با زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ میلادی آشنا شوید؛ از مرلین مونرو تا راکل ولش

با زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ میلادی آشنا شوید؛ از مرلین مونرو تا راکل ولش

با نگاهی به گذشته، می توان فهمید که هر دهه معیارهای زیبایی متفاوتی داشته است. در دهه ۹۰ میلادی، زیبایی به سبک «هروئین شیک» مد بود، در دهه ۵۰ زنان بلوند و پرجذبه محبوب بودند و در دهه ۲۰ میلادی «فلاپرهای پسرانه» مورد توجه قرار داشتند.

دهه ۱۹۶۰ دوران ویژه‌ای در پایان عصر طلایی هالیوود و آغاز دورانی از آزادی بود. موج دوم فمینیسم باعث شد که استایل زنان تغییراتی کند، اما همچنان برخی از اسطوره های زیبایی کلاسیک هالیوود در مرکز توجه باقی ماندند.

بیایید نگاهی بیندازیم به ستارگانی که به عنوان زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ شناخته می‌شدند.

مرلین مونرو

مرلین مونرو اولین زن جذاب و بلوندی بود که در دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید. دوران درخشش او تا دهه ۱۹۶۰ ادامه یافت، تا اینکه در سال ۱۹۶۲ به طور تراژیکی در جوانی درگذشت. برخی او را به عنوان یکی از محرکان اصلی انقلاب جنسی دهه ۶۰ می‌دانند.

سوفیا لورن

سوفیا لورن، بازیگر ایتالیایی، نماد زیبایی جاودان بود. او از درگیری با فقر، به یکی از زیباترین زنان و موفق‌ترین بازیگران جهان تبدیل شد.

جین منسفیلد

جین منسفیلد، یک زن جذاب و بلوند دیگر بود که کمی بعد از مرلین مونرو به شهرت رسید. منسفیلد یکی از اولین مدل‌های مجله پلی‌بوی به شمار می‌رفت. او در سال ۱۹۶۷ بر اثر تصادف جان باخت.

جین فوندا

جین فوندا امروز نیز مانند ۶۰ سال پیش همچنان یک اسطوره است. در دهه ۶۰، او با بازی در نقش اصلی فیلم علمی تخیلی باربارلا (Barbarella) در سال ۱۹۶۸ به شهرت رسید.

کاترین دِنُو

کاترین دنو، بازیگر فرانسوی، به خاطر زیبایی‌اش شهرت داشت. او اغلب در نقش‌های مرموز و خونسرد بازی می‌کرد و با برخی از بزرگترین کارگردانان زمان خود همکاری داشت.

توییگی

لزلی لاوسون که بیشتر با نام مستعار «توییگی» شناخته می‌شود، مدل بریتانیایی بود که در صحنه مد دهه ۱۹۶۰ حکمرانی می‌کرد. او تنها یک نوجوان بود، اما با مدل موی پیکسی نمادین خود به سرعت به شهرت رسید.

گلدی هان

گلدی هان با بازی در نقش‌ دخترهای دوست‌داشتنی و آشنا در فیلم‌های کمدی دهه ۱۹۶۰ به شهرت رسید. او از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است!

راکل ولش

راکل ولش با وجود دیالوگ‌های محدودش در فیلم یک میلیون سال قبل از میلاد (One Million Years B.C.) در سال ۱۹۶۶، با عکس خود در بیکینی از پوست حیوان به سرعت به اسطوره و نماد زیبایی تبدیل شد. پوسترهای او در آن زمان بسیار پرفروش‌ بود.

اورسولا آندرس

اورسولا آندرس، بازیگر و مدل سوئیسی، با ایفای نقش «هانی رایدر» در فیلم جیمز باند دکتر نو (Dr. No) در سال ۱۹۶۲ به شهرت رسید. او به خاطر سکانسی که در آن با بیکینی سفید از اقیانوس بیرون می‌آید، مشهورترین دختر در فیلم های جیمز باند است.

منبع: msn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۴ نظر

ورود

 • مریخ تیر ۸, ۱۴۰۳

  دختر چه بلندش چه مو سیاهش هوشش مهمتره، همه این بانوان فقط با زیبایی به شهرت نرسیدن، با تلاش و زکاوت خاص خودشون موفق شدن

  • حمید تیر ۸, ۱۴۰۳

   چقدر حرفتون عاقلانه بود👏👏👏

 • حاج محمود تیر ۸, ۱۴۰۳

  دو مورد از این ها گزینه مناسبی برای کنیزی می باشد

 • هبه تیر ۹, ۱۴۰۳

  فقط مریلین مونرووسوفیالورن خوشگل بودن بیشتر سوفیالورن

 • Eren تیر ۹, ۱۴۰۳

  سلیقه ها متفاوته ما به خیلی از اینا میگیم زشت.من توشون خوشگل نمیبینم.اینا یک هزارم مثلا گوگوش ما خوشگلی ندارن

 • ناشناس تیر ۹, ۱۴۰۳

  آدری هپبورن؟

 • حاج حشمت تیر ۹, ۱۴۰۳

  زیبایی درون مهم است نه آرایش و بزک کردن برای مردان غریبه
  اینان در آتش جهنم خواهند سوخت

 • سعید تیر ۹, ۱۴۰۳

  اینا اگه قرار ہ برن جہنم حد اقل شیطان هوا شون داره ما چی خدا که یه راست میفرستمون جهنم شیطونی گلی عقده حرص ازما داره که گناه خودمون کردیم فوششا به شیطون دادیم خلاصه دوطرف سرویسیم

 • حمید ال طه تیر ۹, ۱۴۰۳

  راکوئل ولش درفیلم یکنیلیون سال قبل ازمیلاد..فیلمی که یایه هلی کوپترتوش افتادومضحکه خاص وعام شدوهمین سبب شد راکوئل جوان که میرفت رقیب اصلی سوفیالورن بشه.نابودشد.***درقرن معاصر وهنرجهانی ۲ خانم بی همتابودندوتکرارناشدنی. مرلین مونرو***گوگوش. سوفیالورن را عامدانه درصدرجدول قراردادندحالیکه تا انحدنبودمانند تیلوورسویفت دراینزمان وتصنعیست بریک واقعیت.

 • امید تیر ۹, ۱۴۰۳

  یکی از زیباترین و معروفترین گزینه های اون دوران رو فراموش کردین: الیزابت تیلور

 • ناشناس تیر ۹, ۱۴۰۳

  آدری هپبورن صد هیچ همشونو میزنه از همشون زیباتر بود

 • سارا تیر ۱۰, ۱۴۰۳

  پس بریژیت باردوتون کو؟
  هنرپیشه مشهور موج نو فرانسه که کار مریلین مونرو رو در سینمای اروپا انجام داد.انقلاب جنسی دهه ۵۰ و ۶۰ در سینمای فرانسه و اروپا.

 • فقط سوفیا لورن با اینکه الان پیر ولی خیلی خوشگله.... تیر ۱۴, ۱۴۰۳

  ❤👌