خبرساز شدن حساب کمک های مردمی به ستاد سعید جلیلی + مبلغ جمع آوری شده

خبرساز شدن حساب کمک های مردمی به ستاد سعید جلیلی + مبلغ جمع آوری شده

پس از اعلام نتایج نامزدهای تائید صلاحیت شده، ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در اطلاعیه‌ای از هواداران خود خواست کمک‌های مالی را به شماره حساب اعلام شده واریز کنند.

بررسی‌های خبرنگار تابناک نشان می‌دهد شماره‌حساب اعلامی از سوی ستاد انتخاباتی سعید جلیلی، حساب مشترک بانک توسعه تعاون به نام‌های حسین کمیلی و عباس رنجبر کیوج است.

نکته قابل‌توجه اما این است که باتوجه‌ به واریزی‌های متعدد و خرد از سوی هواداران این نامزد انتخاباتی چطور این حساب به‌خاطر قوانین بانکی مسدود نشده است؟ این در حالی است که مطابق با اعلام گزارش کمک‌های جمع‌آوری‌شده در یک روز بیش از ۲,۳۰۰ واریزی داشته است.

جنجال بزرگ شماره حساب سعید جلیلی

بر اساس دستور رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور، حداکثر مبلغ کارت به کارت در یک ماه یک میلیارد تومان و حداکثر تعداد واریزی نیز به ۲۰۰ تراکنش محدود شده است.

جنجال بزرگ شماره حساب سعید جلیلی

همچنین محدودیت ارائه خدمات کارت به کارت در اجرای تبصره ۳ ماده ۸ آئین‌نامه اجرایی ماده (۱۴) الحاقی قانون مبارزه با پولشویی به رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.

حاشیه دیگر این شماره حساب اعلامی انتشار برخی از گردش حساب این شماره توسط اکانت منتسب به سعید جلیلی در شبکه توئیتر (ایکس) است. این درحالی است که دفتر سعید جلیلی تاکنون چند بار اعلام کرده که صفحات به نام جلیلی در شبکه‌های اجتماعی خارجی مربوط به شخص جلیلی نیست و صفحات رسمی جلیلی فقط سایت وی و کانال‌های دارای تیک آبی در پیام‌رسان‌های داخلی است و سایر صفحات به اسم وی، فقط صفحات هواداری است.

با این حال مشخص نیست اگر صفحه‌ای که گردش حساب کمک‌های مردمی را منتشر کرده متعلق به سعید جلیلی نیست، پس چگونه به ریز گردش حساب وی دسترسی داشته و در قالب گزارش شفافیت تصویری از آن به همراه جمع مبالغ واریزی که در بیست و چهار ساعت بیش از یک میلیارد تومان بوده است را منتشر کرده است.

منبع: برترین ها
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • ح محمود خرداد ۲۳, ۱۴۰۳

  رئیس جمهور آینده مملکت ما همین شخص می باشد

  • ... خرداد ۲۳, ۱۴۰۳

   بیا برو بابا .
   ما رای نمیدیم

   • سناتور خرداد ۲۳, ۱۴۰۳

    رای ندی رای یکی دیگه سرنوشت تو رو هم مشخص میکنه. حالا دوست داری رای بده دوست نداری رای نده

    • 🐱Mahdi😼 خرداد ۲۳, ۱۴۰۳

     رای ما سرنوشت مارا مشخص میکند.
     عجب جوکی.
     ۶ نفر دستچین شده گذاشتن جلوت،انگار فرقی هم میکنه کدومش بشه رییس‌جمهور

     • ... خرداد ۲۶, ۱۴۰۳

      دقیقا ما که ۸۸ رو یادمون نرفته

   • ح محمود خرداد ۲۳, ۱۴۰۳

    باید رای بدهی وظیفه ت به عنوان شهروند چیست؟فقط از امکانات مجانی مملکت استفاده کنی؟حداقل به درد جامعه ت بخور

    • ... خرداد ۲۶, ۱۴۰۳

     رای دادن جزو حقوق مشارکت سیاسی شهروندان است نه وظیفه