۶ خودرو لوکس و گرانقیمت پلیس های جهان؛ از لامبورگینی هوراکان ایتالیا تا «راکت» آلمان

۶ خودرو لوکس و گرانقیمت پلیس های جهان؛ از لامبورگینی هوراکان ایتالیا تا «راکت» آلمان

وقتی به خودروهای پلیس فکر می کنیم، معمولاً خودروهای گشت زنی معمولی را تصور می کنیم. اما در برخی از نقاط جهان، نیروهای پلیس برخی از خودروهای واقعاً جذاب و فوق سریع را به ناوگان خود اضافه کرده اند. اما چرا ادارات پلیس این خودروهای با عملکرد بالا را دارند و از آن ها برای چه کاری استفاده می کنند؟

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

اول اینکه این خودروهای لوکس و قوی این مزیت عملی را دارند که می توانند خودروهای سریع تبهکاران را بسیار موثرتر از یک ماشین پلیس معمولی تعقیب کنند. این موضوع آن ها را به یک دارایی عالی برای مقابله با تعقیب و گریزهای پرسرعت یا رسیدگی سریع به شرایط اضطراری تبدیل می کند.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

آن ها می توانند برای رویدادهای اجتماعی و برنامه های آموزشی عالی باشند و به پلیس کمک کنند تا دوستانه تر و خودی تر به نظر برسد. همچنین، داشتن این خودروهای پیشرفته نشان می دهد که پلیس به آخرین فناوری ها مجهز است که این پیام را ارسال می کند که آن ها مدرن، مجهز، و آماده برای رسیدگی به انواع شرایط هستند. صرف نظر از دلیل داشتن آن ها، نمی توان انکار کرد که دیدن ابرخودروها در پارکینگ پلیس بسیار جذاب است. در این مطلب قصد داریم ۶ خودروی پلیس لوکس و گرانقیمت از سراسر جهان را به شما معرفی کنیم.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

۱- ایتالیا: لامبورگینی هوراکان

در ایتالیا، لامبورگینی هوراکان برای یک خودروی پلیس تنها یک فانتزی نیست – نیروی پلیس ایتالیا در واقع یک خودروی اصلاح شده ویژه دارد که در سال ۲۰۱۷ توسط لامبورگینی به آن ها هدیه داده شد. در زیر ظاهر جذاب لامبورگینی هوراکان یک موتور V۱۰ تنفس طبیعی به حجم ۵.۲ لیتر نهفته است، موتوری قدرتمند که بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. همچنین Huracan Polizia پر از تجهیزات پیشرفته مانند سیستم آنبرد با کامپیوتر و تجهیزات ضبط است. علاوه بر کیت استاندارد پلیس، مانند جلد اسلحه و کپسول اطفای حریق قابل حمل، یک دفیبریلاتور را نیز در خود جای داده است.

این ابرخودرو که با رنگ های آبی و سفید پوشیده شده و واژه Polizia روی درهایش نقش بسته، به معنای واقعی کلمه یک نجات دهنده است. شهرت هوراکان در نیروی پلیس به خاطر تعقیب و گریز با سرعت بالا نیست؛ بلکه به خاطر تحویل اعضای بدن پیوندی با سرعت بالا است. در یک مورد مشهور، پلیس ایتالیا از این لامبورگینی برای انتقال دو کلیه در یک مسافت ۴۸۰ کیلومتری از پادوا از طریق مودنا به رُم استفاده کرد. این ماموریت بسیار مهم بود چرا که کلیه ها تنها می توانند به مدت ۲۴ تا ۳۶ ساعت قابل پیوند باقی بمانند.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

۲- دُبی: بوگاتی ویرون

نیروی پلیس دُبی یک مجری قانون معمولی نیست. در حالی که بیشتر شهرها از خودروهای گشت زنی تست شده استفاده می کنند، دبی با افتخار یک اسکادران از ابرخودروها را به نمایش می گذارد و رهبری این گروه را بوگاتی ویرون بر عهده دارد. این خودرو یک رکورد شکن تایید شده است و عنوان سریع ترین خودروی پلیس جهان را براساس رکوردهای جهانی گینس در اختیار دارد.

تصور کنید یک بوگاتی ویرون در خیابان ها گشت زنی می کند و قادر است به نهایت سرعت ۴۰۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این خودرو تنها یک شوآف نیست؛ بلکه بخشی از یک ناوگان ۱۴ ابرخودرو است که شامل فراری، لامبورگینی و استون مارتین می شود. موتور ۱۶ سیلندر ویرون ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند و آن را در عرض تنها دو و نیم ثانیه از ۰ به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رساند.

در حالی که ممکن است به نظر برسد که آن ها برای تعقیب و گریزهای پر سرعت در نظر گرفته شده اند، احتمال بیشتری وجود دارد که آن ها را در اطراف مکان های توریستی محبوب مانند منطقه دبی مال و اقامتگاه ساحل جمیرا ببینید. هدف؟ شکستن موانع بین پلیس و مردم و نشان دادن جنبه دوستانه نیروی پلیس.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

۳- اتریش: پورشه ۹۱۱ کاررا

پلیس اتریش در سال ۲۰۱۷ با توجه به همکاری پورشه و وزارت کشور فدرال اتریش، از پورشه ۹۱۱ در رده خودروهای پلیس خود استقبال کرد. این ۹۱۱ کاملاً برای کارهای پلیسی آماده بوده و مجهز به چراغ آبی چشمک زن، سیستم بیسیم و واژه Polizei حک شده روی کاپوت و درها است.

این اولین باری نیست که پورشه نشان پلیس را روی خود می بیند؛ چرا که در سال ۲۰۰۶ نیز همکاری مشابهی صورت گرفت و سنت دیرینه این برند در حمایت از نیروی پلیس را به نمایش گذاشت. به گفته کنراد کوگلر، مدیرکل امنیت عمومی اتریش در آن زمان، این خودرو رانندگی مسئولانه را ترویج می کند و با این کلیشه که خودروهای اسپرت با قدرت بالا را نمی توان با دقت هدایت کرد، مقابله می کند.

در زیر کاپوت، ۹۱۱ کاررا از موتور ۳ لیتری تخت ۶ سیلندر خود که اکنون با قدرت چشمگیر ۳۷۰ اسب بخار توربوشارژ شده است، نیرو می گیرد. همچنین این خودرو دارای قدرت توربو و گیربکس دو کلاچه نرم است. نمای بیرونی با سپرهای جدید، نورپردازی LED و ویژگی های آیرودینامیکی همراه است که برای خنک کردن توربوها و بهبود عملکرد طراحی شده اند. رسیدن سرعت کاررا از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر تنها در عرض ۴ ثانیه تضمین می کند که می تواند واکنش های سریع در جاده را نیز انجام دهد.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

۴- ابوظبی: لایکان هایپراسپورت

نیروی پلیس ابوظبی با گنجاندن هایپراسپرت لایکان در ناوگان خود، واقعاً همه چیز را به سطح جدیدی برده است. لایکان (Lykan) یک خودروی گشت زنی معمولی نیست، بلکه یک ابرخودرو ۳.۴ میلیون دلاری است که از باران بیابانی نادرتر است. اگر فیلم “خشمگین ۷” را دیده باشید، آن را به عنوان ابرخودرویی به یاد می آورید که جاذبه زمین را به چالش کشیده و از میان دو آسمانخراش پرید.

البته این خودرو تنها یک ستاره سینما نیست؛ بلکه از یک موتور ۳.۸ لیتری تخت ۶ سیلندر ساخت پورشه نیز بهره می برد که توسط RUF تنظیم شده و قدرتی برابر با ۷۷۰ اسب بخار و گشتاور ۷۳۷ نیوتن متر را ارائه می دهد. با زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر تنها در ۲.۸ ثانیه و نهایت سرعت ۳۸۷ کیلومتر بر ساعت، لیکان یرویی است که هم در پیست و هم در خیابان ها می توان روی آن حساب کرد.

نکته جالب تر این است که W Motors تنها هفت دستگاه از این ابرخودرو را تولید خواهد کرد که هر کدام از آن ها در نوع خود منحصر به فرد و ارزشمند هستند. مالکان می توانند همه چیز را تا الماس ها و یاقوت هایی که چراغ های جلو را زینت می دهند، شخصی سازی کنند.

علی رغم قیمت ۳.۴ میلیون دلاری، لایکان بیش از یک نمایش برای نیروی پلیس ابوظبی بوده و یک عضو کاربردی در ناوگان آن هاست. در منطقه ای که میانگین سرعت آزاد راه ها در حدود ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است، داشتن یک هایپرکار هنگام گشت زنی تضمین می کند که فرار از قانون کار آسانی نیست.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

۵- آلمان: باربوس سی ال اس وی ۱۲ اس «راکت»

Brabus CLS V12 S آلمانی ملقب به «راکت» یکی دیگر از خودروهای پلیس است که در نمایشگاه خودروی اسن مورد توجه قرار گرفته است.در حالی که این راکت چرخدار آبی و نقره ای بر اساس سری CLS مرسدس بنز ساخته شده و از ویژگی های خوبی برخوردار است، اما یک منبع قدرت نمادین است که از شیوه های تیونینگ ایمن حمایت می کند.

راکت برابوس نیز عنوانی است که قدرت این خودرو را نشان می دهد و با نهایت سرعت ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت یکی از سریع ترین سدان های جهان است، هر چند که به صورت الکترونیکی با نهایت سرعت ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند. یک موتور V۱۲ دوگانه توربو که از مرسدس بنز MB ۶۰۰ مشتق شده و ۷۳۰ اسب بخار قدرت را در ۵۱۰۰ دور در دقیقه تولید می کند، در قلب این ابرخودرو قرار دارد. گشتاور آن نیز که به صورت الکترونیکی به ۱۱۰۰ نیوتن متر محدود می شود، ۱،۳۲۰ نیوتن متر در ۲،۱۰۰ دور در دقیقه نیرو تولید می کند.

لوکس ترین و گرانقیمت ترین خودروهای پلیس در سراسر جهان

۶- ایتالیا: لوتوس ایورا اس

این خودروهای اسپرت ایوورا اس که توسط لوتوس به نیروی پلیس ایتالیا هدیه شده اند، ترکیبی از استایل و سرعت را به خیابان های رم و میلان می آورند. زیر کاپوت، ایوورا اس به معنای کسب و کار است. این لوتوس با موتور ۳.۵ لیتری V۶ سوپرشارژ که قدرت قابل توجه ۳۴۵ اسب بخار و گشتاور ۲۹۵ نیوتن متر را ارائه می دهد، تنها مجرمان را تعقیب نمی کند؛ بلکه خودروهای معمولی را در گرد و خاک خود پشت سر می گذارد. با شتاب گیری از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در عرض ۴.۳ ثانیه و دستیابی به نهایت سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت، می توان گفت که این خودروی پلیس به معنای کسب وکار در اتوبان های ایتالیا است.

آنچه این لوتوس ها را دیگران متمایز می کند، تنها سرعت آن ها نیست؛ بلکه تغییرات هدفمند برای پلیس ایتالیاست. این ایورا اس که از چراغ ها، تجهیزات ارتباطی و سیستم جذاب اتوماسیون پیشرفته خودرو (EVA) بهره می برد، چیزی فراتر از یک کراس اوور چشم نواز است. سیستم EVA، صفحه نمایش لمسی و تنظیمات فرمان صوتی، عملکردهای حیاتی مانند آژیر، ارسال و مسیریابی را کنترل می کند. این همان فناوری است که از یک فیلم سینمایی اکشن انتظار دارید.

ایوورا اس همانند خودروی پلیس لامبورگینی دارای یک محفظه یخچال دار در پشت صندلی های جلو است که آماده تحویل سریع اعضای پیوندی یا خون است. پلیس های دارنده این خودرو فقط سوییچ آن را دریافت نکرده اند؛ بلکه آموزش های ویژه ای در مقر لوتوس در نورفولک انگلستان دریافت کردند تا بتوانند استفاده بهینه و ایمنی از آن داشته باشند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • 🐱Mahdi😼 آذر ۲۸, ۱۴۰۲

    ولی به پای سمند پلیس نمی‌رسند 😂😂👍