نگاهی به رکوردهای کریستیانو رونالدو در رقابت‌های یورو + اینفوگرافیک

نگاهی به رکوردهای کریستیانو رونالدو در رقابت‌های یورو + اینفوگرافیک

کریستیانو رونالدو بیشترین حضور در مسابقات قهرمانی اروپا را دارد و یورو ۲۰۲۴ ششمین تورنمنت او برای پرتغال است. رونالدو از زمان اولین بازی خود در سال ۲۰۰۳، چهره ای محوری برای تیم ملی خود بوده است. او به طور مداوم نقش برجسته ای در زمین بازی می کند و به تیمش کمک کرد تا در مسابقات یورو ۲۰۱۶ قهرمان شود. اینفوگرافیک زیر برخی از رکوردهای این ستاره پرتغالی را بر اساس داده های یوفا و سایر منابع نشان می دهد.

بهترین گلزن و بیشترین بازی های انجام شده

کریستیانو رونالدو با ۵۵ گل در ۶ یورو، بهترین گلزن این رقابت ها است که بسیار بالاتر از هری کین مهاجم انگلیسی با ۲۸ و مهاجم بلژیکی روملو لوکاکو با ۲۷ گل است. علاوه بر این، او رکورد بیشترین بازی های یورو در تاریخ را دارد و تا تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴، ۷۰ بازی انجام داده است.

در سن ۳۹ سالگی، رونالدو می تواند دومین بازیکنی باشد که به عنوان کاپیتان، چندین بار قهرمان اروپا شده است و به ایکر کاسیاس دروازه بان اسپانیایی ملحق شود که در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ قهرمانی یورو را تجربه کرد.

فراتر از دستاوردهای او در زمین، تأثیر رونالدو در خارج از زمین نیز افزایش یافته است. او با درآمد سالانه ۱۳۶ میلیون دلاری خود، پردرآمدترین ورزشکار جهان است. موفقیت مالی او با تأثیر او در رسانه های اجتماعی مطابقت دارد، جایی که او با ۹۱۹ میلیون دنبال کننده، برترین اینفلوئنسر جهان است.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود