دانشمندان ادعا می‌کنند ماه تا سال ۲۰۳۵ می‌تواند میزبان اولین مسابقه فوتبال باشد

دانشمندان ادعا می‌کنند ماه تا سال ۲۰۳۵ می‌تواند میزبان اولین مسابقه فوتبال باشد

فوتبال محبوب‌ترین ورزش جهان است اما آیا می‌تواند دستاوردهای خود را به‌زودی در یک سیاره دیگر گسترش دهد؟ دانشمندان فکر می‌کنند که ممکن است. آنها بر این باورند که این بازی می‌تواند تا اوایل سال ۲۰۳۵ روی ماه انجام شود، حتی با آنکه ممکن است بسیار متفاوت از فوتبالی باشد که روی زمین می‌بینیم.

کارشناسان مؤسسه مهندسی و فناوری (IET) ایالات متحده طرح عجیبی منتشر کرده‌اند تا نشان دهند فوتبال در سطح ماه چه شکلی خواهد بود و بر اساس آنها مسابقات ۹۰ دقیقه‌ای با شورت و پیراهن‌های سنتی، دیگر چیزی مربوط به گذشته است.

پیش بینی برگزاری مسابقه فوتبال روی ماه با سر و شکلی متفاوت تا سال ۲۰۳۵

چشم‌انداز آنها شامل بازی های پنج نفره است که در چهار کوارتر ۱۰ دقیقه‌ای با وقفه‌های ۲۰ دقیقه‌ای بین هر کدام برای استراحت بازیکنان انجام می‌شود.

دانشمندان گفتند که شورت و کفش‌های میخ‌دار نیز باید با لباس‌های فضایی سنگین آپولو-گون با ویژگی‌های خنک‌کننده آینده‌نگر جایگزین شوند.

پیش بینی برگزاری مسابقه فوتبال روی ماه با سر و شکلی متفاوت تا سال ۲۰۳۵

در این میان داوران بیشتر از انسان های سنتی به ماهیت تکنولوژیکی VAR شباهت دارند به این دلیل که داوران هولوگرامی (فرانگر) به عنوان بخشی از چشم انداز، در زمین بازی گشت می‌زنند و پرچم های قرمز و زرد مَجازی را روی صفحه نمایش کلاه خود نمایش می‌دهند.

پیش بینی برگزاری مسابقه فوتبال روی ماه با سر و شکلی متفاوت تا سال ۲۰۳۵

کارشناسان معتقدند که طول مدت مسابقات فوتبال روی کره ماه باید به بیش از نیمی از آن کاهش یابد تا بازیکنان بتوانند امنیت خود را در میان محیط های ناآشنا ماه در اولویت قرار دهند.

فواصل بیست دقیقه ای به تیم ها اجازه می‌دهد تا سوخت گیری و تجدید قوا کنند و حتی تجهیزات خود را تعمیر کنند که نه تنها برای پیشرفت در بازی بلکه برای زنده ماندن در سطح ماه بسیار مهم است. این می‌تواند شامل یک مخزن اکسیژن، یک سیستم ارتباطی و ابزارهای تنظیم دما باشد که همگی در داخل لباس تعبیه می‌شوند.

لباس‌ها نسخه‌های باریک‌تر لباس‌هایی هستند که فضانوردان آپولو می‌پوشند، البته با انعطاف‌پذیری بیشتر برای حرکت راحت‌تر در زمین.

دانشمندان حتی اقدامات محدود کننده‌ای برای عرق ریختن بازیکنان در نظر گرفته‌اند؛ به این ترتیب که پیشنهاد می‌کنند برای جذب قطرات عرق، ابتدا لباس ورزشی پوشیده شود.

در چشم انداز IET، تمام مسابقات فوتبال به منظور به حداکثر رساندن دید و جلوگیری از ایجاد سایه های بزرگ در زمین بازی در ظهر قمری برگزار می‌شود.

پیش بینی برگزاری مسابقه فوتبال روی ماه با سر و شکلی متفاوت تا سال ۲۰۳۵

زمین فوتبال نیز باید هشت برابر کوچکتر از حد معمول باشد و از تَفجوشی لیزری برای تبدیل خاک ماه به سطحی بتن‌مانند استفاده می‌شود. سپس می‌توان مرزها را با استفاده از پلیمر سیاه و سفید مشخص کرد و برای بستن اطراف و سقف زمین تور برپا کرد.

بر خلاف فوتبال روی زمین، توپ های مورد استفاده در فوتبال روی ماه با هوا پُر نمی‌شوند زیرا اختلاف فشار ماه تقریبا به طور قطع باعث ترکیدن آنها می‌شود. در عوض، کارشناسان یک هسته ایرژل نسل بعدی اسفنجی را پیشنهاد می‌کنند که پرشی آشنا را فراهم می‌کند و برای آنکه بهتر دیده شود اندازه آن تقریبا دو برابر خواهد شد.

در میان این پیش‌بینی‌ها، IET اکنون از کودکان ۴ تا ۱۳ ساله در سراسر بریتانیا خواسته تا اولین لباس رسمی فوتبال Moon United را قبل از سال ۲۰۳۵ طراحی کنند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود