اعتراف امیر غفارمنش به اعتیاد شدیدش به سیگار: «بعد از ۴۲ سال ترک کردم» + ویدئو

اعتراف امیر غفارمنش به اعتیاد شدیدش به سیگار: «بعد از ۴۲ سال ترک کردم» + ویدئو

امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده ی تلویزیون در ویدئویی در اینستاگرامش از اعتیاد شدید خود به سیگار پرده برداشت و گفت به تازگی موفق شده پس از ۴۲ سال سیگار را ترک کند. غفارمنش در این ویدئو توضیح داد که اعتیاد او به سیگار به حدی بود که روزی ۳ پاکت سیگار مصرف می کرد، امری که روابط اجتماعی او را تحت تأثیر قرار داده بود. به ادعای وی، حالا پس از تماشای یک فیلم به پیشنهاد یکی از دوستانش، چند روزی است توانسته مصرف سیگار را به کلی کنار بگذارد.

پیش از این رامبد جوان نیز در سال ۱۴۰۰ در یکی از قسمت های برنامه تلویزیونی «خندوانه» گفته بود با وجود اینکه سال ها است سیگار را ترک کرده اما به آسم مبتلا شده است. به گفته ی جوان، ۶ سال پیش از آن، پس از سال های طولانی، مصرف سیگار را کنار گذاشته بود، با این حال، ۲ سال بعد، به دنبال بروز مشکلات تنفسی متوجه شد به بیماری آسم مبتلا شده است.

بیوگرافی امیر غفارمنش

امیر غفارمنش متولد سال ۱۳۴۷ در تهران است.. پدر او ، احمد غفارمنش، فیلمساز سینمای آزاد ایران بود.

بزرگ شدن در یک خانواده تقریباً هنری باعث شد از همان کودکی به بازیگری علاقمند شود و بازیگری را اولین بار در ۶ سالگی با فیلم تلویزیونی «فردوس» در سال ۵۳ تجربه کرد.

او در مقطع دبیرستان رشته گرافیک خواند اما سال دوم دبیرستان از مدرسه فرار کرد و به دانشکده هنرهای زیبا رفت و شروع به بازی در کارهای کلاسی و پایان نامه ی دانشجویان کرد.

امیر غفارمنش ترک سیگار

بعداً بالاخره دوران دبیرستان را به اتمام رساند و در سال ۷۰ وارد دانشگاه شد و در رشته کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر و معماری فارغ التحصیل شد.

فعالیت حرفه ای خود را از سال ۶۶ در سن ۱۹ سالگی از تئاتر شروع کرد. در سال ۷۱ اولین تجربه حرفه ای خود در دنیای بازیگری را با بازی در سریال «دنیای جوان» کسب کرد و در سال ۱۳۷۲ نیز در سریالی از حسن فتحی به نام «همسایه ها» نقش جدی تری را ایفا کرد.

او در سال ۸۰ وقتی ۳۳ سال داشت در فیلم «خانه ای روی آب» به کارگردانی بهمن فرمان آرا بازی کرد و اولین تجربه سینمایی خود را رقم زد.

امیر غفارمنش ترک سیگار

از آن زمان در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرده، از جمله فیلم سینمایی آهوی پیشونی سفید و سریال های تلویزیونی ساعت خوش، سیب خنده، دنیای شیرین، آژانس دوستی، ارمغان تاریکی و دردسرهای عظیم ۱ و ۲.

سال ۷۳ سال درخشش امیر غفارمنش در مجموعه طنز «ساعت خوش» بود اما به دلیل سیاست آن دوره ی تلویزیون به همراه تمام بازیگران این مجموعه ممنوع الکار شد. سرانجام، پس از ۳ سال ممنوع الکاری در سال ۷۶ با سریال «سیب خنده» به کارگردانی رضا عطاران به قاب تلویزیون بازگشت.

غفارمنش در دوران ممنوع الکاری با سعید آقاخانی یک پیتزا فروشی باز کرد و مدتی بعد وارد بوتیک لباس شد.

امیر غفارمنش ترک سیگار

او در سال ۱۴۰۰ در برنامه ای تلویزیونی برای اولین بار فاش کرد که چشم چپ او از زمان تولد نابینا بوده و پدرش، احمد غفارمنش که فیلمساز بود نیز به همین خاطر او را از ورود به عرصه بازیگری منع کرده بود.

او در اینباره گفت: «با وجود مخالفت پدرم، بازیگری را شروع کردم، اما تا هفت سال، پدرم به تماشای تئاتر‌های من نیامد. تا اینکه یکی از استادانم پدرم را اتفاقی در خیابان می‌بیند و بابت رشد من در بازیگری به ایشان تبریک می‌گوید. اینگونه شد که پدرم برای رفع کنجکاوی به تماشای نمایشم آمد و بعد فهمید که من هم می‌توانم با وجود مشکلی که در بینایی دارم، موفق باشم».

غفارمنش سال ها است در کنار بازیگری به تدریس این هنر نیز در آموزشگاه های خصوصی مشغول است.

امیر غفارمنش تاکنون ۲ بار ازدواج کرده است.

همسر اول او پوپک گلدره بود. ازدواج آن ها پس از ۴ سال به جدایی انجامید.

امیر غفارمنش ترک سیگار
امیر غفارمنش در کنار همسر اولش پوپک گلدره

پوپک گلدره ، اندکی بعد از این جدایی، در شهریور سال ۸۴ دچار سانحه ی رانندگی شد و به کما رفت. او بعد از ۸ ماه، در فروردین سال ۸۵ در بیمارستان مهر ِ تهران از دنیا رفت.

امیر غفارمنش یک بار در مصاحبه ای اعلام کرد که او اولین نفری بود که در جریان سانحه ی رانندگی پوپک گلدره قرار گرفت و پس از آنکه این خبر را به خانواده ی پوپک اعلام کرد و آن ها به بیمارستان آمدند پدر گلدره با تصور دخیل بودن او در این تصادف با او درگیر شده بود.

غفارمنش پس از چند سال بار دیگر ازدواج کرد و حالا پسری به نام راستین دارد که در عرصه ی خوانندگی و آهنگسازی فعالیت می کند.

امیر غفارمنش ترک سیگار
همسر دوم و پسر امیر غفارمنش

امیر غفارمنش ترک سیگار
راستین غفارمنش، پسر امیر غفارمنش

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود