غواصی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون برای کاشت مرجان در باهاما + ویدیو

غواصی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون برای کاشت مرجان در باهاما + ویدیو

شاهزاده و پرنسس ولز، اخیراً ویدیویی از غواصی خود در باهاما منتشر کرده‌اند.

کیت و ویلیام که هر دو ۴۱ سال دارند، در این ویدیو با تجهیزات غواصی دیده می‌شوند که «در حال تجربه ویژه غواصی در اطراف صخره‌های زیبا و کاشت مرجان‌های جدید هستند».

بازدید از مزارع مرجانی، احتمالاً در طول تور ۸ روزه آن‌ها در سال ۲۰۲۲ انجام شده است.

فیلم این سفر که دیروز در اکانت یوتیوب این زوج سلطنتی به اشتراک گذاشته شده، کیت را در حال شیرجه زدن در دریا و ویلیام را در حال کاشت مرجان نشان می‌دهد.

همچنین، شاهزاده در ساحل با دوربین صحبت کرده و گفته است: «کاری که در ۱۰ سال بعد انجام می‌دهیم، زمین را برای هزاران سال آینده تحت تأثیر قرار می‌دهد. دیدن پرورش مرجان و چگونگی انجام تحقیقات واقعاً فوق‌العاده است.»

او افزود: «زمان بسیار مهمی است؛ به یک نقطه بحرانی جدی رسیده‌ایم که می‌توانیم به راحتی به کاری که تاکنون انجام داده‌ایم، ادامه دهیم و در سال‌های آینده سیاره‌ای بدتر خواهیم داشت. یا مسیر خود را تغییر داده و راه حل‌های جدیدی را پیدا می‌کنیم. سپس، این راه‌حل‌ها را عملی و مقیاس‌بندی کرده و در دنیایی سالم‌تر، نتایج بهتری برای همه فراهم کنیم.»

در توضیحات این ویدیو آمده است: «سازمان Coral Vita با دادن جان تازه‌ای به صخره‌های مرجانی در حال مرگ، کار خارق‌العاده‌ای برای احیای اقیانوس‌ها انجام داده است. این سازمان، مرجان‌ها را قبل از کاشت در اقیانوس‌ها، در خشکی پرورش می‌دهد.»

این روش، رشد مرجان‌ها را ۵۰ برابر سریع‌تر از روش‌های سنتی کرده است. رشد مرجان‌ها، برای حفظ اکوسیستم اقیانوسی سالم حیاتی است.

این سازمان، به عنوان برنده جایزه ارث شات (Earthshot)، یک میلیون دلار دریافت کرده تا به محافظت و رشد مرجان‌ها تا سال ۲۰۳۰ کمک کند.

سام تیچر، مدیر ارشد صخره‌های مرجانی Coral Vita در این ویدیو حضور داشته و توضیح داده که حل این چالش چه معنایی برای سازمان دارد.

او گفته است: «کسب جایزه ارث شات بزرگترین افتخار زندگی من است. اکنون حمایتی داریم تا بتوانیم راهکار‌های خود را در مقیاس بزرگتری اجرا کنیم.»

پروسه پرورش مرجان، شامل جمع‌آوری مرجان‌ها در اقیانوس، آوردن آن‌ها به مزرعه برای رشد و سپس، رفتن به مکان‌هایی بوده که قبلاً بررسی کرده‌اند تا مرجان‌ها را بکارند.

این اولین باری نبوده که کیت و ویلیام ویدیویی از غواصی در دریا با طرفداران خود به اشتراک می‌گذارند.

در سال ۲۰۲۲، این زوج کنار کوسه‌ها شنا کرده و مردم بلیز در آمریکای مرکزی را برای مراقبت از محیط زیست دریایی خود تحسین کرده‌اند و به تماشای حیات وحش زیر آب پرداختند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود