ممنوع الخروج شدن مهماندار ایرلندی در دبی پس از شکایت به خاطر کتک خوردن از شوهر

ممنوع الخروج شدن مهماندار ایرلندی در دبی پس از شکایت به خاطر کتک خوردن از شوهر

یک مهماندار ایرلندی به نام توری تووی ۲۸ ساله، در دبی ممنوع‌ الخروج شده و ممکن است که به دلیل مصرف الکل و اقدام به خودکشی پس از تجربه خشونت خانگی از سوی همسرش که اهل آفریقای جنوبی است، محکوم به حبس شود.

توری که برای شرکت هواپیمایی امارات کار می‌کند، می‌گوید که در خانه‌اش مورد حمله قرار گرفته و اکنون از خروج از کشور منع شده است.

توری پس از این حمله که باعث کبودی‌ و جراحات شدیدی شد، تلاش کرد که جان خود را بگیرد؛ اما اکنون به اتهام مصرف الکل و اقدام به خودکشی در دادگاهی در دبی محاکمه می‌شود. او نمی‌تواند امارات را ترک کند و به ایرلند بازگردد؛ زیرا گذرنامه‌اش مسدود شده است.

نمی‌دانم هفته آینده در دادگاه چه اتفاقی خواهد افتاد. من مشتاقانه خواستار بازگشت به ایرلند هستم و می‌خواهم همه این‌ مسائل را پشت سر بگذارم. من از نخست‌وزیر ایرلند درخواست کمک دارم.

ممکن است که توری حکم حبس طولانی مدت در زندانی که به نقض حقوق بشر و شکنجه شناخته می‌شود، دریافت کند.

سایمون هریس، نخست‌وزیر ایرلند، گفته که برای حل این مسئله تلاش خواهد کرد و مری لو مک‌دونالد، رئیس حزب شین فین، در پارلمان ایرلند این موضوع را مطرح کرده است.

سایمون هریس از مری لو مک‌دونالد به دلیل بیان مشکل توری تشکر کرد و گفت که با معاون خود همکاری خواهد کرد تا بررسی کند که چگونه می‌توان به یک شهروند ایرلندی در چنین شرایطی کمک کرد.

وزارت امور خارجه ایرلند به روزنامه دیلی میل گفت که از این موضوع مطلع است و کمک‌های کنسولی ارائه می‌دهد.

خانم مک‌دونالد در مجلس ایرلند گفت که توری قربانی خشونت خانگی بوده و به دلیل اتهامات ادعایی ممنوع الخروج شده است.

توری می‌خواهد به خانه بازگردد، همین و بس. او اهل روسکامن است و می‌خواهد به زادگاهش برگردد.

مک‌دونالد از اعضای پارلمان ایرلند درخواست کرد که بیانیه‌ای را صادر کنند و به مقامات دبی صریحاً گفته شود که هیچ زنی نباید به این صورت مورد بدرفتاری قرار گیرد.

آن فلین، عمه توری، در گفتگو با اسکای نیوز گفت که این وضعیت بسیار استرس‌زا است و توری تمام تلاشش را می‌کند. او برادرزاده‌اش را یک زن جوان زیبا توصیف کرد که عاشق تفریح و سفر بود. خانم فلین گفت که توری به شغل رویایی‌اش در امارات دست یافته بود و دبی را دوست داشت.

توری مدعی شده که شوهرش با چاقو به او حمله کرده، به او مشت زده و سپس دستش را به درب حمام کوبیده تا آن را بشکند.

توری به تلاش برای خودکشی و مصرف الکل متهم شده است. او برنامه‌ریزی کرده بود که به ایرلند بازگردد، اما وقتی که به فرودگاه رسید، به او گفتند که شوهرش از شکایت علیه او صرف نظر کرده، اما همچنان ممنوع الخروج است.

توری به ایستگاه پلیس مراجعه کرد و به او اطمینان دادند که ممنوعیت سفرش لغو خواهد شد؛ اما این اتفاق نیفتاد.

روز بعد، توری و شوهرش مقداری شراب نوشیدند. شوهر توری عصبانی شد و او را به خیانت متهم کرد. سپس توری اقدام به خودکشی کرد و در نهایت به ایستگاه پلیس منتقل شد.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • دبی واقعی تیر ۲۰, ۱۴۰۳

  اینه دبی واقعی. فروش الکل مجازه همه میتونن بخرن. ولی از اینور اینطوری رفتار میکنن. دوستی رفته بود دبی میگفت فقط خرپول باشی بهت خوش میگذره وگرنه باید مثل سگ کار کنی و دبی یکی از خفن ترین سیستمهای نظارت دیجیتال رو داره. یعنی کافیه یک کلمه بر علیه دولت و دبی حرف بزنی پلیس میاد دستگیر میکنه.

  • اینه تهران واقعی تیر ۲۰, ۱۴۰۳

   اینه تهران واقعی.همه جا گشت ارشاد وجود داره و توی یه محله به نام پاستور مردمو سرکوب میکنن
   هرکی هم که مخالف حرف بزنه رو دستگیر میکنن و توی زندان اوین شکنجه میکنن

   • ... تیر ۲۲, ۱۴۰۳

    و تکذیب توسط حکومت رو یادت رفت که همیشه اتفاق می افته

 • حاج محمود تیر ۲۰, ۱۴۰۳

  احسنت بر آن مرد با غیرت، وقتی به یک زن رو میدی اینجوری میشود خوب درسی به این ضعیفه داده

  • ... تیر ۲۲, ۱۴۰۳

   ببخشید پدر شما مادرتون رو کتک بزنه میگید که حقش بود ؟