یک نظر
کیش تور

رقابت های المپیک ۲۰۱۶ روزگذشته وارد روز دوم خودشد و ورزشکاران در رشته های مختلف به رقابت با حریفان پرداختند. روزی که اصلا برای ما خوب نبود و نتایجی دور از حد انتظار بدست آمد.

با کاروان ایران

حذف مطابق انتظار سبقت الهی

گلنوش سبقت الهی

روز گذشته و از ساعت ۱۶:۳۰ رقابت های تفنگ بادی ۱۰ متر دربخش بانوان آغاز شد که ایران در این بخش یک نماینده داشت. گلنوش سبقت الهی که خیلی از حضورش در تیم ملی تیراندازی بانوان ایران نمی گذرد؛ در بزرگترین رقابت ورزشی خودش به مصاف رقبا رفت اما همانگونه که انتظار می رفت بدلیل کم تجربگی در مسابقات بین المللی نتوانست به دور پایانی صعود کند و در همان بخش مقدماتی حذف شد.

جاور، همچنان در انتظار

مهسا جاور

مهسا جاور نماینده ۲۲ ساله کشورمان که قرار بود دیروز عصر در بخش شانس مجدد برای کسب مدال برنز پارو بزند، بدلیل برخی مسائل مسابقه اش برگزار نشد و به تعویق افتاد تا با خوش شانسی نماینده کشورمان استراحت بیشتری داشته و با تمام قوا رقابت خود را ادامه دهد. زمان برگزار مسابقه شانس مجدد امروز عصر از ساعت ۱۸:۳۰ خواهد بود.

یکی از مدال ها پرید؛ روزبهانی باخت و حذف شد

احسان روزبهانی

از ۲ بامداد امروز احسان روزبهانی نماینده شایسته بوکس کشورمان روی رینگ رفت تا با حریف هلندی خود مبارزه کند. احسان قبل از المپیک از امید های کسب مدال در وزن ۸۱ کیلوگرم به شمار می رفت اما درعین ناباوری باخت و حذف شد تا از امیدهای اصلی کسب مدال برای ما از بازی های المپیک ریو خیلی زود خداحافظی کند.

شکست والیبالیست ها مقابل یار قدیمی

والیبال

تیم ملی والیبال کشورمان ازساعت ۶ صبح امروز در نخستین بازی خود دررقابت های المپیک به مصاف تیم والیبال آرژانتین که هدایت آن بر عهده خولیو ولاسکو سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان است؛ رفت. ایران که دیگر عادت کردیم یک تورنمنت را با شکست شروع کند، در المپیک هم سنت شکنی نکرد و در اولین دیدار خود ۳-۰ مقابل مردان آلبی سلسته مغلوب شد تا کمی کارش برای صعود به دور بعد رقابت ها مشکل شود.

از فرنگ چه خبر

خوب از اخبار مربوط به ورزشکاران خودمان خارج می شویم کمی به بررسی رخدادهایی که در سایر نقاط دهکده ریو اتفاق افتاد می پردازیم. جایی که مایکل فلپس قهرمان پرآوازه المپیک که ۱۸ طلا در این رقابت ها کسب کرده موفق شد به نوزدهمین آن هم برسد. او در ماده ۴*۱۰۰ متر تیم به همراه تیم ملی کشورش به عنوان نخست رسید تا افتخارات فلپس در ریو هم ادامه یابد.

michael-phelps-

در تنیس ۲ اتفاق عجیب رخ داد. در حالی که در روز اول ونوس ویلیامز در بخشس انفرادی حذف شده بود، امروز در بخش مردان نواک جوکوویچ صربستانی که نفر اول برترین تنیسورهای دنیا را در اختیار دارد با شکست از این رقابت ها کنار رفت تا یکی از شانس های اصلی طلا برای صرب ها اینگونه از بین برود. در بخش دوبل بانوان نیز خواهران ویلیامز که اصلی ترین گزینه برای کسب مدال طلا در این بخش بودند با شکست در همان دور نخست حذف شده و دیگر امیدی به کسب مدال در ریو ندارند.

نواک جوکوویچ

در مسابقات فوتبال نیز برزیل میزبان در یک بازی عجیب نتوانست عراق را شکست دهد و با این تیم آسیایی که معمولا خوب یقه تیم های بزرگ را می گیرد به تساوی رضایت داد و ژاپن و کلمبیا نیز همانند برزیل و عراق بدون اینکه تیمی برنده شود به کار خود پایان دادند.

نیمار

در والیبال و در یکی از دیدارهای حساس تیم ایتالیا موفق شد فرانسه که سابقه قهرمانی در لیگ جهانی را دارد ۳-۰ شکست دهد و خیلی قدرتمندانه بازی ها را آغاز کند. برزیل موفق شد مکزیک را از پیش رو بردارد. لهستان نیز مصر را برد. کانادا در عین ناباوری آمریکا را شکست داد و روسیه از سد کوبا گذشت.

والیبال

اولین مدال تاریخ کوزوو که نخستین حضورش در المپیک را سپری می کند در رشته جودو بدست آمد و مایلیندا کیلیندی در وزن ۵۲- بانوان مدال طلا را برای کشورش به ارمغان آورد.

جودو کوزوو

رکوردشکنی ها

در ۱۰ متر تفنگ بادی که سبقت الهی از ایران نیز در آن حذف شد، تیرانداز چینی با رکوردی که از خود ثبت کرد، موفق شد رکورد فینال المپیک را بزند و با اقتدار بر سکوی نخست قرار گیرد.

سارا سستروم سوئدی با زمان ۵۵.۴۸ در شنای پروانه زنان رکورددار جهان و المپیک شد. کیت لدکی از آمریکا نیز در ۴۰۰ متر آزاد زنان با رکورد ۳:۵۶٫۴۶ قهرمان شد. او علاوه بر کسب عنوان قهرمانی رکورد جهان و المپیک را هم به نام خود ثبت کرد.

در وزن ۵۶ کیلوگرم  وزنه برداری مردان  “لونگ کینگ کوان” چینی قهرمان شد. او با ثبت رکورد ۳۰۷ کیلوگرم رکورددار جهان شد. او هم چنین با ۱۰۷ کیلوگرم رکورددار دو ضرب المپیک شد. در وزن ۵۳ کیلوگرم و در بخش بانوان “شو چینگ” تایوانی با ثبت رکورد ۲۱۲ در مجموع به مدال طلا المپیک دست یافت. او با ثبت رکورد ۱۰۱ کیلوگرم در یک ضرب رکورددار المپیک شد.

eiEbNPvS

                                                                                           طلا    نقره   برنز   مجموع

۱ آمریکا ۳ ۵ ۴ ۱۲
۲ چین ۳ ۲ ۳ ۸
۳ استرالیا ۳ ۰ ۳ ۶
۴ ایتالیا ۲ ۳ ۲ ۷
۵ کره جنوبی ۲ ۲ ۱ ۵
۶ مجارستان ۲ ۰ ۰ ۲
۷ روسیه ۱ ۲ ۲ ۵
۸ سوئد ۱ ۱ ۰ ۲
۸ انگلیس ۱ ۱ ۰ ۲
۱۰ ژاپن ۱ ۰ ۶ ۷
۱۱ چین تایپه ۱ ۰ ۱ ۲
۱۱ تایلند ۱ ۰ ۱ ۲
۱۳ هلند ۱ ۰ ۰ ۱
۱۳ ویتنام ۱ ۰ ۰ ۱
۱۳ کوزوو ۱ ۰ ۰ ۱
۱۳ آرژانتین ۱ ۰ ۰ ۱
۱۳ بلژیک ۱ ۰ ۰ ۱
۱۸ کانادا ۰ ۱ ۱ ۲
۱۸ قزاقستان ۰ ۱ ۱ ۲
۲۰ فیلیپین ۰ ۱ ۰ ۱
۲۰ نیوزلند ۰ ۱ ۰ ۱
۲۰ آفریقای جنوبی ۰ ۱ ۰ ۱
۲۰ اندونزی ۰ ۱ ۰ ۱
۲۰ برزیل ۰ ۱ ۰ ۱
۲۰ دانمارک ۰ ۱ ۰ ۱
۲۰ فرانسه ۰ ۱ ۰ ۱
۲۷ ازبكستان ۰ ۰ ۲ ۲
۲۸ لهستان ۰ ۰ ۱ ۱
۲۸ اسپانیا ۰ ۰ ۱ ۱
۲۸ یونان ۰ ۰ ۱ ۱

🔸دوشنبه ۱۸ مرداد

تیراندازی ، تفنگ ۱۰ متر بادی مردان : پوریا نوروزیان

قایقرانی روئینگ بانوان – مهسا جاور – شانس مجدد ۱۸:۳۰

🔸سه شنبه ۱۹ مرداد

تیراندازی ، تپانچه ۲۵ متر زنان : گلنوش سبقت الهی

جودو وزن ۸۱ – کیلوگرم : سعید ملایی

شنا ۲۰۰ متر قورباغه : آریا نسیمی شاد

🔸چهارشنبه ۲۰ مرداد

والیبال لهستان – ایران ، ساعت ۳۵ دقیقه بامداد

دوچرخه سواری تایم تریل : آروین معظمی گودرزی

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

🔸پنجشنبه ۲۱ مرداد

والیبال ایران- کوبا ، ساعت ۱۷

تیراندازی تفنگ ۱۰ متر سه وضعیت زنان : مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی

جودو وزن ۱۰۰- کیلوگرم : جواد محجوب

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

🔸جمعه ۲۲ مرداد

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

دوومیدانی ، پرتاب وزنه زنان : لیلا رجبی

دوومیدانی ، پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان : حمید زورآوند

🔸شنبه ۲۳ مرداد

والیبال ایران – مصر: ساعت ۱۷

وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم : کیانوش رستمی

دوومیدانی ، پرش طول : محمد ارزنده

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

🔸یکشنبه ۲۴ مرداد

وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم : سهراب مرادی و علی هاشمی

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

تیراندازی تفنگ سه وضعیت مردان : پوریا نوروزیان

کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم : حمید سوریان

کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم : سعید عبدولی

🔸دوشنبه ۲۵ مرداد

والیبال ایران – روسیه : ساعت ۲۲:۳۰

کشتی فرنگی ۸۵ کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی

کشتی فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم : بشیر باباجان زاده

🔸سه شنبه ۲۶ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم : محمدرضا براری

کشتی فرنگی ۶۶ کیلوگرم : امید نوروزی

کشتی فرنگی ۹۸ کیلوگرم : قاسم رضایی

🔸چهارشنبه ۲۷ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم : بهداد سلیمی

تکواندو وزن ۵۸- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

دوومیدانی پرتاب چکش : کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی

قایقرانی کانو انفرادی ۲۰۰ متر : عادل مجللی

والیبال : مرحله یک چهارم نهایی

🔸پنجشنبه ۲۸ مرداد

تیراندازی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان : نجمه خدمتی

تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

🔸جمعه ۲۹ مرداد

کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی

کشتی آزاد وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

والیبال : نیمه نهایی

🔸شنبه ۳۰ مرداد

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۸۶ کیلوگرم : علیرضا کریمی

کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی

🔸یکشنبه ۳۱ مرداد

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری

کشتی آزاد وزن ۹۷ کیلوگرم : رضا یزدانی

دوومیدانی ، دو ماراتن : محمد جعفر مرادی

والیبال : دیدارهای رده بندی و نهایی

یک نظر

ورود