نگاهی به مشخصات و قابلیت های هواپیما‌ی شخصی آرنولد شوارتزنگر + قیمت

نگاهی به مشخصات و قابلیت های هواپیما‌ی شخصی آرنولد شوارتزنگر + قیمت

آرنولد شوارتزنگر، بازیگر مشهوری که در فیلم‌های پرطرفداری مانند ترمیناتور (Terminator) نقش‌آفرینی کرده، یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های هالیوودی است.

همچنین شوارتزنگر به عنوان فرماندار کالیفرنیا خدمت کرده است. این سلبریتی اتریشی‌تبار به دلیل حضور در رویداد‌های مختلف در سراسر ایالات متحده و جهان، مانند بسیاری از سلبریتی‌ها نیاز به هواپیمای شخصی دارد. او از هواپیمای شخصی قدیمی گلف‌استریم ۳ استفاده می‌کند.

بررسی مشخصات گلف‌استریم ۳

جدیدترین مدل‌های G-III تقریباً ۴۰ سال قدمت دارند و آخرین مدل‌های آن در سال ۱۹۸۶ تولید شدند. با این وجود، این هواپیما‌ها همچنان مدرن و شیک به نظر می‌رسند.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، G-III به وضوح به خانواده گلف‌استریم تعلق دارد.

از طراحی دماغه تا پنجره‌های گرد و عریض و دم T شکل زیبا، این هواپیما هنوز هم می‌تواند مانند همتایان مدرن خود به نظر برسد. چراکه طراحی آن از G-II الهام گرفته و تقریباً به طور مشابه در جدیدترین مدل G700 نیز دیده می‌شود.

این مدل خاص، یک هواپیما‌ی بزرگ است که برد آن به ۶,۷۵۹ کیلومتر می‌رسد. به عبارت دیگر، این هواپیما امروزه با مدل G-400 رقابت می‌کند و پرواز‌هایی تا ۶ ساعت را ممکن می‌سازد.

اگرچه این زمان برای پرواز به اتریش، زادگاه شوارتزنگر کافی نیست، اما می‌تواند دائماً بین دو ساحل و در سراسر ایالات متحده در رفت و آمد باشد.

نگاهی به نمای داخلی گلفاستریم ۳

GIII به عنوان یک هواپیما‌ی بزرگ، می‌تواند بیش از ۱۲ مسافر را حمل کند و این هواپیما‌ی خاص نیز ظرفیت حمل ۱۹ مسافر را دارد. با این حال، به گزارش Business Jet Traveller، چیدمان معمول آن ۱۲ نفره است.

شاید فکر کنید که فضای این هواپیما در ظرفیت کامل آن تنگ باشد، اما نگران نباشید؛ هر مسافر یک صندلی راحت و عریض دارد که می‌تواند به عقب برود.

اطلاعات دقیقی درباره قابلیت تختخواب‌شو بودن این صندلی‌ها پیدا نکردیم، اما اگر این قابلیت را داشته باشند، احتمالاً ۸ یا ۹ مسافر می‌توانند صندلی‌های خود را به تخت تبدیل کنند. همچنین احتمالاً یک اتاق خواب اصلی در انتهای این هواپیما وجود دارد.

معمولاً صندلی‌های لاکچری در هواپیما می‌توانند به تخت‌های دو نفره تبدیل شوند.

چیدمان جادار این هواپیما، فضای کافی برای حرکت راحت مسافران در طول پرواز‌های طولانی‌مدت را فراهم می‌کند و تجربه سفری لذت‌بخش را به ارمغان می‌آورد.

هزینههای G-III

مدل‌های اولیه G-III دیگر تولید نمی‌شوند؛ زیرا تکنولوژی آن‌ها قدیمی به حساب می‌آید.

با این حال، علاقه‌مندان می‌توانند این هواپیما‌ها را در بازار دست دوم پیدا کنند.

بررسی سایت controller.com نشان می‌دهد که این هواپیما‌ها اکنون نسبتاً مقرون به صرفه هستند و ارزان‌ترین آن‌ها حدود ۱.۶ میلیون دلار قیمت دارد. البته، هزینه‌های عملیاتی این هواپیما‌ها احتمالاً بالا خواهد بود.

بر اساس گزارشی از Essentially Sports، آرنولد شوارتزنگر یک هواپیمای نسبتاً جدید خریداری کرده است.

شوارتزنگر مدل استاندارد هواپیما را انتخاب کرده و نشان داده که او کارایی را به تجمل ترجیح می‌دهد و از هرگونه ارتقای لوکس پرهیز کرده است. شوارتزنگر توضیح داده که دلیل اصلی خرید این هواپیما، تسهیل رفت و آمد بین محل اقامت و محل کارش بوده است.

هزینههای عملیاتی

بر اساس محاسبات Aircraft Cost Calculator، قیمت متوسط یک گلف‌استریم GIII دست دوم ۱,۶۹۵,۰۰۰ دلار است. این مبلغ به عوامل متعددی بستگی دارد.

با در نظر گرفتن ۴۵۰ ساعت پرواز سالانه و هزینه سوخت ۶ دلار به ازای هر گالن، مجموع هزینه‌های متغیر GULFSTREAM GIII معادل ۲,۸۱۱,۱۵۰ دلار، مجموع هزینه‌های ثابت ۹۰۹,۳۳۴ دلار و به این ترتیب، مجموع هزینه‌های سالانه ۳,۷۲۰,۴۸۴ دلار خواهد بود. در نتیجه، به طور تقریبی هزینه هر ساعت پرواز ۸,۲۶۷ دلار است.

جایگزین امروزی G-III چه هواپیمایی خواهد بود؟

گفته می‌شود که آرنولد شوارتزنگر در زمان خرید هواپیمای جدیدش حدود ۳۵ میلیون دلار هزینه کرده است. اگرچه این مبلغ زیادی است، اما در پایین‌ترین رده قیمت هواپیما‌های بزرگ قرار می‌گیرد. امروزه، آرنولد برای پیدا کردن هواپیمایی با همین اندازه، قیمت و برد مشابه، به ویژه اگر نو باشد، با مشکل مواجه خواهد شد.

میتوانیم فرض کنیم که او همچنان از شرکتی که در ساوانا مستقر است، هواپیما بخرد. اگر به دنبال هواپیمایی با برد مشابه باشد، باید سراغ مدل G500 یا G400 برود. مدل G500 برد بیشتری دارد و امکان پرواز مستقیم به اتریش را فراهم می‌کند، در حالی که مدل G400 احتمالاً نیاز به توقف برای سوخت‌گیری در ایرلند خواهد داشت.

حداقل ظرفیت این هواپیما‌ها ۱۲ مسافر بوده که پیکربندی معمول هواپیما‌های بزرگ است.

هزینه یک G500 دست دوم حدود ۳۴ میلیون دلار و ۴۵ میلیون دلار در صورت نو بودن است و مدل G400 با قیمت ۳۴ میلیون دلار به بودجه قبلی آرنولد می‌خورد.

منبع: simpleflying
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • fhau تیر ۵, ۱۴۰۳

    اها باشه. فردا خواستم برم گمرک هواپیمای شخصی بخرم این جزییات تو پست رو مد نظر قرار میدم.
    اها یه جا خوندم که برا خرید هواپیماهای شخصی نو باید یکی دو سال تو نوبت باشی تا به دستت برسه.

  • رضا تیر ۵, ۱۴۰۳

    عدالت خدایا شکر یکی هواپیما میدی یکی مثل من که تمام عمرم حلال بودم گناهی نکردم پرایدی هم نمیدی بهشت و جهنم …. وجود ندارد همش این دنیا است من توی این دنیا زجر توی اون دنیا هم زجر چون دستم خالی است که ثوابی بکنم دست فقیری بگیرم