست های مسلمان پس از گل زدن انجام می شود. بعد از این پیروزی و گل سه امتیازی رونالدو که تیم النصر را پس از دریافت دو گل به پیروزی رساند، رسانه های سعودی از این گل به عنوان بهترین گل رونالدو از زمان حضور در تیم النصر و ورود به این کشور یاد کردند.

آیا کریستیانو رونالدو مسلمان شده است؟

در صحنه ای که پس از گل سوم النصر توسط کریستیانو رونالدو به ثبت رسیده است، رونالدو روی زمین زانو زده و به حالتی شبیه سجده رفته در حالی که هم تیمی هایش او را احاطه کرده و شادی می کنند و البته تماشاگران نیز به شدت او را تشویق می نمایند. این ژست شبیه سجده کریستیانو رونالدو در شبکه های اجتماعی بسیار خبرساز شده و کاربران عربستانی در فضای مجازی به آن واکنش نشان داده اند. علی ال عبدالله که یک خبرنگار ورزشی با بیش از ۴۱۱,۰۰۰ دنبال کننده در توییتر است، در توییتی در واکنش به این گل نوشت: «شادی کریستیانو رونالدو با گل سوم و بخاک افتادنش برای خداوند به نشانه تشکر». او در شرح ویدیو شادی پس از گل رونالدو نیز نوشت: «انشاالله که خداوند قلب او را به سمت اسلام هدایت کند».

آیا کریستیانو رونالدو مسلمان شده است؟

اما شادی همراه با سجده رونالدو باعث شد که بسیاری مدعی شوند کریستیانو رونالدو پرتغالی به اسلام گرویده و یا قصد گرویدن به اسلام را دارد و البته صحبت های زیادی در مورد دیدگاه های ادعایی او در مورد اسلام که در گذشته بیان کرده بود در شبکه های اجتماعی شکل گرفت. با این وجود هنوز هیچ خبر رسمی از گرویدن رونالدو به اسلام مخابره نشده است هرچند ژست شبه سجده او پس از زدن گل سوم به الشباب، بسیار غیرمنتظره و منحصربفرد بود، ژستی که تاکنون از رونالدو دیده نشده بود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • نرمن خرداد ۶, ۱۴۰۲

    اگه با یه سجده مسلمون حساب شده ، ژاپنیا با رکوع ، رکورد گرویدن به اسلام رو حتما زدن تاحالا . خوب طبیعیه هرجا بری با فرهنگ و آداب همونجا هم ممکنه گاهی رفتار بکنی .
    رونالدو میدونه بسیاری از محدودیت های اسلام براش غیرممکنه ، بخواد مسلمانان واقعی بشه ، که زنشم باید مسلمون کنه و حجابشو رعایت کنه که برای یک مدل غیرممکنه ! نمیتونه روزه بگیره و ده ها چیز دیگه .