جنجال تازه رعنا رحیم پور با ادعاهای عجیب درباره وضعیت حجاب در ایران

جنجال تازه رعنا رحیم پور با ادعاهای عجیب درباره وضعیت حجاب در ایران

رعنا رحیم پور مجری پرحاشیه شبکه خبری بی بی سی فارسی که اواسط فروردین ماه امسال پس از جنجال های بسیار از این شبکه خداحافظی کرد، به تازگی بار دیگر با ادعاهای عجیب خود درباره شرایط حجاب و پوشش در ایران توجهات را به خود جلب کرده و مورد انتقادهای تند کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، رعنا رحیم پور در مصاحبه با پادکست خبری بریتانیایی نیوز ایجنت (The News Agents) در پاسخ به سوال مجری این برنامه که می‌پرسد «اگر ایران بودی چه می‌پوشیدی؟» می‌گوید: «بستگی به این دارد که در کدام شهر و در کدام منطقه از شهر باشید.» و سپس با اشاره به پوشش بدون حجاب خود می‌گوید: «من اگر ایران بودم همینجوری لباس می‌پوشیدم.» مجری می‌پرسد: «بدون هیچ پوششی روی سرت؟» و رحیم پور تاکید می‌کند که «نه»!

ادعاهای عجیب رعنا رحیم پور درباره حجاب در مصاحبه با خبرگزاری بریتانیایی

او حتی تاکید می‌کند که با این پوشش در ایران احساس خطر هم نمی‌کرد و در توضیح می‌گوید: «چون حتی اگر جلوی شما را بگیرند… خیلی‌ها در کیف خود روسری دارند و اگر کسی به آنها بگوید «حجابت رو سرت کن» آنها سعی می‌کنند مقاومت کنند و اگر اصرار کردند که باید چیزی روی موهات بکشی، معمولاً این کار را نمی‌کنند.»

رحیم پور که این اواخر همیشه پای مادرش به نحوی در جنجال‌هایی که آفریده باز شده است اینجا هم از مادرش مثالی می‌آورد و می‌گوید: «برای مثال مادر من در دهه ۷۰ زندگی‌اش است و دیگر حتی با خودش چیزی (روسری) بیرون نمی‌برد.» حرفی که باعث تعجب مجری می‌شود.

ادعاهای عجیب رعنا رحیم پور درباره حجاب در مصاحبه با خبرگزاری بریتانیایی

او ادامه می‌دهد: «و من دوستانی دارم که ظرف چند ماه اخیر به ایران رفتند. ابتدا کمی می‌ترسیدند مخصوصا چون دوتابعیتی هستند و می‌ترسیدند دستگیر شوند، اما بعد از چند روز دیگر اصلا حجاب نپوشیدند.»

ادعاهای عجیب رعنا رحیم پور درباره حجاب در مصاحبه با خبرگزاری بریتانیایی

حرف های رعنا رحیم پور در شرایطی که برخوردهای نیرو انتظامی با بی حجابی در یک هفته اخیر و بازگشت نیروهایی در قالبی شبیه گشت ارشاد به خیابان ها و ورودی متروها (البته بدون عنوان گشت ارشاد) و صدور احکام عجیب برای بسیاری از جمله سلبریتی‌ها خبرساز شده، واکنش بسیاری از کاربران توییتر را در پی داشته است. برخی این سطح از بی‌صداقتی از جانب یک خبرنگار را نه تنها غیرحرفه‌ای بلکه غیراخلاقی نامیدند و بسیاری با اشاره به جمله معروف او پس از جنجالی که انتشار فایل صوتی‌اش در آبان سال گذشته و در بحبوحه ناآرامی‌‌ها آفرید، گفتند «چرا روی حرفت نمی‌مانی و دست از سر ایران برنمیداری؟» رحیم پور در آن زمان در یک استوری نوشته بود: «ما را به خیر و شما را به سلامت. ایران را در خودم کشتم. برای همیشه خداحافظ». انتقاد کاربران این است که نه تنها، برخلاف صحبت های رحیم پور مبنی بر اینکه اکنون دیگر زنان در ایران الزامی به رعایت حجاب ندارند، رعایت حجاب همچنان الزامی است بلکه ادعاهای وی با واکنش های اخیر سیستم قضایی و انتظامی با متخلفان حوزه حجاب نیز در تضاد است.

ادعاهای عجیب رعنا رحیم پور درباره حجاب در مصاحبه با خبرگزاری بریتانیایی

پس از اعتراض های شدید به انتشار اطلاعات نادرست توسط رحیم پور، اکانت خبرگزاری The News Agents در توییتر ویدئو مصاحبه خود با رحیم پور را از صفحه خود حذف کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود