۸ سریال دیدنی و جذاب در مورد سرقت؛ از Kaleidoscope تا The Great Heist

۸ سریال دیدنی و جذاب در مورد سرقت؛ از Kaleidoscope تا The Great Heist

داستان جنایی ژانری است که برای بیشتر مردم قابل درک و محبوب است و فیلم های سینمایی گواه این موضوع هستند. این فیلم ها ترکیب کاملی از سکانس های اکشن خوش ساخت و رمز و راز و استراتژی هستند که برای هدفی بزرگ تر استفاده می شوند. در بیشتر موارد، قهرمانان فیلم های با موضوع سرقت، از نظر اخلاقی مبهم هستند که احساسات متضادی را در بینندگان ایجاد می کنند.

اگر این موضوع برای خوانندگان جذاب به نظر می رسد، پس این فیلم ها می توانند بهترین نوع فیلم ها برای آن ها باشند. می توان ادعا کرد که همین موضوع در مورد تلویزیون نیز صدق می کند. در فهرست زیر تعدادی از بهترین سریال های تلویزیونی این ژانر به زبان انگلیسی و دیگر زبان ها آورده شده است که افق دید خوانندگان را گسترده تر خواهد کرد. بدین ترتیب می خواهیم شما را با ۸ سریال برتر در مورد سرقت آشنا کنیم که از تماشای اکشن و هیجانشان لذت خواهید برد.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۸- Money Heist

برخی از خوانندگان ممکن است این سریال را با نام سرقت پول، مانی هایست و حتی Money Heist نیز بشناسند که نام اصلی آن La Casa de Papel است. این سریال ماجراهای هیجان انگیز و خطرناک گروهی از سارقان را دنبال می کند. یکی از جالب ترین جزئیات این سریال این است که شخصیت ها هویت خود را مخفی نگه می دارند و هر کدام از آن ها نه یک نام جدید بلکه نام یک شهر را به عنوان نام خود انتخاب می کنند. رهبر این باند یک مغز متفکر است باهوش که تنها با نام پروفسور شناخته می شود و با رهبری او، تیم سارقان ماموریتی را آغاز می کنند تا دو مورد از جاه طلبانه ترین سرقت های تاریخ را به انجام برسانند. اهداف؟ ضرابخانه سلطنتی اسپانیا و بانک ملی این کشور. نکته دیگری که این سریال را هیجان انگیز می کند این است که هدف سارقان تنها ثروتمند شدن نیست بلکه نشان دادن میزان قدرت و توانایی های خود به جهانیان است.

Money Heist ترکیب خوبی از تعلیق جذاب، استراتژی پیچیده و رفاقت صمیمانه بین شخصیت ها را به نمایش می گذارد. پروفسور مسئول اجرای نقشه های پیچیده ای است که تیم سارقان با مهارت آن ها را اجرا می کنند. توسعه روابط پیچیده میان سارقان و گروگان ها، لایه دیگری به داستان تاثیرگذارِ سریال سرقت پول اضافه می کند. ما همچنین داستان گذشته شخصیت ها را نیز می بینیم، به گونه ای که مخاطب در مورد تصمیمات اخلاقی خاکستری آن ها احساس تضاد کند.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۷- Lupin

سریال تلویزیونی جذاب فرانسوی، لوپن، دنیایتلویزیون و طرفدارانش را غافلگیر کرد. این سریال یک پیچش مدرن به چیزی می دهد که در اصل یک داستان سرقت کلاسیک است. این سریال داستان زندگی آسان دیوپ با بازی عمر سی، شخصیتی الهام گرفته از سارق افسانه ای آرسن لوپن، خلق ادبی موریس لوبلان است. آسان یک تبهکار و دزد کاریزماتیک است که ماموریت دارد انتقام مرگ پدرش به دست خانواده ثروتمند و قدرتمند پلگرینی را بگیرد.

آسان به همان اندازه که جذاب است، باهوش نیز هست و این دو ویژگی او را تقریباً شکست ناپذیر می سازند. او ماهرانه پیچیده ترین سرقت ها را اجرا می کند و همیشه از تعقیب کنندگان خود پیشی می گیرد، به ویژه کارآگاه یوسف گودیرا (با بازی سوفیان گوراب) که از کتاب های لوبلان به عنوان راهنمایی برای درک ذهن آسان دیوپ استفاده می کند. روایت این سریال به شکل بی نقصی بین گذشته و حال تغییر می کند و بینندگان را دائماً روی صندلی های خود نیم خیز نگه می دارد.

البته سرقت ها و خلافکاری های هوشمندانه بخش بزرگی از داستان سریال را تشکیل می دهند، اما این مجموعه به موضوعات مهمی مانند هویت، عدالت و البته میراث کار لوبلانک نیز می پردازد. علاوه بر این، شیوه ای که آسان برای گذراندن وقت با خانواده اش به کار می گیرد در حالی که هنوز در حال تلاش برای رسیدن به هدفش است، به بینندگان کمک می کند تا این شخصیت را در نوری متفاوت ببینند.

لوپن مخاطبان را در سراسر جهان شیفته خود کرده و عملکرد برجسته عمر سی باعص شد آن ها بتوانند از مانع زبانی سریال به عنوان یک سریال غیرانگلیسی زبان عبور کنند، درست مانند کاری که آرسن لوپن برای اولین بار در طول یک قرن پیش انجام داد.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۶- Kaleidoscope

کالیدوسکوپ یک سریال جذاب است که با پیچیدگیِ احساسات، اسرار و پیچش های داستانی خود، بینندگان را سردرگم کرده است. این مجموعه حول گروهی از مغزمتفکرهای مرموز می چرخد که هر کدام مجموعه ای منحصر به فرد از مهارت ها را در اختیار گروه قرار می دهند و در واقع، آن ها کاملاً مکمل یکدیگر هستند. این تیم که توسط فرمانده مرموز و جذابی به نام کاپیتان هدایت می شود، روی سرقت های جسورانه کار می کند. آن ها هر بار جسورتر می شوند، امن ترین گاوصندوق های جهان را هدف قرار می دهند و سخت ترین دشمنان را به چالش می کشند.

کالیدوسکوپ در نشان دادن سکانس های اکشن شگفت انگیز و در عین حال وقت گذاشتن برای نشان دادن رشد واقعی شخصیت ها و انسانیت بخشیدن به گروهی از افراد که لزوماً از نظر اخلاقی الگو نیستند، کار بزرگی انجام می دهد. هر قسمت به خودی خود معمای پیچیده ای است و چالش جالبی را برای بینندگان کنجکاو ایجاد می کند.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۵- Good Girls

بت، روبی و آنی که به ترتیب توسط کریستینا هندریکس، ریتا و می ویتمن با استعداد بازی می شوند، مادر-معلمان معمولی هستند که با همان چالش های همیشگی که همه می شناسیم مواجه هستند. مشکلات مالی، مشکلات ازدواج، کسالت و یکنواختی زندگی، همه اینها. شاید نیاز آن ها به هیجان، همراه با ناامیدیِ ناشی از مشکلات مالی غیرمنتظره باشد که آن ها را به سمت تبهکاری سوق می دهد، اما به شکلی آن ها در یک شبکه تبهکاری گرفتار می شوند. همه چیز با اولین سرقت آن ها شروع می شود که قرار است فقط و فقط یک بار باشد، اما وقتی مشخص می شود پولی که آن ها دزدیده اند متعلق به یک تبهکار است همه چیز از کنتزل خارج می شود. پس از آن، داستان آن ها به سرعت وارد گردابی از ماجراهای خطرناک می شود، چرا که این سه زن خود را در حال دست و پنجه نرم کردن با کارتل های مواد مخدر و دیگر مجرمان خطرناک می بینند.

جدا از اینکه یک سریال بسیار هیجان انگیز است که همیشه مخاطب را با عطشی بیشتر رها می کند، Good Girls یک داستان قدرتمند از دوستی و همبستگی میان زنان نیز هست. همان طور که این خانم های فوق العاده یاد می گیرند که زندگی تازه کشف شده تبهکارانه خود را پیش ببرند، آن ها بزرگ ترین پشتیبان یکدیگر باقی می مانند در حالی که به آرامی راه خود را در دنیای جدیدی که ممکن است تصادفاً کشف کرده باشند باز می کنند، اما به سرعت متوجه می شوند که آن ها برای قدرتنمایی و حاکمیت ساخته شده اند.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۴- This Is a Robbery: The World’s Biggest Art Heist

اگر خوانندگان حداقل یکی از این پیشنهادهای ما تاکنون را تاکنون دوست داشته باشند، این یک سرقت است: بزرگ ترین سرقت هنری جهان مجموعه مستند انتخاب بی نقصی است. به هر حال، هر کسی که عاشق داستان های دزدی ها و سرقت های خیالی باشد، احتمالاً دوست خواهد داشت از اتفاقات مشابهی که در زندگی واقعی رخ می دهد، نیز مطلع شود.

داستان این مستند در سال ۱۹۹۰ در شهر جذاب بوستون اتفاق می افتد؛ جایی که دو دزد باهوش یک سرقت هنری را انجام می دهند که به عنوان جسورانه ترین و مرموزترین سرقت تاریخ شناخته می شود. دو مرد با لباس افسران پلیس وارد موزه ایزابلا استوارت گاردنر می شوند و با تابلوهای “طوفان در دریای گالیلی” و “یک بانو و نجیب زاده ای با لباس سیاه” اثر رامبراند، “کنسرت” اثر ورمیر و بسیاری دیگر آنجا را ترک کرده و همه را مبهوت و دلشکسته و البته تحت تاثیر قرار گرفته به حال خود رها می کنند.

این مجموعه مستند شامل چهار قسمت هیجان انگیز است که بیننده را با افشاگری های تکان دهنده خود به نفس نفس می اندازد. با توجه به مصاحبه های بسیاری از افرادی که شاهد این رویداد بوده اند، از جمله محققان، روزنامه نگاران و حتی منابعی از دنیای تبهکاری، این سریال از آن دسته سریال ها با موضوع سرقت است که نمی توان از دست داد.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۳- Money Heist: Korea – Joint Economic Area

نسخه اورجینال Money Heist که در این لیست نیز حضور داشت، طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرد. بنابراین جای تعجب ندارد که یک اقتباس کره ای از این سریال فوق العاده ساخته شود. و اگرچه بسیار به نسخه اسپانیایی وفادار است، اما سرقت پول: کره – منطقه مشترک اقتصادی (Money Heist: Korea – Joint Economic Area) تاثیر خاص خودش را بر این داستان گذاشته است.

این سریال جذاب همانند نسخه اصلی، گروهی از سارقان باهوش را نشان می دهد که هر کدام به مهارت های منحصر به فردی مجهز هستند و برای انجام سرقت های نهایی گرد هم می آیند. اما این بار هدف سارقان منطقه اقتصادی مشترک بین کره شمالی و جنوبی است.در این سریال، پروفسور نقشه های نفوذ به یک ساختمان بسیار امن و سرقت ثروتی فراتر از تصور را تهیه خواهد کرد. برای طرفداران دوآتشه مانی هایست و آن هایی که تازه با دنیای درام های سرقت آشنا شده اند، این اقتباس کره ای بهترین انتخاب است.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۲- The Great Heist

The Great Heist یا سرقت بزرگ یک سریال کلمبیایی است که داستان حیرت انگیزترین سرقت بانک در تاریخ کلمبیا را روایت می کند. داستان سریال در دهه ۱۹۹۰ روایت می شود، زمانی است که گروهی از سارقان جاه طلب، چشم به غیرقابل نفوذترین گاو صندوق بانک ملت در بوگوتا دوخته اند. رهبر و مغز متفکر کاریزماتیکی که با نام چیو شناخته می شود، یک عمر برای این سرقت برنامه ریزی کرده است.

در طول شش قسمت، The Great Heist نه تنها داستان سرقت را روایت می کند، بلکه به درگیری های شخصی و داستان های فرعی سارقان نیز می پردازد. علاوه بر این، سریال سرقت پول، تعقیب بی وقفه سارقان توسط نیروهای پلیس به رهبری کارآگاه رامیرز، افسری مصمم و بسیار باهوش را نیز به تصویر می کشد. این سریال با یک داستان جذاب براساس رویدادهای واقعی و سکانس های اکشن نفس گیر، بینندگان را در تمام مدت روی صندلی های خود نیم خیز نگه می دارد.

بهترین سریال ها در مورد سرقت

۱- The Great Train Robbery

سرقت بزرگ قطار به یک سرقت تاریخی مشهور باز می گردد که هر طرفدار ژانر سرقت باید از آن اطلاع داشته باشد. این مینی سریال دو قسمتی داستان یک سرقت مشهور را روایت می کند که در سال ۱۹۶۳ رخ داد و اثری فراموش نشدنی در تاریخ به جا گذاشت.

این مجموعه که در حومه زیبای شهری در انگلستان وایت می شود، داستان سرقت افسانه ای قطار رویال میل را زنده می کند. این قطاری بود که از اسکاتلند به لندن می رفت و گروهی از سارقان ماهر دست به سرقت از آن زدند. آن ها بی درنگ قطار را به کنترل خود درآوردند و با مقدار زیادی پول، قدرت خود را به رخ کشیده و گریختند.

جدا از تاثیر دیدن یک سرقت واقعی روی صفحه نمایش، چیزی که این سریال را تا این حد جذاب می کند واقعیت گرایی فوق العاده در مورد این سرقت است. سازندگان این سریال، محیط و روابط اجتماعی آن را به طور کامل بازسازی می کنند. همچنین، علاوه بر به تصویر کشیدن اجرای ماهرانه سرقت، اتفاقات پس از سرقت نیز به تصویر کشیده می شود.

عمق شخصیت هایی که توسط بازیگران با بازی های تحسین برانگیز به تصویر کشیده می شوند، بینندگان را به درک و همدلی با انگیزه هایی که آن ها را به آن موقعیت رسانده است، وادار می کند. هر علاقه مند به داستان های جنایی ساختگی قطعاً از یکی از آشنایی با جسورانه ترین داستان های سرقت تاریخ از طریق این سریال لذت خواهد برد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود