همه چیز در مورد پهپادهای کامیکازه «شکارچی-قاتل» جدید ارتش ایالات متحده + ویدیو

همه چیز در مورد پهپادهای کامیکازه «شکارچی-قاتل» جدید ارتش ایالات متحده + ویدیو

ارتش ایالات متحده در تلاش است تا هر چه سریع تر یک پهپاد کامیکازه جدید را وارد سرویس کند، زیرا این پهپاد به نیروهای زمینی این کشور اجازه می دهد تا فراتر از خط دید مستقیم خود را ببینند، تانک ها و دیگر اهداف با ارزش دشمن را شناسایی، تعقیب و سپس شکار کنند. این هواپیمای بدون سرنشین نتیجه درس هایی است که از جنگ های اخیر گرفته شده است.

پهپاد کامیکازه شکارچی قاتل ایالات متحده

شکارچی- قاتل

به گزارش Army Times ، این هواپیمای بدون سرنشین با نام Low Altitude Stalking and Strike Ordnance (LASSO) به معنای «مهمات تعقیب و حمله در ارتفاع پایین» شناخته می شود. LASSO برای حمل توسط سربازان طراحی شده است و از سه بخش تشکیل شده است: یک لوله پرتاب، سیستم هوایی بدون سرنشین و ایستگاه کنترل آتش.

پس از ترک لوله پرتاب، پهپاد می تواند به دنبال اهداف روی زمین بگردد؛ اپراتور می تواند میدان نبرد را از طریق سنسور الکترواپتیک / مادون قرمز پهپاد ببیند. همچنین اپراتور می تواند به درخواست برای آتش دشمن پاسخ دهد، به بخشی پرواز کند که در آن نیروهای خودی حضور تانک های دشمن را گزارش کنند، یا فقط به دنبال اهداف دشمن پرواز کند. هنگامی که اپراتور هدف مناسبی را پیدا کرد، پهپاد به پایین شیرجه می زند و با کلاهک ضد تانک خود با هدف درگیر می شود.

پهپاد کامیکازه شکارچی قاتل ایالات متحده

نوع جدیدی از سلاح

کامیکازه های یا هواپیماهای بدون سرنشین انتحاری جدید به نیروهای زمینی ایالات متحده این امکان را می دهند که نه تنها با تانک هایی که می توانند ببینند درگیر شوند، بلکه به دنبال تانک هایی بگردند که نمی توانند ببینند. اپراتورهای LASSO قادر خواهند بود هواپیماهای بدون سرنشین خود را در پشت خطوط دشمن به پرواز درآورند و زمین زیر پای خود را برای اهداف دشمن جستجو کنند. سنسور مادون قرمز این پهپاد قادر خواهد بود تانک ها را بر اساس گرمایی که منتشر می کنند، از فلز گرم شونده در اثر نور خورشید در روز گرفته تا موتورهای در حال کار و لوله های گرم سلاح ها در شب شناسایی کند.

پس از شناسایی هدف، پهپاد می تواند به سمت هدف حمله ور شده و با کلاهک ضدتانک خود آن را منفجر کند. همچنین این پهپاد احتمالاً در برابر هلیکوپترها، هم در زمین و هم در هوا مفید خواهد بود.

پهپاد کامیکازه شکارچی قاتل ایالات متحده

تیغه باز شونده

محتمل ترین گزینه برای پروژه LASSO احتمالاً پهپاد Aerospace Switchblade 600 است . Switchblade 600 تمام گزینه ها و نیازمندی های تعریف شده در پروژه LASSO را داراست, از جمله سنسور الکترو اپتیکال, کلاهک ضد تانک/ضد زره چند منظوره ( این کلاهک در واقع از موشک جاولین مشتق شده است) و مجموعه سه تکه ای. Switchblade 600 دارای برد پرسه ای و دیده بانی ۴۰ دقیقه ای است و می تواند تا ۴۰ کیلومتر پرواز کند و به یک واحد پیاده نظام معمول اجازه می دهد تا در پشت خطوط دشمن ضربه بزند.

پهپاد کامیکازه شکارچی قاتل ایالات متحده

سوییچ بلید در میدان نبرد واقعی نیز کارآیی خود را نشان داده است. دولت آمریکا تعداد نامعلومی از این هواپیماهای بدون سرنشین را به اوکراین فرستاده است و اولین آن ها در نوامبر یا دسامبر ۲۰۲۲ وارد جنگ شد. یک گزارش تایید نشده از یک فرمانده روسی ادعا می کند که هیچ یک از هواپیماهای بدون سرنشین کامیکازه روسی, از جمله Lancet, “نمی توانند با سوییچ بلید رقابت کند”.

پهپاد کامیکازه شکارچی قاتل ایالات متحده

نتیجه گیری

هواپیماهای بدون سرنشین کامیکازه مانند سری لنست و سوییچ بلید نوع جدیدی از سلاح ها هستند که با پیشرفت های اخیر در عرصه هواپیماهای بدون سرنشین ساخته شده اند. قاتلان شکارچی ذاتاً سلاح های دفاعی یا تهاجمی نیستند, بلکه میدان نبرد را برای همه خطرناک تر می کنند.

در حال حاضر فقط تعداد انگشت شماری از ارتش های جهان, از جمله ارتش های ایالات متحده, روسیه و اوکراین از آن ها در میدان نبرد استفاده می کنند, اما همه کشورها به دنبال این پهپادها هستند و می توانید مطمئن باشید که به زودی, همه چنین سلاح هایی را خواهند داشت.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۱ نظر

ورود

 • مهدی مرداد ۲۱, ۱۴۰۲

  سپاه پاسداران سال گذشته به تولید پهپاد انتحاری معراج ۵۲۱با سرهای جنگی ۵۰۰،۷۰۰،۱۰۰۰پرداخت و در آزمایشات هم بسیار موفق عمل کرده بود ودر چند عملیات ورزمایش نیز استفاده شد.وبعداز آن به تولید انبوه و استفاده در یگانها اقدام کرد

 • Safa مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

  به این میگن یک پهباد انتحاری شش دانگ که بیشترین تخریب با کمترین خسارت جانی را انجام میدهد اینجاست که تفاوت سطح دانش نظامی امریکا و ایران مشخص میشود البته ممکن است در همین تبمهای طراحی امریکایی چندین نخبه ایرانی هم حضور داشته باشند اما چون حاضر نبودند اصوال دین جواب دهند و بدانند حد ترخص چیست نتوانستند در کشور خودشان بکار گرفته شوند و در ضمن با حکومتی که در دانشگاه های خودش از نیروهای نیابتی حشدالشعبی و فاطمیون که تمامشان عراقی و افغانی هستند برای سرکوب دانشجویان استفاده میکند یا بخاطر یک اعتراض ساده بک دانشجوی نخبه اورا ستاره دار نموده یا تعایق و اخراج مینمایند معلوم است به هیچ وجه ان جوان ایرانی و عاشق میهن حاضر نیست برای تین حکومت … که نوکر روسیه و انگلیس و فرانسه و چین هستند در حال غارت کشورش ایران هستند به هیچ وجه کوچکترین کمکی نخواهد کرد بلکه ارزو دارد هرچه سریعتر این حکومت … …زن زندگی ازادی

  • Irani مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

   خیلی ایکس شعر گفتی ، هیچ ربطی هم به خبر نداشت.

   • امیر مرداد ۲۳, ۱۴۰۲

    وقت ساندیست گذشته بزن به چاک

 • امیر مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

  سلام من یک کارگرم کچندوقته سرگذرکاربهم نمیخوره به امام حسین دوتابچه دارم مستعجرم اجارم عقب افتاده به فاطمه زهراع خیلی مهتاجم زنم زانوش آب برداشته ندارم ببرمش دکتراگه مسلمونی میتونه کمکم کنه انسانیت کنید خدا عزیزانتو نگه داره واقعا کسی میتونه کمکم کنه
  ۶۱۰۴۳۳۷۴۴۶۵۸۰۴۴۹

  • ناشناس مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

   برادر عزیز ، متاسف شدم. اینروزها برخی کلاهبردا آن نامرد و نامسلمان با هزار بهانه اعتماد مردم را سلب کرده اند. برادر عزیزم نهادهائی در کشور جهت شما و امثال شما وجود دارد لطفا به کمیته حضرت امام ره ، بهزیستی، امام جمعه و …مراجعه بفرمائید و مطمئن باشید دست شما را خواهند گرفت. یا علی علیه‌السلام..

 • ناشناس مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

  ….و سپاه مثل آب خوردن یکی از اونا رو مثل آر،کیو، سالم صید میکنه و مهندسان ما از این نوع پهپادها بسیار بهتر و مهیب ترش را می‌سازه.ارزانتر و کارآمد تر.مهندسین آمریکائی در واقع دارند برای جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند.!! این خط و این نشان.کهنه سرباز

  • امیر مرداد ۲۳, ۱۴۰۲

   💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩

   • صادق مرداد ۲۳, ۱۴۰۲

    اسمت رو نوشتی؟ خخخخخ
    خوشبختم
    من هم صادق هستم
    از غربگدای جماعت حقیر تر و بی ادب تر و پست تر پیدا نمی‌شود

    حالا برو آبجو و عرقت رو بخور

    • امیر مرداد ۲۳, ۱۴۰۲

     اتفاقا …معرفی کردم که بدونی کیه آخه مثل اینکه دنبالش بودی 😏😏😏
     جدیدا تو ساندیسا چیزی میریزن که اینقدر شعر نو میگین!؟ 🤣🤣🤣

     • . مرداد ۲۷, ۱۴۰۲

      درصد زیادی از اتانول درون ساندیس وجود داره برای نسخه های جدید بخاطر همین بعضی اوقات در شاعری گل می کنند و حتی اگر در مسابقه شعر خوانی بزاریشون نفر اول میشن.