بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام؛ از The Glory تا The Terminal List

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام؛ از The Glory تا The Terminal List

مثلی قدیمی می گوید انتقام مانند غذایی است که باید سرد سرو شود، یعنی اینکه نباید در انتقام گرفتن عجله کرد و انتقام هر چه دیرتر بهتر. در مورد تلویزیون، انتقام می تواند موضوع لذت بخشی برای نویسندگان باشد که در آن داستان پردازی کنند. انتقام فضای خوبی برای روایت یک داستان هیجان انگیز فراهم می کند و به صورت خودکار بیننده را به درون دنیایی بسیار متفاوت از زندگی روزمره می کشاند. تماشاگران دوست دارند که یک قهرمان خوب و انتقامجو داشته باشند و دیدن اینکه این شخصیت از دشمنانی که به او ظلم کرده اند انتقام می گیرد، می تواند بسیار لذت بخش باشد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

فیلم های زیادی در طول این سال ها به موضوع انتقام پرداخته اند که بیشتر آن ها نیز فیلم های موفقی بوده اند. فیلم هایی مانند  Kill Bill, The Revenant, و John Wick کار فوق العاده ای انجام داده اند، آن ها به بینندگان خود یک قهرمان می دهند تا برایش اهمیت قائل شوند و با پایان بندی راضی کننده شان، به آن ها پاداش می دهند. داستان های انتقام جویانه راه خود را به دنیای تلویزیون نیز باز کرده اند و این سریال ها همان هایی هستند که در نشان دادن این موضوع به مخاطب بهترین هستند. بدین ترتیب در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین سریال های تلویزیونی قرن بیست و یکم با موضوع انتقام آشنا کنیم.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۱۰- The Glory

سریال موفق و پرطرفدار The Glory نمونه خوبی از چگونگی کارکرد موفقیت آمیز مضامین انتقام جویانه در تلویزیون است. این سریال در دو بخش در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ منتشر شد و بر روی ماجراهای دختر نوجوانی به نام مون دونگ یون (سانگ هی کیو) تمرکز دارد که در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. وقتی دونگ یون بزرگ می شود، خودش معلم مدرسه می شود و از موقعیتش برای انتقام گیری از قلدرهای دوران کودکی اش استفاده می کند، در حالی که بچه یکی از این آزارگرها در کلاساو حضور دارد.

The Glory تا حدی براساس یک داستان واقعی ساخته شده است.یک دختر کره جنوبی در سال ۲۰۰۶ توسط همکلاسی هایش مورد آزار و اذیت قرار گرفت و او بعدها از اشیاء برای شکنجه و انتقام از آن ها استفاده کرد. این سریال حقایق تکان دهنده تری از داستان واقعی این دختر را در خود دارد و داستان آن برای همیشه در ذهن شما حک خواهد شد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۹- Alias

سریال تلویزیونی Alias که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد، به چند دلیل یک سریال کالت محبوب است. برای پنج فصل، بینندگان در دنیای سیدنی بریستو (جنیفر گارنر)، یک مامور سیا که مخفیانه به سازمان جنایی معروف به SD – ۶ نفوذ می کند، غرق شده بودند. Alias توسط تهیه کننده معروف جی. جی. آبرامز خلق شده، و این سریال یکی از بهترین سریال های تلویزیونی اوست. در فصل اول، مخاطب با زندگی دوگانه سیدنی آشنا می شود، اما مشخص می شود که او انگیزه ای پنهان برای مامور دوجانبه بودن نیز دارد.

در قسمت آزمایشی Alias، اس دی-۶ نامزد سیدنی، دنی هشت (ادوارد آترتون) را به قتل می رساند زیرا آن ها متوجه می شوند که سیدنی جاسوس است. این قتل تنها عزم او برای از بین بردن افراد بد را بیشتر می کند. همچنین اس دی-۶ بخشی از اتحاد دوارده گانه است، یک گروه جنایتکار بزرگ تر که دشمن شناخته شده ایالات متحده است. در پایان، سیدنی انتقام خود را می گیرد و پایان داستان نشان می دهد که او دختری به نام ایزابل دارد که او نیز تمایلاتی برای جاسوس دوجانبه بودن دارد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۸- The Punisher

به سختی می توان یک سریال تلویزیونی با موضوع انتقام بهتر از The Punisher یا تنبیه گر از شخصیت های دنیای مارول تصور کرد. در این سریال، جان برنتال در نقش فرانک کسل بازی می کند، یک تفنگدار دریایی سابق که پس از قتل خانواده اش به یک قاتل افسار گسیخته تبدیل می شود. این سریال اسپین آفی از یکی دیگر از آثار مورد علاقه نتفلیکس به نام Daredevil است و به ماجراجویی های فرانک برای تبدیل شدن به تنبیه گر را ادامه می دهد، یک آتش به اختیار مسلح که برای گرفتن انتقام، از هیچ کاری روی گردان نیست.

پانیشر برای اولین بار در کتاب کمیک مارول با نام The Amazing Spider-Man #129 ظاهر شد و از آن زمان تاکنون در حال کشتار و دعوا بوده است. او به عنوان یک کهنه سرباز، استاد تک تیراندازی و در نبرد تن به تن بسیار ماهر است. اگر چه روش های او افراطی هستند، اما طرفدارانش عاشق تاریکی، غیرقابل پیش بینی بودن، و خشونت سریال تنبیه گر هستند. همچنین پانیشر نقش بزرگی در راه اندازی مجدد Daredevil: Born Again در نتفلیکس داشته که در سال ۲۰۲۴ منتشر می شود.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۷- Revenge

انتقام سریالی است که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ به مدت چهار فصل از شبکه ABC پخش شد. این سریال با الهام گرفتن از رمان کلاسیک الکساندر دوما به نام کنت مونت کریستو، ساخته شده و به معنای واقعی کلمه یکی از هیجان انگیزترین سریال ها در مورد انتقام است. امیلی ون کمپ در نقش زنی به نام امیلی تورن بازی می کند که پس از سال ها دوری، به همپتون در لانگ آیلند باز می گردد. با این حال او کسی نیست که به نظر می رسد زیرا نام واقعی اش آماندا کلارک است و انگیزه های پنهانی برای بازگشت به خانه دارد.

دلیل واقعی آماندا برای بازگشت، انتقام گیری دقیق از افرادی است که به خانواده او ظلم کرده اند. چند سال قبل، پدرش به جرم جنایتی که مرتکب نشده بود، تحت تعقیب قرار گرفت و روانه زندان شد. آماندا مصمم است با خانواده هایی که به خانواده او خیانت کردند تسویه حساب کند و در این مسیر دروغ، فریب و انگیزه های پنهان زیادی را آشکار می کند.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۶- Scandal

رسوایی یک سریال فوق العاده است که توسط شوندا ریمز، تهیه کننده افسانه ای تلویزیون ساخته شده است. کری واشنگتن نقش الیویا پاپ، دستیار مدیریت بحران کاخ سفید را بازی می کند که با رئیس جمهور (تونی گلدوین) برای کنترل روایتی که از دفترش بیرون می آید، همکاری می کند. هنگامی که الیویا از ارتباط مرموز زنی به نام آماندا تانر (لیزا ویل) با رئیس جمهور مطلع می شود، تصمیم می گیرد به واقعیت ماجرا پی ببرد.

واشنگتن بار روایت این سریال را با بازی بی نقص و تاثیرگذار خود در نقش اولیویا به دوش می کشد. او برای بازی در این سریال نامزد چندین جایزه از جمله جایزه امی، گلدن گلوب و جایزه SAG شده است. اگرچه Scandal در طول دوران انتشار خود نقدهای متفاوتی دریافت کرد، اما قطعاً طرفداران زیادی از دیدن پایان آن ناراحت بودند. وقتی رسوایی در سال ۲۰۱۸ به پایان رسید، در رسانه های اجتماعی سر و صدای زیادی بپا شد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۵-My Name

نام من یکی دیگر از سریال های کره ای است که اولین بار از طریق نتفلیکس در آمریکای شمالی منتشر شد. داستان این سریال پیرامون زن جوانی به نام یون جی وو (هان سو هی) است که شروع به کار برای یک سازمان تبهکار به نام دونگ چونپا می کند تا بفهمد چه کسی مسئول مرگ ناگهانی و مرموز پدرش بوده است. جی – وو با رهبر این گروه تبهکاری به نام چوی مو جین (پارک هی – سون) متحد می شود تا به نیروهای پلیس حمله کرده و سعی کند حقیقت را کشف کند.

در یک پیچش داستانی حماسی، جی وو سرانجام متوجه می شود که این خود مو جین بوده که پدرش را کشته است. او خود را به عنوان یک خبرچین به پلیسمعرفی می کند و تصمیم می گیرد خودش مو جین را به دام انداخته و در نهایت او را بکشد و بدین ترتیب انتقام مرگ پدرش را بگیرد. My Name نقدهای بسیار خارق العاده ای دریافت کرده و در سایت راتن تومیتوز امتیاز ۱۰۰ درصد را به خود اختصاص داده است. همچنین این سریال یکی از بهترین سریال های کره ای است که در حال حاضر می توان آن را در نتفلیکس تماشا کرد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۴- Dexter

در طول هشت فصل و ۹۶ قسمت، سریال معمایی درام شبکه شوتایم به نام دکستر به یکی از محبوب ترین های سریال های زمان خود از نگاه بینندگان تلویزیون تبدیل شد. مایکل سی. هال نقش دکستر مورگان، کارشناس پزشکی قانونی اداره پلیس مترو میامی را بازی می کند که مخفیانه زندگی دوگانه ای به عنوان قاتل سریالی دارد. او در طول روز به پلیس در حل جرایم کمک می کند، اما در شب، مجرمان ترسناک را تعقیب کرده و با قتل آن ها و تکه تکه کردن اجسادشان، عدالت خیابانی را برقرار می کند.

این سریال برگرفته از رمان Darkly Dreaming Dexter نوشته جف لیندسی است. در سال ۲۰۱۳، شوتایم تصمیم گرفت که پس از فصل هشتم به سریال دکستر پایان دهد. تقریبا ۳ میلیون نفر قسمت پایانی سریال را تماشا کردند، جایی که در آن دکستر با موفقیت مرگ خود را جعل می کند و به آستوریا، اوریگان می رود تا با هویتی متفاوت به زندگی خود ادامه دهد .او هرگز به خاطر جنایاتش دستگیر نشد، که به تماشاگران احساس رضایت و آرامش عجیبی می داد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۳- Killing Eve

کشتن ایو یک سریال بی نقص و هیجان انگیز با موضوع انتقام است که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ از بی بی سی آمریکا پخش می شد. این سریال به صورت مشترک توسط فیبی والر – بریج باهوش نوشته و تولید شد که به تازگی به عنوان جایگزیناحتمالی ایندیانا جونز برای خود نامی دست و پا کرده است. کشتن ایو در مورد شخصیت ایو پولستری (ساندرا اوه)، تحلیلگر MI۵ است که به طرز دیوانه واری از کارش خسته شده است. ایو پس از عبور از خط قرمزهای سازمان خود در حفاظت از یکی از شاهدان، تصمیم می گیرد به MI۶ بپیوندد.

سپس ایو وظیفه تعقیب یک آدمکش مرموز به نام ویلانل را بر عهده می گیرد که برای سازمانی مرگبار به نام  The Twelve کار می کند. این دو زن نسبت به یکدیگر وسواس فکری پیدا می کنند و در نهایت مجبور به همکاری با هم می شوند. در فصل چهارم، ایو به ماموریت انتقام از سازمان The Twelve می رود تا بفهمد چه کسی پسرش را کشته است.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۲- How to Get Away With Murder

سریال چگونه از یک قتل قسر در برویم، وایولا دیویس را در نقش آنالیس کیتینگ دارد، وکیل و استاد حقوقی که به همراه گروهی از دانشجویانش وارد تحقیقات در مورد یک قتل می شود. آنالیس پنج نفر از دانشجویانش را برای کارآموزی در شرکت حقوقی اش انتخاب می کند. وقتی همسر آنالیس، سم، به قتل می رسد، او مطمئن نیست که چه کسی این کار را کرده یا دقیقاً چه اتفاقی افتاده است. از طریق یک سری فلش بک ها، مخاطب به درون یک داستان جذاب از حسادت، انتقام و خیانت کشیده می شود.

این سریال یک درام جنایی پر از رمز و راز دیگر است که توسط شاندا رایمز از طریق شرکت شاندالند تولید می شود.چگونه از یک قتل قسر در برویم در فبلادلفیا و عمدتاً در لوکیشن اصلی داستان فیلمبرداری شده و از ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ از شبکه ABC پخش می شد. درست زمانی که بینندگان فکر می کردند همه چیز در فصل پنجم به پایان خود رسیده است، یک قتل جدید آنالیس و شاگردانش را به شبکه جدیدی از دروغ ها برای فصل ششم کشاند. قسمت آخر این سریال در ۱۴ مه ۲۰۲۰ پخش شد.

بهترین سریال های تلویزیونی با موضوع انتقام

۱- The Terminal List

در سریال The Terminal List، کریس پرت در نقش ستوان جیمز ریس، از تفنگداران ویژه نیروی دریایی آمریکا که به دنبال کشف یک توطئه است، ایفای نقش می کند. بعد از اینکه تیمش در یک کمین کشته می شود، ستوان ریس به خانه باز می گردد اما در می یابد که کل خانواده اش نیز در خطر هستند. این سریال براساس رمانی به همین نام از جک کارول ساخته شده است و به درگیری های ریس با خودش می پردازد، در شرایطی که سعی می کند از همکارانش انتقام بگیرد.

هنگامی که ریس به عمق توطئه طراحی شده علیه خود و همرزمانش نفوذ می کند، خیلی زود متوجه می شود که حافظه اش کاملاً درست کار نمی کند. همه چیز برایش سوال برانگیز است و اتفاقات اطرافش را درک نمی کند. در پایان، ریس متوجه می شود که یک مخفی کاری و توطئه وجود داشته است و کمینی که او و سربازانش در سوریه تجربه کرندد، کاملاً برنامه ریزی شده بود. The Terminal List  یک سریال بسیار محبوب و پربیننده شد و علیرغم نقدهای نه چندان خوب، پرت گفته است که فصل دوم نیز در راه است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود