روایت جیمز تیلیس از قوی ترین مشت تاریخ بوکس بعد از پایان دادن به ناک اوت‌های مایک تایسون + ویدیو

روایت جیمز تیلیس از قوی ترین مشت تاریخ بوکس بعد از پایان دادن به ناک اوت‌های مایک تایسون + ویدیو

جیمز تیلیس نامی نیست که برای بسیاری از طرفداران دنیای بوکس آشنا باشد اما او کسی است که بدون شک مایک تایسون او را به یاد دارد. با این وجود، تیلیس آمریکایی که اکنون ۶۵ سال سن دارد می گوید که بدترین مرد روی کره زمین، سهمگین ترین ضربات مشت دنیای بوکس را نداشته و این افتخار به بوکسور دیگری می رسد. بوکسور سابق سنگین وزن جهان با رکورد ۲۰ مسابقه و ۲۰ برد و بدون شکست، در سال ۱۹۸۱ برای کسب قهرمانی WBA سنگین وزن جهان مقابل مایک ویور قرار گرفت و پس از پایان مسابقه، بر اساس امتیازات داده شده توسط داوران، بازنده اعلام شد.

بوکسوری که ناک اوت های مایک تایسون را متوقف کرد

در تلاش برای بازگشت از اولین شکست دوران حرفه ایش و رقابت برای قهرمانی جهانی، تیلیس در مبارزه بعدی خود به سراغ ارنی شیورز رفت. شیورز در ان زمان ۳۷ سال داشت اما همچنان قدرت مشت های او مشهور بود، چیزی که تیلیس در راند نهم وقتی با ضربه مشت او به زمین خورد، به خوبی آن را حس کرد. علیرغم این ناک داون شدن، تیلیس توانست بلند شود و پس از پایان مسابقه در راند دهم، با امتیاز داوران برنده اعلام شد. متاسفانه تیلیس نتوانست این پیشرفت خود را دامه دهد و در سال های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۳ سه شکست را متحمل شود که او را از کورس قهرمانی دور کرد.

بوکسوری که ناک اوت های مایک تایسون را متوقف کرد

بوکسوری که ناک اوت های مایک تایسون را متوقف کرد

بوکسوری که ناک اوت های مایک تایسون را متوقف کرد

تیلیس در ادامه از شش مسابه خود بین سال های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶، پنج مسابقه را باخت که آخرین آن ها در برابر مایک تایسونی بود که آن زمان تنها ۱۹ سال سن داشت. مایک آهنین در آن دوران یک ماشین عضله و یک هیولای بیرحم بود که رکورد ۱۹ ناک اوت متوالی را به ثبت رسانده و به سمت ستاره شدن پیش می رفت. اما تیلیس در طول مسابقه توانست مقاومت کرده و مدت ها در برابر ضربات تایسون ایستادگی کرد. او در راند چهارم با ضربه تایسون ناک داون شد اما تا پایان مبارزه کرد و با رأی قاطع داوران در پایان راند دهم بازنده اعلام شد. او اولین بوکسوری بود که تایسون در دوران حرفه ای خود موفق به ناک اوتش نشد. ویدیو کامل مسابقه مایک تایسون و جیمز تیلیس را در این لینک مشاهده کنید.

تایسون در ادامه به جوان ترین قهرمان سنگین وزن بوکس جهان تبدیل شد و تیلیس در ادامه با قهرمانان افسانه ای مانند ایواندر هالیفیلد و فرانک برونو مبارزه کرد. اگر چه او با تمام بهترین سنگین وزن های بوکس آن دوران مبارزه کرد اما شک نداشت که کدام یک قوی ترین ضربه مشت را داشت.

بوکسوری که ناک اوت های مایک تایسون را متوقف کرد
ارنی شیورز

وی در این باره گفته است: «مردم از من در مورد تایسون و شیورز می پرسند، بگذارید به شما بگویم، هیچ مقایسه ای نمی شود بین آن ها کرد، به هیچ وجه. شیورز، او چنان محکم می زد که می توانست پهن اسب را به بنزین تبدیل کند. او چنان محکم مشت می زد که می توانست فردایتان را به خطر بیندازد. در مقایسه با او، ضربه مشت تایسون سوسولانه بود. من شیورز را شکست ددم و می دانم که تایسون را شکست دادم. بدجور به دنبال یک مسابقه تکراری با تایسون بودم اما با شیورز؟ نه به هیچ وجه. وقتی به من مشت زد و ناک دون شدم، موش های صورتی را در حال سیگار کشیدن می دیدم. آن مبارزه دشوارترین ۳۰ دقیقه زندگی ام بود. بلوط [لقب شیورز] بد جانوری بود، بگذارید این را به شما بگویم».

بوکسوری که ناک اوت های مایک تایسون را متوقف کرد

مبارزه کامل جیمز تیلیس و ارنی شیورز را در این لینک مشاهده کنید. مبارزه ارنی شیورز با محمد علی کلی نیز یکی از بهترین مبارزه های تاریخ بوکس و یکی از سخت ترین روزها برای کلی بود که در این لینک می توانید بخش هایی از آن را تماشا کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • بانی خرداد ۱۳, ۱۴۰۲

    واقعا هم مقابل تایسون دوام آورد ولی اینکه میگه مقابل تایسون برنده شدم چرندی بیش نیست خودتون فیلم مبارزه رو نگاه کنید ترس و خستگی و قبول باخت تو چشماش مشخصه اتفاقا خیلی از تایسون کتک خورد اون موقع تایسون تو اوج بود هرکسی مقابلش قرار می‌گرفت رو رنده میکرد حتی شیورز