اولین واکنش لیلا بلوکات به صدور حکم زندانش به خاطر پوشیدن کلاه + ویدئو

اولین واکنش لیلا بلوکات به صدور حکم زندانش به خاطر پوشیدن کلاه + ویدئو

لیلا بلوکات بازیگر سینما و تلویزیون که تیرماه امسال به خاطر استفاده از کلاه به جای روسری با احکام سنگینی مواجه شد، در ویدئویی که به تازگی منتشر کرده می‌گوید که پس از گذشت چندین ماه از حکم بدوی، وسایل شخصی‌اش اعم از موبایل و سیم کارتش را به او تحویل نداده‌اند و به حساب‌های شبکه های اجتماعی خود دسترسی ندارد.

در ویدیویی که به تازگی در صفحه «خیریه مهر لیلا» منتشر شده، اولین صحبت‌های لیلا بلوکات پس از صدور حکم عجیب برای پوشش او مشاهده می‌شود.

او که موسس خیریه «مهر لیلا» است در این ویدیو به این اشاره می‌کند که به دلیل مشکلات اخیر شرایط خوبی ندارد و پس از گذشت حدود دو ماه از روز دادگاه بدوی، هنوز وسایل شخصی‌اش اعم از موبایل را به او تحویل نداده‌اند و درنتیجه به صفحات شبکه های اجتماعی خود دسترسی ندارد. بلوکات اشاره می‌کند که درخواست تجدیدنظر داده و امیدوار است که اتفافات خوبی بیفتد.

اولین واکنش لیلا بلوکات به محکومیتش به زندان + ویدئو

لیلا بلوکات ازجمله بازیگرانی بود که در کنار افسانه بایگان و آزاده صمدی به دلیل پوشش سر خود با احکام عجیب و سنگینی روبه‌رو شد. روز ۲۷ تیرماه حکم ۱۰ ماه حبس در سمنان برای این بازیگر صادر شد.

اولین واکنش لیلا بلوکات به محکومیتش به زندان + ویدئو

در آن زمان مهدی کوهیان از اعضای کمیته پیگیری وضعیت هنرمندان بازداشتی در توییتر خود نوشت:

حکم یک سال زندان برای لیلا بلوکات، بازیگر صادر شده است.

پیشرفت شعبه ۱۰۸۸ دادگاه کیفری دو، در صدور احکام سنگین و خارج از عرف قضایی به دلیل استفاده از پوشش کلاه، مثال زدنی است.

در حکم محکومیت لیلا بلوکات با تغییری جزیی، علاوه بر محکومیت‌های احکام مشابه قبلی، تحمل حبس تعزیری در یکی از زندان‌های استان سمنان نیز اضافه شده است.

اولین واکنش لیلا بلوکات به محکومیتش به زندان + ویدئو

روزنامه «هم میهن» نیز درباره جزئیات حکم صادر شده برای لیلا بلوکات نوشته بود:

۲ سال ممنوعیت فعالیت در رسانه‌های فراگیر از جمله پلتفرم‌های داخلی و خارجی فعالیت‌های نمایشی و بازیگری و تبلیغ‌گری در فضای حقیقی و مجازی، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۵ سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی به صورت مستقیم یا با واسطه، مطالعه و خلاصه نویسی یک کتاب ظرف یک ماه و ۱۰ ماه حبس تعزیری در یکی از زندان‌های استان سمنان که ۶ ماه آن به مدت ۵ سال تعلیق شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • رضا شهریور ۱۶, ۱۴۰۲

    بسیار حکم جالب و به نظر تاثیر گذاری باشد ، به نظر من آدم باید ظرفیت دیده شدن در جامعه را داشته باشد ، حالا که در جامعه و کشور زمینه ای فراهم شده که شما خودت را در راس یک گروه از مردم عوام قرار دهی ویک عده ه‍ر روز به ک….شعرهایت در فضای مجازی گوش دهند و از این راه درآمد هنگفتی هم به جیب بزنی شعور داشته باش و کاسه کوزه و عقاید مجریان کشور را به هم نریز

  • محسن شهریور ۱۷, ۱۴۰۲

    …کشور غلط کردن با تو . شاید عقاید طالبانی مجریان ….کشور مثل تو تا پشت در اتاق خواب مردم هم فضولی کنه . اونوقت چیکار کنیم ….خان . البته ببخشید که اینجوری باهات حرف زدم گفتم یکم مثل خودت ببینی هوا برت نداره