۲۵ بازیگری که در بیشترین تعداد فیلم بازی کرده اند؛ از کلینت ایستوود تا ارنست بورگناین

۲۵ بازیگری که در بیشترین تعداد فیلم بازی کرده اند؛ از کلینت ایستوود تا ارنست بورگناین

فیلم ها این قدرت را دارند که ما را به دنیای جدیدی منتقل کرده, با شخصیت های فراموش نشدنی آشنا نموده و تاثیری ماندگار بر زندگی ما بگذارند. و در قلب هر فیلم فوق الهاده ای، یک بازیگر مرد یا بازیگر ین است که به نقش خود زندگی می بخشد. با این وجود گاهی اینطور به نظر می رسد که یک بازیگر خاص در همه فیلم هایی که می بینیم حضور دارد. به نظر می رسد که این بازیگران انرژی و استعداد بی پایانی دارند و دائماً نقش های جدیدی گرفته و مهارت های منحصر به فرد خود را روی پرده بزرگ به نمایش می گذارند. این بازیگران زندگی خود را وقف هنر بازیگری کرده اند و این موضوع در تعداد فراوان فیلم هایی که در آن ها ایفای نقش کرده اند کاملاً قابل درک است. از اسطوره های کلاسیک هالیوود گرفته تا سوپراستارهای امروزی, این ها بازیگرانی از تمام دوران ها و ژانرها هستند.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

این بازیگران چه به خاطر بازی های دراماتیک و چه به خاطر ژست های کمدی شان شناخته شده باشند, بارها و بارها ثابت کرده اند که آنچه را که برای جذب مخاطب لازم است, دارا هستند. اما چه چیزی باعث می شود که یک بازیگر بتواند در این همه فیلم ظاهر شود؟ آیا دلیل این امر توانایی آن ها برای ایفای نقش های متعدد و متفاوت, توانایی آن ها در سازگاری با نقش های مختلف یا تعهد آن ها به هنرشان است؟ دلیل هر چه که باشد, یک چیز قطعی است: این بازیگران ردپایی ماندگار از خود در صنعت فیلم باقی گذاشته اند و تا سال ها به این کار ادامه خواهند داد. خب، این بازیگران که در بیشترین تعداد فیلم ها بازی کرده اند چه کسانی هستند؟ ممکن است از برخی نام های این فهرست شگفت زده شوید.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲۵- کلینت ایستوود (۸۲ فیلم)

کلینت ایستوود یک نام بزرگ در هالیوود است و دلیل خوبی برای این شهرت وجود دارد. او در ۸۲ فیلم بازی کرده، که او را به یک نماد واقعی صنعت سینما تبدیل کرده است. اما سفر ایستوود به سمت شهرت همیشه آسان نبود. او پس از خدمت در جنگ کره، قبل از اینکه راه خود را به صنعت سرگرمی باز کند، به عنوان نجات غریق و چوب بر کار می کرد. تنها در دهه ۱۹۶۰ بود که ایستوود به لطف ایفای نقش شخصیت نمادین مرد بی نام در سه گانه وسترن های اسپاگتی دلار از سرجیو لئونه، نامی برای خود دست و پا کرد.

او از آن به بعد به بازی در طیف گسترده ای از فیلم ها از جمله هری کثیف، نابخشوده و گرن تورینو ادامه داد. ایستوود به خاطر ظاهر خشن اما دوست داشتنی و حضور قوی روی پرده سینما معروف بوده و استعداد او به عنوان یک بازیگر غیرقابل انکار است. ایستوود، همچنین، یک کارگردان و تهیه کننده ماهر است که چندین فیلم تحسین شده را کارگردانی و تولید کرده است. کمک های او به صنعت فیلم جوایز و افتخارات متعددی برایش به ارمغان آورده و جایگاه او را به عنوان یک اسطوره واقعی هالیوود تثبیت کرده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲۴- رابرت دووال (۹۳ فیلم)

رابرت دووال سابقه کاری طولانی در بیش از هفت دهه بازیگری دارد، اما تعهد این بازیگر به هر نقش هرگز به او اجازه نداد تا در تعداد بیشتری فیلم بازی کند. با این حال، شرط می بندیم که بیشتر فیلم هایی که دووال در آن ها بازی کرده را می شناسید. با ۹۳ نقشی که به نام او ثبت شده، حتی فیلم های کمتر شناخته شده دووال هم فیلم های خوبی هستند. دووال در سال ۱۹۳۱ در سن دیگو، کالیفرنیا متولد شد. انتظار می رفت که دووال که از یک خانواده نظامی آمده بود، از سنت خانوادگی اش پیروی کند، اما راه او با راه پدرش متفاوت بود.

دووال به مدرسه تئاتری در شهر نیویورک رفت و زیر نظر سنفورد میسنر آموزش بازیگری دید. او با بازیگرانی چون داستین هافمن، جین هکمن و جیمز کان وارد هالیوود شد. اولین نقش آفرینی بزرگ او در سال ۱۹۶۲ در فیلم کشتن مرغ مقلد اتفاق افتاد. دووال اگر چه چندین بار برای ایفای نقش هایش نامزد دریافت جایزه اسکار شده، اما در نهایت برای ایفای نقش در فیلم بخشش های محبت آمیز برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. احتمالاَ او را به خاطر نقش هایش در آثاری چون پدرخوانده (قسمت های اول و دوم)، اینک آخرالزمان، حواری، فعالیت مدنی، قاضی، لباس، مکالمه، شبکه، اعترافات واقعی، روزهای تندر و اولین اقتباس از سرگذشت ندیمه به یاد می آورید.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲۳- بتی دیویس (۹۹ فیلم)

بت دیویس نامی مترادف با زرق و برق هالیوود است. او در مجموع در ۹۹ فیلم بازی کرد و به عنوان یکی از بزرگ ترین هنرپیشه های تمام دوران شهرت یافت. دیویس کار خود را در دهه ۱۹۳۰ آغاز کرد و طولی نکشید که به یک بانوی برجسته در نقش های اول در هالیوود تبدیل شد. استعداد و تعهد او به هنرش جوایز متعددی از جمله دو جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای دیویس به ارمغان آورد.

برخی از به یاد ماندنی ترین نقش های او عبارتند از: همه چیز درباره ایو، جزبل، و چه بر سر بیبی جین آمد؟ اما دیویس فقط به خاطر توانایی های بازیگری اش شناخته شده نبود. او همچنین به خاطر شخصیت حساس و اراده قوی اش که گاهی باعث درگیری روی صحنه می شد، مشهور بود. با این وجود، او همچنان یک چهره محبوب در هالیوود باقی ماند و میراث او امروز زنده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲۲- آنتونی هاپکینز (۹۹ فیلم)

آنتونی هاپکینز بازیگری اهل ولز است که در مجموع در ۹۹ فیلم بازی کرده است. او شاید بیشتر به خاطر ایفای نقش هانیبال ل تر در فیلم سکوت بره ها شناخته شده باشد، نقشی که جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برایش به ارمغان آورد. اما هاپکینز در طیف گسترده ای از فیلم های دیگر از جمله مرد فیل نما، نیکسون و ثور نیز برای خود نامی دست و پا کرده است.

او بارها و بارها ثابت کرده است که می تواند به هر شخصیتی تبدیل شود، مهم نیست که آن شخصیت چقدر پیچیده یا چالش برانگیز باشد. هاپکینز علاوه بر کار سینمایی، یک بازیگر تئاتر با استعداد نیز هست که در نمایش های متعدد برادوی و وست اند حضور داشته است. استعداد و تعهد او به هنرش جوایز و جوایز متعددی را برای او به ارمغان آورده و او را به یکی از قابل احترام ترین بازیگران این صنعت تبدیل کرده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲۱- کریستوفر پلامر (۱۱۹ فیلم)

کریستوفر پلامر یکی دیگر از چهره های شناخته شده ای است که احتمالاً او را در فیلم های زیادی دیده اید که نمی توانید همه آن ها را نام ببرید. پلامر در سال ۱۹۳۹ در کانادا از پدر و مادری کارگر متولد شده بود، با تشویق مادرش به نواختن پیانو روی آورد. پلامر بازیگری را با تحصیل در دبیرستان مونترال آغاز کرد و پس از تماشای فیلم هنری پنجم از لارنس الیویه، با جدیت بیشتر به تمرین بازیگری پرداخت. او اصول اولیه بازیگری را به عنوان شاگرد تئاتر رپرتوار مونترال فرا می گرفت.

اولین بازی حرفه ای پلامر در سال ۱۹۴۸ در انجمن تئاتر اتاوا در کنار ویلیام شاتنر بود. او سرانجام اولین تجربه حرفه ای خود را در سال ۱۹۵۸ در فیلم عشق بازیگری تجربه کرد. پلامر جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای فیلم تازه کارها دریافت کرد، اما پیش از درگذشت نابهنگامش در سال ۲۰۲۱، مجموعه ای عظیم از آثار را با ۱۱۹ فیلم سینمایی به نام خود ثبت کرد. برخی از برجسته ترین آثار او عبارتند از: ذهن زیبا، چاقوکشی، مردی که می خواست سلطان باشد، نفوذی، آوای موسیقی، تمام پول های جهان و مالکوم ایکس.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲۰- ری میلاند (۱۳۲ فیلم)

ری میلاند بازیگری بریتانیایی بود که در طول زندگی حرفه ای خود در مجموع در ۱۳۲ فیلم بازی کرد. او شاید بیشتر به خاطر ایفای نقش دون بیرنام، نویسنده الکلی در فیلم تعطیلی از دست رفته شناخته شده باشد، نقشی که برای او جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به ارمغان آورد. میلاند کار خود را در دهه ۱۹۲۰ آغاز کرده و به سرعت در هالیوود نامی برای خود دست و پا کرد. او در طیف گسترده ای از فیلم ها ظاهر شد، از جمله زندگی خودش، ام را به نشانه مرگ بگیر و داستان عشق.

میلاند به خاطر خوش قیافگی و جذابیتش مشهور بود و در دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ در هالیوود یک مرد برجسته و بسیار محبوب بود. اما او بازیگری بااستعداد نیز بود و بارها و بارها ثابت کرد که توانایی بازی کردن در نقش های متنوع را دارد. میلاند علی رغم موفقیت در هالیوود، فروتن و متعهد به هنر خود باقی ماند. او تا دهه ۷۰ به بازیگری ادامه داد و کمک های او به صنعت فیلم، اثری ماندگار بر جای گذاشت.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۹- جیمز هونگ (۱۳۳ فیلم)

جیمز هونگ بازیگری است که در طول زندگی حرفه ای خود در ۱۳۳ فیلم ظاهر شده است. او شاید بیشتر به خاطر نقش هایش در بلید رانر، دردسر بزرگ در چین کوچک و پاندای کونگ فو کار شناخته شده باشد. هونگ در مینه سوتا به دنیا آمد و در جوانی به لس آنجلس رفت تا حرفه بازیگری را دنبال کند. او به سرعت در هالیوود نامی برای خود دست و پا کرد و به یکی از اصلی ترین چهره ها در صنعت فیلمسازی تبدیل شد.

هونگ به خاطر نقش های متنوعش به عنوان یک بازیگر شناخته می شود. او در همه ژانری، از فیلم های اکشن گرفته تا کمدی ظاهر شده است و می تواند عمق و پیچیدگی را حتی به کوچک ترین نقش ها هم بیاورد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۸- آنتونی کویین (۱۴۵ فیلم)

نکته قابل توجه در مورد آنتونی کویین این است که نام واقعی او مانوئل آنتونیو رودولفو کویین اوکساکا و مکزیکی بود. او در دوران جوانی یک بوکسور حرفه ای بود که برای کسب درآمد مبارزه یم کرد. کویین بعدها هنر و معماری را زیر نظر فرانک لوید رایت در استودیوی ویسکانسین به نام تالیسین آموزش دید. حرفه بازیگری کویین از سال ۱۹۳۶ آغاز شد و تا آخرین روزهای زندگی اش در سال ۲۰۰۱ فعال بود. کویین دو بار برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد: برای زنده باد زاپاتا! در سال ۱۹۵۲ و شور زندگی در سال ۱۹۵۶.

در سال ۱۹۸۷ جایزه گلدن گلوب یک عمر دستاورد سیسیل بی دمیل به او داده شد. کویین که یک فعال پرشور حقوق مدنی بود، یکی از چهره های اصلی نمایندگی آمریکای لاتین در هالیوود محسوب می شد. او در ۱۴۵ فیلم بازی کرد که برخی از برجسته ترین آن ها زوربای یونانی، لارنس عربستان، شیر صحرا، توپ های ناوارون، محمد رسول الله، مرثیه برای یک سنگین وزن، پیرمرد در دریا و جاده بودند.آخرین نقش سینمایی او یک فیلم اکشن در کنار سیلوستر استالونه به نام انتقام آنجلو بود.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۷- مایکل کین (۱۴۷ فیلم)

مایکل کین بازیگر بریتانیایی است که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۱۴۷ فیلم ظاهر شده است. او برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ با بازی در فیلم هایی مانند الفی و کسب و کار ایتالیایی به شهرت رسید. از آن زمان، کین به یکی از مورد احترام ترین بازیگران هالیوود تبدیل شده است که به خاطر تطبیق پذیری و توانایی اش در به تصویر کشیدن طیف گسترده ای از شخصیت ها شناخته می شود.

برخی از به یاد ماندنی ترین نقش های او شامل بازی های او در فیلم های بتمن آغاز می کند، قوانین خانه سایدر، حیثیت بود. کین دو جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورده و در طول زندگی حرفه ای خود نامزد جوایز متعدد دیگری نیز شده است. استعداد و تعهد او به هنرش او را به چهره ای محبوب در صنعت فیلمسازی تبدیل کرده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۶- ارنست بورگناین (۱۴۸ فیلم)

ارنست بورگناین یکی از آن چهره هایی است که بعد از تماشای چند فیلم با او آشنا می شوید و بهتر است باور کنید که او در فیلم های بسیار زیادی بازی کرده اگر چه برای مخاطبان امروزی کمتر شناخته می شود. این بازیگر کارکشته در سال ۱۹۱۷ در همدن، کانکتیکت بدنیا آمد. بورگناین، افسر سابق نیروی دریایی ایالات متحده، دو دوره در ارتش خدمت کرد و پس از جنگ جهانی دوم با درجه ستوان یکم توپچی از خدمت مرخص شد. او به لطف مادرش که تاکید می کرد بورگناین دوست دارد جلوی همه از خودش یک احمق بسازد، وارد عرصه بازیگری شد.

ده سال بعد، بورگناین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خاطر بازی بی نقصش در فیلم مارتی از دستان گریس کلی دریافت کرد. این بازیگر ۱۴۸ فیلم به عنوان نقش اصلی یا نقش مکمل بازی کرد و در هیچ فیلمی نقش کوتاه نداشت. پوزخند مشهور او با فاصله بین دو دندان نیش، نشان تجاری او ظاهری احمق به او می بخشید اما بورگناین برای سال ها تا زمان درگذشتش در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک بازیگر برجسته شناخته می شد. برخی از برجسته ترین آثار او عبارتند از: از اینجا تا ابدیت، روز بد در بلک راک، باشگاه شبانه، گروه خشن و دوازده مرد خبیث.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۵- دونالد ساترلند (۱۵۶ فیلم)

دونالد ساترلند یک بازیگر کانادایی است که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۱۵۶ فیلم ظاهر شده است. او برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ با ایفای نقش در فیلم هایی مانند M.A.S.H و حالا نگاه نکن به شهرت رسید. از آن زمان، ساترلند به خاطر تنوع نقش ها و توانایی اش در به تصویر کشیدن طیف گسترده ای از شخصیت ها مشهور شده است.

برخی از به یادماندنی ترین نقش های او عبارتند از بازی او در جی اف کی، شش درجه جدایی، و غرور و تعصب. ساترلند در طول زندگی حرفه ای خود نامزد جوایز متعددی از جمله گلدن گلوب و امی شده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۴- بس فلاورز (۱۶۵ فیلم)

بس فلاورز که با نام “ملکه هنروران هالیوودی” شناخته می شود، ممکن است حدود ۱۶۵ فیلم در کارنامه داشته باشد، اما در تیتراژ بیش از ۹۷۲ فیلم نام او دیده می شود. فلاورز کار خود را از دهه ۱۹۲۰ آغاز کردند و در طول دهه ها حضور قدرتمندی در سینما داشته اند. او برای فیلم هایی مانند سایه، از پنجره پریدیم پایین و شانس تازه کار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. توانایی او در ایفای نقش های متفاوت، فلاورز را در میان دیگر بازیگران متمایز می کرد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۳- سوزان ساراندون (۱۶۸ فیلم)

سوزان ساراندون بازیگر آمریکایی است که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۱۶۸ فیلم ظاهر شده است. او برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ با ایفای نقش در فیلم هایی مانند فیلم راکی هارور و تلما و لوئیز به شهرت رسید. از آن زمان، ساراندون به یکی از مورد احترام ترین هنرپیشه های هالیوود تبدیل شده است که به خاطر تنوع نقش و توانایی اش در به تصویر کشیدن طیف گسترده ای از شخصیت ها شناخته می شود.

از برجسته ترین نقش های او می توان به بازی در فیلم های راه رفتن مرد مرده، هرجا جز اینجا و بول دورهام اشاره کرد. ساراندون برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده و در طول زندگی حرفه ای خود نامزد جوایز متعدد دیگری نیز شده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۲- ساموئل ال جکسون (۱۷۴ فیلم)

ساموئل ال جکسون بازیگر آمریکایی است که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۱۷۴ فیلم ظاهر شده است. او برای اولین بار در دهه ۱۹۹۰ با بازی در فیلم های پالپ فیکشن و آسیب ناپذیر به شهرت رسید. از آن زمان، جکسون به یکی از محبوب ترین بازیگران هالیوود تبدیل شد.

جکسون بیشتر به خاطر نقش های زیادی از جمله بازی در جانگوی آزاد شده، آسیب ناپذیر و انتقام جویان شناخته می شود. جکسون در طول زندگی حرفه ای خود نامزد جوایز متعددی از جمله بفتا و گلدن گلوب شده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۱- میکی رونی (۱۹۰ فیلم)

میکی رونی بازیگری است که نزدیک به ۹ دهه سابقه حرفه ای دارد. او اولین کار بازیگری خود را در سن شش سالگی انجام داد و به سرعت با اجراهای پرانرژی و با نشاط خود به شهرت رسید. رونی بیشتر به خاطر نقش هایش در فیلم هایی مانند شهر پسران، کمدی انسانی و ولوت ملی شناخته می شود. او در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۱۹۰ فیلم ظاهر شده و به یکی از بازیگرانی تبدیل شده که بیشترین فیلم سینمایی را به نام خود ثبت کرده است.

اما این تنها تعداد زیاد فیلم ها نیست که رونی را برجسته می کند. استعداد و دامنه فعالیت او به عنوان یک بازیگر غیرقابل انکار است. رونی در همه نقش ها، از کمدی گرفته تا درام بازی کرده و جوایز متعددی برای بازی های خود دریافت کرده است. رونی چه در نقش یک نوجوان بدذات بازی می کرد و چه در نقش یک پیرمرد عاقل، برای هر نقشی انرژی و سرزندگی منحصر به فردی به ارمغان می آورد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱۰- جکی چان (۱۹۰ فیلم)

جکی چان بازیگر دیگری است که در تعداد زیادی فیلم ظاهر شده است. او که بیش از ۱۹۰ فیلم به نام خود ثبت کرده، به خاطر ترکیب منحصر به فرد اکشن و کمدی اش شناخته می شود. چان برای اولین بار در سینمای هنگ کنگ به شهرت رسید، جایی که با سبک مبارزه آکروباتیک و کمدی بامزه زمان بندی شده اش نامی برای خود دست و پا کرد. او بعدها با ایفای نقش در فیلم هایی مانند ساعت شلوغی و ظهر شانگهای به شهرت بین المللی رسید.

اما تنها مهارت های بازیگری او نیستند که چان را برجسته می کنند. او به خاطر بدلکاری های استادانه و جسورانه اش نیز شناخته می شود و اغلب خودش بدلکاری هایش را در فیلم هایش انجام می دهد. این تعهد به واقعی بودن و هیجان، چان را به یکی از محبوب ترین ستاره های اکشن جهان تبدیل کرده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۹- هری استرنگ (۱۹۶ فیلم)

هری استرنگ بازیگری بود که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۱۹۶ فیلم ظاهر شد. او از چهره های اصلی عصر طلایی هالیوود بود و در دهه های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ در فیلم های کلاسیک متعددی ظاهر شد. استرنگ به خاطر تنوع نقش هایش به عنوان یک بازیگر شناخته می شد. برخی از به یادماندنی ترین نقش های او عبارتند از: چارلی چان در شانگهای، معمای دیک تریسی، و شمال از شمال غربی.

استرنگ با وجود فهرست بلندبالایی از فیلم ها، شاید بیشتر به خاطر کار در فیلم های ترسناک شناخته شده باشد. بازی های او در این فیلم ها همیشه با حس آسیب پذیری و ناامیدی همراه بود و او را به انتخابی عالی برای این نوع نقش ها تبدیل می کرد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۸- وارد باند (۲۰۰ فیلم)

وارد باند بازیگری بود که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۲۰۰ فیلم ظاهر شد. او یکی از اصلی ترین چهره های عصر طلایی هالیوود بود که در دهه های ۱۹۳۰، ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ در فیلم های کلاسیک متعددی ظاهر شد. باند به خاطر ظاهر خشن اما جذاب و حضور قوی اش معروف بود و اغلب شخصیت های سرسخت و جدی را بازی می کرد. برخی از به یادماندنی ترین نقش های او عبارتند از: چه زندگی شگفت انگیزی، جویندگان و هوندو.

اما این تنها مهارت های بازیگری او نیست که باند را برجسته کرده است. وی همچنین به خاطر شخصیت خارج از صحنه اش شناخته می شد و اغلب به خاطر شوخی ها و دست انداختن هایش روی صحنه مشهور بود. طبیعت خوش مشرب و شخصیت ساده او باعث شد که باند به یک انتخاب محبوب برای کارگردانان و بازیگران همکار تبدیل شود.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۷- ریچارد ریلی (۲۰۹ فیلم)

بسیاری از بازیگران در این فهرست، مجموعه ای فوق العاده از کارهای سینمایی را به طور مداوم در کارنامه خود ثبت کرده اند. ریچارد ریلی نام شناخته شده ای در این صنعت نیست، اما شرط می بندیم که چهره او را در فیلم های متعددی تشخیص خواهید داد، چرا که این مرد نقش های فرعی متعددی را ایفا کرده است. ریلی بازیگری را در تئاتر میدو بروک در روچستر، میشیگان آغاز کرد.

در حالی که ریلی نقش های زیادی در تلویزیون در سریال های مشهوری مانند قتل، او نوشت، قانون لس آنجلس، الی مک بیل، شیکاگو هوپ، بال غربی و ای آر بازی کرد و ۲۰۹ نقش آفرینی سینمایی در فیلم های پر سر و صدایی مانند کازینو، ترس و ترس و تنفر در لاس وگاس، فراری، فضای اداره، اسلحه مرگبار ۴ و ساقدوش ها دارد. ریلی هنوز هم با حضور در فیلم هایی مانند سه نفر از جهنم ساخته راب زامبی و یک فیلم علمی تخیلی کم بودجه به نام مقصد مارفا حضور دارد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۶- کریستوفر لی (۲۱۱ فیلم)

کریستوفر لی بازیگری است که در بیش از ۲۱۱ فیلم ظاهر شده است. او برای اولین بار در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ با بازی در فیلم های ترسناکی مانند نفرین فرانکنشتاین و دراکولا به شهرت رسید. با این حال، لی شاید بیشتر به خاطر نقش های بعدی اش در فرنچایزهایی مانند جنگ ستارگان و ارباب حلقه ها شناخته شده باشد.

استعداد لی به عنوان یک بازیگر غیرقابل انکار بود و در هر نقشی که بازی می کرد حس جدی بودن و حضور قوی روی صحنه را به همراه داشت. لی چه در نقش یک شرور تهدیدآمیز بازی می کرد و چه در نقش یک قهرمان نجیب، همیشه موفق می شد با بازی هایش مخاطبان را شیفته خود کند. فیلموگرافی بزرگ و جامع او گواهی بر تعهد لی به هنر بازیگری و محبوبیت پایدار او نزد مخاطبان در سراسر جهان است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۵- دنی ترخو (۲۱۵ فیلم)

دنی ترخو یک چهره هالیوودی با یک فیلموگرافی تاثیرگذار است که شامل بیش از ۲۱۵ فیلم می شود. او دهه ها است که در صنعت فیلم سازی فعالیت می کند و هم نقش های مکمل و هم نقش های اصلی را در ژانرهای مختلف بازی می کند. ترخو بیشتر به خاطر حضور در سری فیلم های ماچته و نقش های به یاد ماندنی اش در از گرگ و میش تا سحر، مخمصه و دسپرادو شناخته می شود. استعداد و تعهد ترخو به هنرش، او را به بازیگری محبوب و قابل احترام در این صنعت تبدیل کرده است.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۴- دنی گلاور (۲۱۹ فیلم)

دنی گلاور با فیلموگرافی بزرگی که شامل بیش از ۲۱۹ فیلم می شود، یک بازیگر کهنه کار، با سابقه کاری چندین دهه حضور در هالیوود است. او طیف گسترده ای از نقش ها، از دراماتیک تا کمدی را بازی کرده و بارها و بارها ثابت کرده که استعداد و تنوع کاری برای جذب مخاطب را دارد. گلاور شاید بیشتر به خاطر نقش کارآگاه راجر مورتاگ در سری فیلم های اسلحه مرگبار شناخته شده باشد، اما او در فیلم های بی شمار دیگری از جمله رنگ بنفش، محبوب و فرشتگان در زمین بیسبال نیز بازی کرده است.

بازی های گلاور جوایز متعددی را برای او به ارمغان آورده است، از جمله نامزدی گلدن گلوب برای نقشش در فیلم اسلحه مرگبار. گلاور علاوه بر حرفه بازیگری، یک فعال مدنی و حقوق بشر نیز هست و از پلتفرم خود برای صحبت در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی استفاده می کند.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۳- جان کارادین (۲۲۲ فیلم)

جان کارادین با بیش از ۲۲۲ فیلم به نام خود، یک اسطوره هالیوودی و نماد واقعی صنعت فیلم است. او بازیگری با نقش های متنوع بود که می توانست هر نقشی را بازی کند، از درام گرفته تا کمدی و ترسناک. کارادین بیش از پنج دهه در حوزه بازیگری فعالیت کرد و در برخی از ماندگارترین فیلم های تمام دوران ها ظاهر شد.

او بیشتر به خاطر نقش هایش در خوشه های خشم، خانه سایه های بلند و فیلم ترسناک کلاسیک بیلی کوچیکه در برابر دراکولا شناخته می شود. کارادین همچنین در سریال های تلویزیونی متعددی از جمله تا آخرین نفر و وست ویند ظاهر شده است. استعداد و تعهد کارادین به هنرش، او را به سرمایه ای ارزشمند برای هر پروژه سینمایی یا تلویزیونی تبدیل کرد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۲- گرترود آستور (۲۷۶ فیلم)

گرترود آستور از پیشگامان هالیوود است که در طول زندگی حرفه ای خود در بیش از ۲۷۶ فیلم ظاهر شد. او یکی از اولین هنرپیشه هایی بود که گذار از فیلم های صامت به صدادار را انجام داد و ثابت کرد که بازیگری همه کاره و بااستعداد است. آستور کارش را در دوران سینمای صامت آغاز کرد و در آثار متعددی ظاهر شد و به عنوان یک بازیگر با استعداد برای خود نامی دست و پا کرد.

زمانی که گذار به سمت فیلم های صوتی صورت گرفت، شهرت آستور افزایش یافت و او در طیف گسترده ای از فیلم ها، از کمدی ها گرفته تا درام ها و فیلم های ترسناک ظاهر شد. آستور بیشتر به خاطر نقش هایش در فیلم هایی مانند آوای موسیقی و عشق بازیگری شناخته می شد.

25 بازیگری که بیشترین تعداد فیلم را بازی کرده اند

۱- اریک رابرتز (۴۵۵ فیلم)

اریک رابرتز بازیگری با کارنامه ای درخشان است که بیش از ۴۵۵ فیلم را در زومه خود می بیند. او در طیف گسترده ای از فیلم ها، از آثار بلاک باستری گرفته تا آثار مستقل ظاهر شده و ثابت کرده است که بازیگری همه کاره و بااستعداد است. رابرتز در دهه ۱۹۸۰ در صنعت فیلمسازی شروع به کار کرد و به سرعت به بازیگری محبوب تبدیل شد. او بیشتر به خاطر بازی در فیلم هایی مانند قطار افسارگسیخته، ستاره ۸۰، پاپ دهکده گرینویچ و شوالیه تاریکی شناخته می شود. او همچنین در برنامه های تلویزیونی متعددی ظاهر شده و جوایز متعددی را برای اجراهای خود کسب کرده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود