۱۵ رفتار که نشان می‌دهد با یک «بانوی واقعی» سر و کار دارید

۱۵ رفتار که نشان می‌دهد با یک «بانوی واقعی» سر و کار دارید

در قرون وسطی «بانو» لقبی بود که به همسران لردهای بریتانیایی تعلق می‌گرفت. امروز اما اگر در جای درست استفاده شود، معنای گسترده‌تری دارد و به کسی اطلاق می‌شود که در هر موقعیتی می‌تواند رفتار شایسته‌ای داشته باشد. یک «بانوی واقعی» عادات و رفتارهایی دارد که او را از دیگران متمایز می‌کند.

در ادامه با رفتارهایی آشنا می‌شوید که نشان می‌دهد یک زن اشرافی واقعی هستید.

۹ ویژگی رفتاری کسانی که بویی از ادب و تربیت نبرده‌اند

۱. پذیرش تعریف و تمجید دیگران

یک بانو تعارف را می‌پذیرد و با یک «متشکرم» ساده و لبخندی مؤدبانه پاسخ می‌دهد. او به هیچ‌وجه درباره تعریف (حتی ساختگی) بحث نمی‌کند زیرا می‌داند ممکن است باعث شرمساری طرف مقابل شود.

۲. ارتباط چشمی

برقراری تماس چشمی مستقیم با فردی که با او صحبت می‌کنید، خواه آشنا، اقوام، کودک یا پیشخدمت باشد، نشان‌دهنده تمرکز و احترام به گفتگو است. از نگاه کردن به دیوارها، لباس یا کفش طرف مقابل اجتناب کنید، زیرا این نشان‌دهنده عدم علاقه و احترام است.

۳. وضعیت دست هنگام نشستن

وقتی روی صندلی می‌نشینید دست روی دست بگذارید یا آنها را به هم قفل کنید و حالتی آرام و برازنده داشته باشید. دست به سینه نشستن چندان مناسب نیست.

۴. وضعیت بدن

حفظ وضعیت بدنی خوب، با پشت و شانه‌های صاف، هم برای ظاهر عمومی و هم برای سلامتی بسیار مهم است. همیشه چه وقتی تنها هستید و چه در جمع صاف بنشینید.

۵. کنترل احساسات

یک بانوی واقعی احساسات خود را کنترل می‌کند و از حالات صورت اغراق آمیز اجتناب می‌کند. در صورت عصبانیت ممکن است کمی اخم کند یا در صورت تعجب ابروهایش را بالا ببرد.

۶. رعایت مرزهای شخصی

مرزهای شخصی مقدسند. یک بانو بی‌توجهی یا بی‌ادبی را تحمل نمی‌کند و می‌داند که چگونه مودبانه مرزهای خود را مشخص کند. او از عبارات آرام و مناسبی استفاده می‌کند تا نشان دهد طرف مقابل از مرز عبور کرده است.

۷. خونسردی

اجتناب از علائم عجله و اضطراب، مانند تکان دادن پا یا بازی کردن با موها یا اشیاء، نشان‌دهنده کنترل خود است. آرامش، وقار و بردباری چیزی است که باید در رفتار شما مشهود باشد.

۸. آداب دستمال سفره

در طول وعده‌های غذایی دستمال را روی پاهای خود بگذارید، هنگام ناهار از وسط تا کنید و در هنگام شام آن را باز نگه دارید. این عمل ساده نشان‌دهنده توجه به جزئیات و آداب است.

۹. آداب میز

قرار دادن آرنج روی میز قبل از غذا یا بین وعده‌ها قابل قبول است اما در طول غذا خوردن نباید آنها را روی میز بگذارید. رعایت این قانون آگاهی از آداب غذاخوری را نشان می‌دهد.

۱۰. استفاده از عطر

استفاده از عطر یک فرآیند شخصی است و باید در تنهایی انجام شود. عطر را در مناطقی که رگ‌های خونی نزدیک به پوست هستند مانند مچ دست، مرکز قفسه سینه و شقیقه‌ها استفاده کنید. همچنین مهم است که قانون اصلی را به خاطر بسپارید: همه چیز در حد اعتدال خوب است.

۱۱. آرایش

آرایش یک بانوی واقعی، خصوصیات طبیعی چهره او و زیبایی‌اش را بهبود می‌بخشد نه اینکه چهره جدیدی برایش بسازد. آرایشگر پرنسس دایانا پیشنهاد می‌کند از سایه‌های طبیعی استفاده کنید و به رنگ پوستتان توجه ویژه‌ای داشته باشید.

۱۲. ملاحظه در مکالمه

بهتر است اگر ضرورتی ندارد از ذکر نام افراد و مکا‌ن‌ها در طول مکالمه خودداری کرده و خودتان را به دادن اطلاعاتی کلی محدود کنید.

۱۳. لباس مناسب هنگام مسافرت

هنگام بازدید از یک کشور جدید، ترجیحاً لباسی خنثی بپوشید.همچنین هنگام برقراری ارتباط با مردم محلی، به انتخاب موضوعات مکالمه توجه داشته باشید و ویژگی‌های فرهنگ محلی را به خاطر بسپارید.

۱۴. آداب خرید

بهتر است هنگام خرید لباس حداقل آرایش را داشته باشید و رژ لب خود را کاملا پاک کنید. به این ترتیب خطر لک شدن لباس‌ها در حین امتحان کردن آنها را از بین می‌برید.

۱۵. برخورد با رفتار نامناسب در هواپیما

اگر فردی در هواپیما رفتار نامناسبی از خود نشان داد، به جای اینکه مستقیماً با او روبرو شوید، مهماندار را مطلع کنید. مهماندار هواپیما برای رسیدگی به چنین شرایطی و حفظ نظم در هواپیما آموزش دیده است.

منبع: brightside
۱۰ نظر

ورود

 • حاج محمود تیر ۶, ۱۴۰۳

  نشانه های یک زن، آگاهی و تسلط کامل به وظایف شوهرداری، بچه داری و خانه داری می باشد خرید و غذا خوردن و مکالمه نشانه های یک زن نمی باشد

  • باران تیر ۶, ۱۴۰۳

   یعنی میگی زنا نباید غذا بخورن؟ مکالمه هم که برای رسوندن منظور واجبه ینی وقتی شما به کسی میگی سلام خوبی و اونم جوابتو میده شما دوتا با هم مکالمه کردید پس اول فکر کن چی مینویسی بعد بنویس عهد بوق تموم شده بعد از نود و بوقی ما زنا جامون رو تو جامعه پیدا کردیم پس فشار نخورید و جِلِز و وِلِز نکنید صداش تا اینجا میاد

  • A تیر ۶, ۱۴۰۳

   🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌

  • A تیر ۶, ۱۴۰۳

   🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌

 • حاج حشمت تیر ۶, ۱۴۰۳

  اینها برای فرهنگ شنیع غرب است که در حال سقوط است
  در ایران بانوی واقعی زنی است که از شوهر اطلاعت و فرمانبرداری داشته باشد، با تقوا باشد، پاکدامن باشد، حجاب کامل داشته باشد و از خودنمایی پرهیز کند.

  • باران تیر ۶, ۱۴۰۳

   تموم شد دوره ای که شما مردا هر چی می‌خواستید دستور می‌دادید و زنای بدبختم میگفتن بله قربان چشم قربان الان وقتشه بپذیریم زنا هم آدمن زنا هم برای خودشون شخصیت دارن شعور دارن عقل دارن می‌فهمن چیکار میکنن اگه شما راحتشون بذارید عین آدم زندگیشون رو میکنن

   • حاج حشمت تیر ۸, ۱۴۰۳

    با این رفتاری که دارید انتظار این را نداشته باشید یک جوان مومن چشم پاک شما را به همسری انتخاب کند
    التماس تفکر

    • باران تیر ۲۲, ۱۴۰۳

     اوه حالا کی شوهر خواست من میخوام یه زندگی مستقل داشته باشم نیازی هم به آقا بالا سر ندارم پسسسسس شات آپ!

  • A تیر ۶, ۱۴۰۳

   🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌

 • Ich تیر ۶, ۱۴۰۳

  مخصوصا شماره ۸ یعنی آداب دسمال سفره خیلی خیلی مهم است.!!!