با پولدارترین گدای جهان که یک میلیون دلار ثروت دارد آشنا شوید

با پولدارترین گدای جهان که یک میلیون دلار ثروت دارد آشنا شوید

بهارات جین اخیرا پس از تخمین ثروتش که بیش از یک میلیون دلار است و در طول سالیان از طریق گدایی به دست آورده، به عنوان «ثروتمندترین گدای جهان» شناخته شد. جین که اهل هند است، یک آپارتمان در بمبئی و همچنین دو مغازه دارد که صدها دلار در ماه درآمد دارند، اما هنوز هم از طریق جمع آوری صدقه در ایستگاه‌های قطار، خرج روزانه خود را به دست می‌آورد.

جین با پرسه زدن در مناطق شلوغ هند و به ویژه شهر بمبئی که چند میلیون نفر جمعیت دارد، این مقدار پول را به دست آورده است و اگرچه در طول سال ها خانه و مغازه خریده، اما همچنان به این طرف و آن طرف می‌رود و درخواست صدقه می‌کند.

ثروتمندترین گدای جهان که با وجود ثروت میلیون دلاری همچنان گدایی می‌کند

طبق گزارشی در اکونومیک تایمز، جین بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت در روز کار می‌کند و روزانه نزدیک به هزار دلار درآمد دارد. با گذشت سال‌ها، جین املاکی برای خود به دست آورد و امروز به همراه خانواده‌اش در آپارتمان دو اتاقه خود در بمبئی به ارزش حدود ۱۵۰ هزار دلار زندگی می‌کند. او همچنین دو مغازه‌اش را اجاره داده که ماهیانه حدود ۴۰۰ دلار برایش سود دارند.

اگرچه جین خودش در دوران کودکی نتوانست به مدرسه برود، اما با کمک ثروتی که جمع کرده موفق شده است فرزندانش را به مدرسه بفرستد. بنا به گفته‌ها خانواده جین ترجیح می‌دهند که او پس از اینکه توانسته برای خود درآمدی داشته باشد، از گدایی در خیابان‌ها دست بردارد، اما جین اصرار دارد که به «شغل معمول» خود پایبند باشد.

ثروتمندترین گدای جهان که با وجود ثروت میلیون دلاری همچنان گدایی می‌کند

نسبت دادن عنوان ثروتمندترین گدای جهان به جین به سرعت او را در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار داد و اکثر کاربران از اینکه او با وجود ثروتش به گدایی کردن ادامه می‌دهد خشمگین شده‌اند.

برخی از کاربران ادعا کردند که به گداهایی که از محبت عابران سوء استفاده می‌کنند نمی‌توان اعتماد کرد. از سوی دیگر، کسانی نیز بودند که تحت تأثیر پشتکار جین قرار گرفتند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • آریان تیر ۲۷, ۱۴۰۲

    فکر کنم اشتباهی شده!نوشتید روزی هزار دلار از راه گدایی !و اجاره دو مغازه ماهی ۴۰۰دلار مسخره است اصلا باهم جور درنمیاد بعدهم کاملا بعید به نظر میاد روزی هزار نفر اونم به عنوان صدقه وفقط به جین بدن ،کسی چه دشمنی با این بدبخت داشته عکسش زده خدا داند ولی لطفا وقتی از ارقام استفاده می‌کنید جوری بنویسید قابل پذیرش باشه ممنون

  • احسان تیر ۲۷, ۱۴۰۲

    فکر کنم نویسنده متوجه درآمد روزی هزار دلار نیست یا اصلا نمیدونه روزی هزار دلار یعنی چقدر !کاری ندارم ولی اجاره دو تا مغازه ماهی اونم روزی نه !ماهی ۴۰۰دلار اون وقت گدایی اونم تو هند فقط روزی هزار دلار !

  • اذرگون تیر ۲۸, ۱۴۰۲

    صدقه فرق داره با گدایی ، پس نباید بنویسی که درخواست صدقه کرده ، ایشون ادم خسیس وحریصی هست که راضی نیست از وضعیت موجود