یاس:در کاغذ من دست ببرند، به نفع من نیست

یاس:در کاغذ من دست ببرند، به نفع من نیست

سال هاست که صحبت از مجوز گرفتن رپ فارسی است،اسم های زیادی از مشاهیر رپ فارسی برده می شود که بالاخره کدام یک از قدیمی های این کار در ایران بالاخره موفق می شوند،با مجوز رسمی آلبوم منتشر کنند وبه روی صحنه بروند.در این از یاس(یاسر بختیاری) بیش از باقی خوانندگان رپ نام برده می شود.

یاس خواننده مطرح و سرشناس رپ که تاکنون تجربه حضور به عنوان خواننده در تیتراژ دو فیلم «چارچو» و «بارکد» را دارد، تاکید می‌کند به دنبال گرفتن مجوز نیست، درباره موضوع فعالیت رسمی در ایران و اینکه اتفاق «بارکد» می‌تواند دریچه‌ای برای توجه به سلیقه نسل جوان و حضور موسیقی رپ در سینما باشد یا خیر؟ هم می‌گوید: «ببینید اگر مسئولان در این مورد روشنفکرانه برخورد کنند و بستر را برای افتادن این اتفاق در این عرصه باز بگذارند، ممکن است. یعنی ماجرا به شکلی نباشد که کسی ورقه من را تصحیح کند. رپ فارسی با کسانی شروع شد که تعدادشان به ده نفر می‌رسد. در واقع آغازکننده بازی کسان دیگری بوده‌اند و اگر کسی قرار باشد در کاغذ من دست ببرد، به نفع من نیست.»

او در ادامه در مورد سینمای ایران و شرایط کار در سینمای ایران گفت: «یک موقعی هست که آدم‌ها به خاطر هنر و ذوقشان داخل بازی هستند و یک مواقعی هم هست که به خاطر سیاست حضور دارند. در واقع باید سیاست بازی را بلد باشی تا حضور داشته باشی و این یعنی متاسفانه همه چیز منوط به هنرت نمی‌شود. چیزی که الان می‌بینم این است که حضور در سینمای ایران، به این شکل است. هر کس که قدرت بیشتری دارد، حضور دارد و مانده است و کسانی که ذوق و هنر دارند و جزو استعدادهای جوان به حساب می‌آیند در این بازی حضور ندارند، فکر می‌کنم باید مثل همین حالا که جوان‌ها نشان داده‌اند چه کارهای جالبی می‌توانند بسازند، به آن‌ها اجازه فعالیت بیشتری داد.»

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • عامروفسکی تیر ۱۹, ۱۳۹۵

    برکت رپ فارس حرکت لب یاس
    مرسی که هستی یاسر جان از دوم راهنمایی باهاتم و بازم باهات میمونم