تصاویری از اسکوترسواری حجاج در مراسم حج ۱۴۰۲ در عربستان + ویدیو

تصاویری از اسکوترسواری حجاج در مراسم حج ۱۴۰۲ در عربستان + ویدیو

در مراسم حج امسال در عربستان سعودی، برای تسهیل رفت و آمد حجاج از اسکوترهای برقی استفاده شده است. پیش از این، سازمان حمل و نقل عربستان سعودی گفته بود که برای دومین سال متوالی، ۱,۰۰۰ اسکوتر برقی را برای تسهیل تردد زائران خانه خدا در حج ۱۴۰۲ فراهم کرده است. به نقل از تسنیم، اسکوتر برقی در ایام حج با هدف ارتقای تجربه زائران و تسهیل حرکت آنان به کار گرفته می‌شود و این امر به کاهش زمان سفر در حین تردد زائران کمک می‌کند. مسیرهای خاصی برای استفاده از اسکوتر برقی برای زائران اختصاص داده شده است. مسیر خدماتی شامل دو لاین رفت و برگشت با طول ۲ کیلومتر است که از ایستگاه « کدانه» شروع و تا تونل « محبس الجن» ادامه دارد و به ایستگاه «باب علی» در مسجد الحرام ختم می‌شود.

تصاویری از اسکوترسواری حجاج در عربستان سعودی

سازمان حمل و نقل عربستان سعودی برای آموزش راه‌های صحیح استفاده زائران از اسکوتر برقی، تیمی تخصصی را برای ارائه این خدمات در نظر گرفته است و این سازمان به طور مداوم در حال توسعه و بهبود این خدمات و تعیین الزامات لازم برای آن است. سازمان حمل ونقل عربستان سعودی در حج سال گذشته برای اولین بار از سرویس «اسکوتر برقی» برای تسهیل تردد زائران در اماکن مقدس استفاده کرد.

تصاویری از اسکوترسواری حجاج در عربستان سعودی

تصاویری از اسکوترسواری حجاج در عربستان سعودی

تصاویری از اسکوترسواری حجاج در عربستان سعودی

این درحالی است که دولت سعودی پروژه بزرگ قطار حرمین شریفین را با هدف تسهیل جابجایی حجاج و عمره گزاران از داخل و خارج عربستان راه اندازی کرده که از زمان راه اندازی تا کنون نقش مهمی در تسریع جابجایی زائران حرمین شریفین داشته است. قطار سریع السیر حرمین یکی از ۱۰ قطار پرسرعت در جهان به شمار می‌رود که سرعت آن به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. این قطار در موسم‌های حج و عمره، از طریق ایستگاه‌های مدینه‌ منوره، مکه‌ مکرمه، جده و رابغ به زائران خانه خدا خدمت رسانی می‌کند.

هزینه بیمه زائران حج امسال ۷۳ درصد کاهش داشته و قیمت بیمه زائران حج از ۱۰۹ ریال به ۲۹ ریال و بیمه عمره از ۲۳۵ ریال به ۸۸ ریال معادل ۶۳ درصد کاهش یافته است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود