اسم این گروه‌های موسیقی مشهور چگونه انتخاب شد؟

اسم این گروه‌های موسیقی مشهور چگونه انتخاب شد؟

اسم یک گروه موسیقی می‌تواند بیانگر بسیاری از جنبه‌های هنری و شخصیتی اعضای آن باشد. این نام‌ها، که گاه از داستان‌های جالب و غیرمنتظره‌ای سرچشمه می‌گیرند، می‌توانند دریچه‌ای به دنیای خلاقیت و هویت گروه‌ها باشند. داستان این اسم ها نشان می‌دهند که خلاقیت این هنرمندان تنها به اشعار و موسیقی‌شان محدود نمی‌شود. در ادامه، به بررسی داستان‌های جذاب و گاه خنده‌دار پشت نام‌های برخی از مشهورترین گروه‌ های موسیقی می‌پردازیم و نگاهی عمیق‌تر به روزهای آغازین فعالیت آنها خواهیم داشت.

داستان اسم‌های مشهورترین گروه‌ های موسیقی

نیروانا

این گروه گرانج سیاتل اسم‌های متعددی را مورد بررسی قرار داد، اما کرت کوبین در نهایت اسمی را انتخاب کرد که حس و حالی کاملاً متفاوت از زیبایی‌شناسی معمول راک داشت. او یک بار گفت: «من می‌خواستم نامی که تا حدودی زیبا یا خوب و قشنگ باشد، به جای یک نام پانک خشن و زننده باشد انتخاب کنم.»

لینکین پارک

اعضای گروه نام لینکین پارک را از پارک لینکلن نزدیک شهر زادگاهشان، سانتا مونیکا در کالیفرنیا، گرفتند.

بیتلز

نظریه‌های متعددی درباره چگونگی انتخاب نام بیتلز وجود دارد. طبق چندین منبع، این نام از بادی هالی موزیسین آمریکایی الهام گرفته شده است. گروهی که با هالی همکاری می کرد The Crickets (جیرجیرک‌ها) نام داشت. هر چهار عضو بیتلز طرفداران بزرگ او بودند، بنابراین برای نام گروه خود نام خوداز حشره دیگری الهام گرفتند.

متالیکا

نام این گروه را دوست لارس اولریک، درامر این گروه، به نام ران کوینتانا پیشنهاد داد که در حال بررسی نام‌هایی برای یک مجله طرفداری بود و MetalMania یا Metallica را در نظر داشت. اولریک پس از شنیدن این دو نام، نام دوم را برای گروه خود انتخاب داد.

ردیوهد

این گروه دهه ۹۰، نام خود را از آهنگ Radio Head ساخته گروه تاکینگ هدز در سال ۱۹۸۶ گرفت. تام یورک، عضو گروه، گفت: «این نام همه چیز را درباره دریافت اطلاعات خلاصه می‌کند… درباره نحوه دریافت اطلاعات و واکنش به محیطی که در آن قرار می‌گیرید.»

پینک فلوید

نام این گروه در ابتدا Tea Set بود. اما زمانی که قرار بود در یکی از اجراهای آنها گروه دیگری که قبلاً از نام قدیمی آنها استفاده می‌کرد، حضور یابد، سید برت، خواننده اصلی، این نام با الهام از دو موزیسین بلوز یعنی پینک اندرسون و فلوید کانسیل که برت صفحات آنها را در مجموعه خود داشت، انتخاب کرد.

ایگلز

معمولاً برنی لیدن، عضو بنیانگذار، به عنوان خالق نام گروه در طی سفری به صحرای موهاوی شناخته می‌شود. در آنجا، لیدن به یاد آورد که درباره احترام قبیله بومی هوپی به عقاب خوانده بود.

گانز ان روزز

نام این گروه در واقع ترکیبی از دو گروه قبلی، هالیوود رز و ال.ای. گانز است که بعداً با هم ترکیب شدند تا گانز ان روزز را تشکیل دهند.

منبع: starsinsider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود