تلگرام در عراق نیز فیلتر شد!

تلگرام در عراق نیز فیلتر شد!

به گزارش رسانه ها، در اقدامی تقریباً بی سابقه، تلگرام در عراق فیلتر شده است. وزارت ارتباطات عراق از مسدود شدن پیام رسان خارجی تلگرام در این کشور بنا به دستورات مقامات ارشد این کشور و به طور خاص نخست وزیر این کشور، به دلایل مرتبط با امنیت ملی خبر داده است.

تلگرام در عراق فیلتر شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزارت ارتباطات عراق در بیانیه‌ای خطاب به کاربران شبکه اطلاعاتی (اینترنت) در این کشور افزود: این اقدام بر اساس بخشنامه مقامات بالاتر به منظور تامین امنیت ملی و حفظ اطلاعات شخصی شهروندان انجام شد.

این بیانیه با اشاره به اینکه این پیام‌رسان در رابطه با اطلاعات شهروندان عراقی قوانین را نقض کرده است، افزود: موسسات دولتی ذیربط بارها از شرکت مرتبط با مدیریت برنامه فوق الذکر درخواست کرده‌اند تا در بستن سکوهایی که باعث نشت داده‌های نهادهای رسمی دولتی و اطلاعات شخصی شهروندان می‌شود و تهدیدی برای امنیت ملی عراق و سلامت جامعه است همکاری کند اما این شرکت به هیچ یک از این درخواست‌ها پاسخ نداده است.

تلگرام در عراق فیلتر شد

وزارت ارتباطات عراق با اشاره به اینکه این وزارتخانه بر احترام به حقوق شهروندان در آزادی بیان و ارتباطات، بدون لطمه به امنیت کشور و نهادهای آن تاکید دارد، افزود: ما اطمینان داریم که شهروندان [ هدف از ] این اقدام را درک می‌کنند.

فیلتر شدن تلگرام با واکنش ها و مخالفت هایی در عراق مواجه شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود