نگاهی به فروش خودروسازان بزرگ در قاره‌های مختلف در سال ۲۰۲۳ + اینفوگرافیک

نگاهی به فروش خودروسازان بزرگ در قاره‌های مختلف در سال ۲۰۲۳ + اینفوگرافیک

شرکت‌های خودروسازی اغلب کسب‌وکارهای جهانی هستند و در بسیاری از مناطق در سراسر جهان فعالیت دارند. برای کاوش عمیق تر در این موضوع، فروش خودروسازان بزرگ را بر اساس قاره، در اینفوگرافیک زیر به تصویر کشیده شده است.

اطلاعات و نکات کلیدی

تمام داده هایی که برای ایجاد اینفوگرافیک بالا استفاده شده است را در جدول زیر ببینید.

از اینفوگرافیک بالا که در آن ۱۰ برند بزرگ خودرو بررسی شده است، می‌توان دریافت که در سال ۲۰۲۳ بیشترین تمرکز فروش شورولت با ۶۶ درصد، در آمریکای شمالی بوده است. بزرگترین بازار بعدی شورولت آمریکای لاتین است که ۲۲ درصد از فروش را به خود اختصاص داده است.

در عوض اروپا دومین بازار بزرگ فروش فورد است و ۲۶ درصد از فروش سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص داده است.

با حرکت به سمت خودروسازان آلمانی موجود در این نمودار، هر سه برند بخش قابل توجهی از خودروهای خود را در چین به فروش می‌رسانند. برای بی‌ام‌دبلیو و فولکس واگن، چین سهم بیشتری از فروش را نسبت به اروپا دارد.

بی‌ام‌دبلیو یکی از موفق‌ترین خودروسازان خارجی در چین بوده است و بیش از ۸۲۶,۰۰۰ خودرو در این کشور در سال ۲۰۲۳ فروخته است. در آوریل ۲۰۲۴، این شرکت سرمایه‌گذاری ۲.۷۶ میلیارد دلاری اضافی برای کارخانه خود در شن یانگ، شهری در شمال شرق پکن را اعلام کرد.

اولیور زیپس، رئیس هیئت مدیره بی‌ام‌دبلیو گفته است: «چین جایی است که باید باشید. موفقیت مستمر ما در بزرگترین بازار خودروی جهان تنها می تواند همراه با رشد و توسعه مستمر ما در این کشور باشد.»

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
۹ نظر

ورود

 • شا تیر ۱۹, ۱۴۰۳

  چرا این ش*ل مغز ها مارو قاطی سیاه پوستا ( افریقایی ها) نشون میده ؟ مگه خاور میانه بیشترش تو آسیا نیست ، شاید ما زیاد ماشین خوب نداریم ولی امارات،عربستان همشون ماشین خفن دارن ، البته به خاطر جمعیت تو هم سیاه ها اینطوریه حالم از اونا به هم میخوره تویه بیست متری دویست تا بچه به دنیا می آرن

  • امین تیر ۲۰, ۱۴۰۳

   نزده آفریقا فقط ، زده آفریقا و خاورمیانه به طور کلی تقسیم کرده جمع نبسته ، این یه معیار برایی بازار منطقه ای معیار تراز سنجی اجتماعی نیست بگه ما آقریقاییم یا چی

  • سعید تیر ۲۰, ۱۴۰۳

   دوست عزیز اولا قسمت هایی از آفریقا مثل مصر بعضاً غرب آسیا یا خاورمیانه نام برده میشوند. دوما نژادپرستی از یک ایرانی بعیده بزرگوار و سوما نوشته خاورمیانه (غرب آسیا) و آفریقا

  • هستی تیر ۲۱, ۱۴۰۳

   حالا انگار توی ایران توی بیست متری دویست تا بچه ندارن یا خودت سفید اروپایی هستی اونا هم باید همین حرف رو بهت بزنن

 • سعید تیر ۲۰, ۱۴۰۳

  دوست عزیز اولا قسمت هایی از آفریقا مثل مصر بعضاً غرب آسیا یا خاورمیانه نام برده میشوند. دوما نژادپرستی از یک ایرانی بعیده بزرگوار و سوما نوشته خاورمیانه (غرب آسیا) و آفریقا

 • علی تیر ۲۰, ۱۴۰۳

  پس ایران‌خودرو و سایپا کوشن😅

 • Dariush تیر ۲۱, ۱۴۰۳

  ادمین درصد های بنز و بی ام دبلیو بیشتر از صد در صد شده ها

 • محسن تیر ۲۱, ۱۴۰۳

  سلام. به لحاظ اقتصادی (وضعیت اقتصادی کشورها، توان خرید مردم، تولیدات یک کشور، مصزف کننده بودن، وارد کننده بودن اقتصادها ، سبک زندگی، و …) کشورها تقسیم بندی میشن.

 • علی اهواز تیر ۲۱, ۱۴۰۳

  فقط ژاپنی 🎌🇯🇵🎌