۵ گام فوق‌العاده ساده برای سنگشور کردن شلوار جین در خانه

۵ گام فوق‌العاده ساده برای سنگشور کردن شلوار جین در خانه

شاید فکر کنید که چرا مردم برای شلوار جین پاره پول خرج می‌کنند. جین سنگشور جریان هوای بیشتری را در ماه‌های گرم تابستان فراهم می‌کند و باعث می‌شود کمی احساس خنکی کنید. با این حال، این شلوار جین‌ها می‌توانند گران باشند. با سنگشور کردن شلوار جین در خانه می‌توانید در پولتان صرفه جویی کنید و جان تازه‌ای به یک شلوار قدیمی بدهید. به علاوه بیشتر ابزارهای مورد نیاز برای سنگشور کردن شلوار را در خانه دارید.

این مراحل را دنبال کنید تا شلوار جین سنگشور بی‌نقص خودتان را بسازید.

۱. ابزارهای مورد نیاز را جمع کنید

برای سنگشور کردن لباس جین به این وسایل نیاز دارید:

  • قیچی
  • موچین
  • مداد یا گچ خیاطی
  • سنجاق سر
  • سمباده کاغذی
  • تیغ یک‌بار‌مصرف
  • سفیدکننده (اختیاری)

۲. مکان مورد نظر را مشخص کنید

چطور در منزل شلوار جین را سنگشور کنیم؟ + ویدئو

در جایی از لباس که تصمیم‌دارید پارگی ایجاد کنید با استفاده از یک مداد یا گچ خیاطی خطوطی افقی به فاصله ۲ تا ۲.۵ سانتیمتر بکشید. مکان مورد نظر شما می‌تواند در قسمت زانو، حاشیه‌ها، ران یا همه موارد فوق باشد. خطوط را کوچک‌تر از آنچه در ذهن‌تان هست اندازه بزنید زیرا همیشه می‌توانید اگر مایل بودید بعداً آنها را بزرگ‌تر کنید.

۳. برش بزنید

چطور در منزل شلوار جین را سنگشور کنیم؟ + ویدئو

در امتداد خطوط افقی که علامت‌گذاری کرده‌اید، با قیچی برش بدهید، اما حواستان باشد که قسمت پشت شلوار را هم اشتباهاً نبرید. برای جلوگیری از این کار، مقداری روزنامه یا مقوا را داخل شلوار در همان قسمت قرار دهید. برش‌ها را مساوی اعمال کنید تا نوارهایی به ضخامت حدود ۲ تا ۲.۵ سانتیمتر ایجاد شود.

۴: نخ‌ها را بیرون بکشید

رشته‌های سفید به صورت افقی و رشته‌های آبی به صورت عمودی قرار می‌گیرند. برای ایجاد شکاف و پارگی، رشته‌های آبی را بیرون بکشید. ابتدا از موچین یا سنجاق قفلی استفاده کنید تا نخ‌های سفید را کنار بگذارید و بتوانید نخ‌های آبی را آسان‌تر بیرون بکشید. این فرآیند زمان‌بر است، اما پس از تکمیل رضایت‌بخش خواهد بود. نخ‌های سفید را کمی پاره کنید تا ظاهر آشفته‌تری به دست بیاورید.

۵. سایه زدن را ادامه دهید

اگر از برش‌های خود راضی هستید، کارتان تمام شده! برای اینکه ظاهری فرسوده‌تر به دست بیاورید، از کاغذ سنباده، رنده، سنجاق سر یا تیغ یکبارمصرف برای خراش دادن، نرم کردن و ساییدن بیشتر لبه‌ها استفاده کنید. روی جیب‌ها، کمر، حاشیه‌ها، زیپ یا هر قسمتی که می‌خواهید نخ‌های شل بیشتری داشته باشید، تمرکز کنید. ورق سنباده درشت‌تر ممکن است باعث ایجاد سوراخ شود، در حالی که سنباده ریزتر باعث نرم شدن پارچه می‌شود.

۶ . رنگ را محو کنید (اختیاری)

اگر می‌خواهید شلوار جین سنگشورتان کمی رنگ‌پریده‌ به نظر برسد، قبل از ایجاد پارگی این مرحله را انجام دهید. مقدار مساوی آب و سفیدکننده را با هم مخلوط کنید و این مخلوط را با قلم‌مو روی شلوار جین بزنید تا ظاهری راه‌راه پیدا کند. روی زانوها تمرکز کنید تا ظاهر طبیعی‌تری به دست بیاورید. اجازه دهید سفیدکننده یک شب بماند و هر یک ساعت آن را چک کنید تا رنگ لباس بیش از حد نرود. یک ساعت قبل از شستشو و خشک کردن، درزها را رنگ کنید تا ظاهر شلوار یکنواخت‌تر شود.

منبع: cosmopolitan
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود