ساده‌ترین روش ساخت فروشگاه اینترنتی

ساده‌ترین روش ساخت فروشگاه اینترنتی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ساخت فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است؛ زیرا طبق نظر کارشناسان، کسب‌وکارهایی که در بستر اینترنت شکل نگرفته‌اند، در آینده‌ای نه‌چندان دور، محکوم به شکست خواهند بود. ساخت یک فروشگاه اینترنتی مزایای بسیار زیادی دارد و باعث افزایش فروش و کسب سود بیشتر که مهم‌ترین هدف هر فروشنده‌ای است خواهد شد. طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی و کدنویسی آن سخت و هزینه‌بردار است؛ اما راه‌های ساده‌تری نیز برای ایجاد فروشگاه اینترنتی وجود دارد که در ادامه معرفی شده‌اند.

لزوم ساخت فروشگاه اینترنتی

با گسترش شهرنشینی و توسعه بیش‌ازپیش کشورها، رفع نیازهای مردم در مقایسه با گذشته تغییر کرده است. امروزه، زمان اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین تمامی افراد جامعه می‌کوشند تا از وقت خود بهترین بهره را ببرند.

تجربه نشان می‌دهد که خرید مایحتاج زندگی از فروشگاه‌ها، به‌صورت حضوری، وقت زیادی از افراد تلف می‌کند. امروزه، بسیاری از فروشگاه‌های تأمین‌کننده مایحتاج مردم، علاوه بر داشتن مکان فیزیکی، کسب‌وکار خود را به‌صورت مجازی نیز راه‌اندازی کرده‌اند. راه‌اندازی‌کردن فروشگاه مجازی علاوه بر راحت‌تر کردن کار مردم برای خرید، موجب رونق‌گرفتن کسب‌وکار نیز خواهد شد؛ زیرا بدون وابستگی به مکان می‌توان کالاهای خود را به بیشتر جامعه عرضه کرد.

امروزه، اگرچه در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام اقدام به راه‌اندازی صفحات و کانال‌ها برای فروش محصولات شده است؛ اما راه‌اندازی یک سیستم فروشگاه آنلاین می‌تواند تمام محدودیت‌های صفحات مجازی را از بین ببرد. با راه‌اندازی سایت فروشگاه آنلاین می‌توان تمامی کالاها را با جزئیات و قیمت آن‌ها نمایش داد تا مشتری اقدام به ثبت سفارش کند. صاحب فروشگاه می‌تواند هزینه خرید را به‌صورت اینترنتی و از طریق درگاه‌های امن بانکی دریافت و یا با ارسال کالا به مکان موردنظر مشتری، هزینه را دریافت کند.

مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی

مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی برای صاحبان مشاغل بسیار زیاد هستند که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش اعتبار برند

حتماً، مقدار شهرت یک برند بستگی به میزان اعتماد مشتریان خواهد داشت. امروزه اکثر افراد جامعه با حضور در اینترنت، به‌صورت آنلاین، خریدهای خود را انجام می‌دهند و روزبه‌روز قدرت فروش کسب‌وکارهای خرد و محلی کاهش پیدا می‌کند. امروزه، مردم فروشگاه اینترنتی همچون دیجی‌کالا را جز بیزینس‌های بزرگ و برندهای معتبر به‌حساب می‌آورند و همین موضوع باعث افزایش استقبال مشتریان از این برند و افزایش قدرت فروش آن‌ شده است.

با کمک فروشگاه‌ساز، سریع‌تر، برند منحصربه‌فرد خود را راه‌اندازی و شروع به فروش محصولات کنید. در واقع، با ساخت فروشگاه اینترنتی می‌توان برند خود را نزد مشتریان محبوب‌تر و قابل‌اعتمادتر کرد.

افزایش مشتریان بدون داشتن محدودیت مکانی و زمانی

اهمیت فروشگاه‌های اینترنتی از آنجا مشخص می‌شود که دسترسی به مشتریان بسیار بیشتر از فروشگاه فیزیکی خواهد بود. با داشتن فروشگاه فیزیکی، تنها، افراد یک محدوده خاص از شما خرید خواهند کرد و حتی در روزهایی که فروش خوبی ندارید، باید هزینه‌های اجاره، آب، برق و گاز را نیز پرداخت کنید؛ اما با داشتن فروشگاه اینترنتی می‌توانید بدون پرداخت این هزینه‌ها کسب‌وکار خود را بیشتر معرفی کنید. علاوه بر این، در هر ساعتی از شبانه‌روز و بدون محدودیت زمانی می‌توانید سفارش‌ها را ثبت و ارسال کنید.

یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش درآمد، متقاعدکردن مشتریان قبلی به خرید مجدد است. تحقیقات نشان داده است که ۶۵ درصد از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای خرد و متوسط بر این باور هستند که با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توان با سهولت بیشتری مشتریان خود را حفظ کرد.

با یک‌بار خرید مشتری می‌توانید اطلاعات او را در پایگاه‌داده ذخیره کنید و به او پیشنهاد خرید مجدد بدهید. با داشتن فروشگاه اینترنتی می‌توان محصولات خود را به مشتریان بالقوه ارائه داد.

علاوه بر این، با داشتن یک وب‌سایت چندزبانه و با بهره‌گیری از درگاه پرداخت جهانی؛ مانند پی پال می‌توانید در بازارهای جهانی نیز محصولات خود را به فروش برسانید.

راه‌اندازی کسب‌وکار متناسب با میزان تقاضا

در صورت داشتن یک فروشگاه فیزیکی باید به‌صورت مداوم ویترین فروشگاه را پر کنید. حتی اگر برای برخی از کالاها نیز مشتری پیدا نشود، شما مجبور به خرید و نمایش این کالاها خواهید بود.

با ساخت فروشگاه اینترنتی شما نیاز به عرضه بیش از تقاضا ندارید. در واقع، می‌توان ابتدا سفارش‌ها را از طریق سایت دریافت و سپس کالاها را تأمین و برای مشتری ارسال کرد. با این ویژگی می‌توان با استفاده از سرمایه خود، بازدهی بسیار خوبی را تجربه کرد و به سود خوبی رسید.

تعامل بیشتر با مشتریان

ساخت فروشگاه اینترنتی این امکان را در اختیار فروشنده قرار می‌دهد تا بتواند یک بخش انتقادات و پیشنهادها برای محصولات و فروشگاه خود قرار دهد. در این صورت، تعامل بیشتری با مشتریان خواهد داشت و با سنجش میزان رضایتمندی و عدم رضایتمندی قادر به ارائه خدمات بهتر به مشتریان خواهد بود.

علاوه بر این، با ساخت فروشگاه اینترنتی می‌توان در لحظه به سفارش‌ها و پیشنهادهای خریداران پاسخ دهید. این موضوع در مقایسه با ثبت سفارش‌ها به‌صورت تلفنی بسیار بهتر است؛ زیرا روند ثبت و پیگیری را تسریع می‌بخشد. علاوه بر تعامل بیشتر با مشتری، می‌توان موجودی انبار، میزان فروش و بسیاری دیگر از اطلاعات را از طریق فروشگاه اینترنتی به دست آورد.

سیستم فروشگاه آنلاین
سیستم فروشگاه آنلاین

ساده‌ترین روش ساخت فروشگاه اینترنتی

یکی از مهم‌ترین مشکلات ساخت فروشگاه اینترنتی، سخت بودن کدنویسی و طراحی آن است که تنها از عهده برنامه‌نویسان وب بر می‌آید. قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی معمولاً بالا است و هزینه زیادی روی دست صاحبان کسب‌وکارها می‌گذارد. علاوه بر مشکل قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی، باید وب‌سایت به‌صورت مکرر توسط برنامه‌نویس و پشتیبان به‌روزرسانی شود.

درصورتی‌که مهارت کافی برنامه‌نویسی و طراحی وب ندارید، می‌توانید با کمک بهترین سایت طراحی فروشگاه اینترنتی به‌راحتی اقدام به طراحی فروشگاه در کمترین زمان کنید.

به‌طورکلی استفاده از فروشگاه‌سازها به‌عنوان ساده‌ترین روش ساخت فروشگاه اینترنتی مزایای زیر را دارد:

  • استفاده از قالب‌های آماده برای ایجاد سایت
  • استفاده از ابزارهای فروش آماده همانند درگاه‌های فروش
  • بهینه‌سازی، نگهداری و به‌روزرسانی سایت با صرف کمترین هزینه
  • امکان شخصی‌سازی قسمت‌های مختلف فروشگاه و بهره‌بردن از افزونه‌های مختلف

در واقع، ساخت سایت فروشگاهی با فروشگاه‌سازها برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در کمترین زمان و با کمترین هزینه یک فروشگاه معتبر داشته باشند. با ایجاد یک سیستم فروشگاه آنلاین می‌توان شروع به کسب درآمد کرد و پس از رشد کسب‌وکار اقدام به راه‌اندازی سایت اختصاصی و صرف هزینه بیشتر کرد.

حتماً در نظر داشته باشید که یک فروشگاه‌ساز باید دارای مزایایی همچون به‌روزرسانی منظم سیستم، قابلیت توسعه و انعطاف‌پذیری، بهره‌گیری از قالب‌های مختلف، امکان فروش انواع مختلف محصولات، بهینه‌سازی و سئو مناسب، رابط کاربری راحت، داشتن قابلیت ریسپانسیو (نمایش مناسب سایت متناسب با دستگاه مورداستفاده) و اتصال به سیستم‌های پیامکی باشد تا در آینده دچار مشکل نشوید؛ بنابراین باید از فروشگاه‌ساز مناسب برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی استفاده کنید.

بدون نظر

ورود