۱۰ نژاد سگ پشمالو که برای نوازش کردن عالی هستند! از باربت تا پودل عروسکی

۱۰ نژاد سگ پشمالو که برای نوازش کردن عالی هستند! از باربت تا پودل عروسکی

اگر عاشق سگ‌های پشمالو هستید، جای درستی آمده‌اید! سگ‌های پشمالو به خاطر پوشش نرم و ابری‌شان بسیار محبوب هستند و بیشتر به مارشملو شباهت دارند تا یک سگ!

با وجود پشم‌های پرپشت، برخی از این نژاد‌های لوکس آن‌طور که تصور می‌کنید ریزش مو ندارند. ظاهر پشمالوی این سگ‌ها به آن‌ها جلوه‌ای شبیه به عروسک‌ها می‌دهد و نوازش کردن آن‌ها با آن پشم‌های نرمشان بسیار لذت‌بخش است!

در ادامه، ۱۰ نژاد سگ پشمالو با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم.

شپرد استرالیایی

نژاد شپرد استرالیایی چند رنگ مختلف دارد و برخی از این سگ‌ها چشم‌های آبی یخی یا حتی دو چشم با رنگ‌های متفاوت دارند.

سگ‌های شپرد استرالیایی به طور کلی سگ‌هایی سالم هستند، اما باید به نکات بهداشتی آن‌ها توجه داشته باشید و حتماً خز‌های بدن سگ خود را تمیز نگه دارید.

بیچون فریز

نژاد بیچون فریز اغلب با نجیب‌زادگان و خانواده‌های سلطنتی شناخته می‌شود. این نژاد سفید و کرکی با چشم‌ها و بینی دکمه‌ای سیاهش، بسیار بامزه به نظر می‌رسد. با وجود پشم‌های پرپشت، بیچون‌ها ریزش موی زیادی ندارند.

باربت

نژاد باربت که در ابتدا برای شکار پرندگان در فرانسه پرورش داده شده بود، با مو‌های مجعدش بسیار دوست‌داشتنی است. رنگ این سگ‌ها می‌تواند سیاه، قهوه‌ای یا خاکستری و گاهی با لکه‌های سفیدی روی سینه یا پنجه‌ها باشد.

الد انگلیش شیپ داگ

این سگ‌ها به خاطر پرپشت بودن پشم‌هایشان معروف هستند که اغلب چشمانشان را می‌پوشاند. با اینکه این ویژگی الد انگلیش شیپ داگ بامزه است، مراقبت از آن‌ها سخت است و باید همیشه خز‌های بدنشان را تمیز نگه دارید. پوشش نرم زیرین این سگ حداقل سه بار در هفته به برس زدن و تمیز کردن نیاز دارد.

پودل عروسکی

پودل‌های عروسکی که به عنوان یکی از باهوش‌ترین نژاد‌های سگ شناخته می‌شوند، با وجود اندازه کوچک، یک سگ اشرافی واقعی هستند. در زیر پوشش فرفری آن‌ها که حساسیت‌زایی کمی دارد، یک همراه خوب برای تمامی فصل‌ها است.

شتلند شیپ داگ

این سگ‌ها که به آن‌ها «شلتی» هم گفته می‌شود، بسیار هوشمند و قابل آموزش هستند. شلتی یک سگ گلۀ بسیار باهوش، مطیع و سریع است. پوشش شتلند، بلند و صاف با زیرپوشش متراکم است.

پامرانین

این سگ‌های کوچک پرانرژی، حیوانات خانگی افراد مشهوری مانند ملکه ویکتوریا و موتسارت بوده‌اند. بدنی پوشیده از مو، چشمانی گرد و چهره خندان پامرانین، اولین چیزی است در اولین نگاه توجهتان را جلب می‌کند!

نیوفاندلند

نوازش یک سگ نیوفاندلند شیرین و دوست‌داشتنی ممکن است باعث شود که پشم و آب دهان آن به اطراف بپاشد! خز این سگ‌های غول‌پیکر اهل کانادا با پوست ضخیم و پوشش دو لایه حداقل یک بار در هفته به برس زدن نیاز دارد.

شیتزو

شیتزو‌هاکه زمانی سگ‌های مخصوص دربار چین بوده‌اند، به خاطر پوشش دو لایه متراکمشان بسیار محبوب هستند و نوازش کردن آن‌ها لذت‌بخش است.

منبع: msn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • فریباداودنژاد تیر ۹, ۱۴۰۳

    درود،نوازش کردن نژادسگ پینکیزیاامپریال ،سلطنتی سگ مهربانوباوقاربسیارلذت بخش ست همچنین نژاد سگ دوستداشتنی مالتیز