بدون نظر

رقابت های المپیک ۲۰۱۶ روزگذشته وارد روز سوم خود شد و ورزشکاران در رشته های مختلف به رقابت با حریفان پرداختند. روزی که برای ما مدال نداشت اما نسبت به روز قبل هم برتری خاصی نداشت.

با کاروان ایران

جاور به فینال نرسید

رقابت های شانس مجدد روئینگ تک نفره بانوان دیروز عصر برگزار شد و نماینده شایسته کشورمان، مهسا جاور در گروه خود و با اختلافی نسبتا کم در رتبه سوم قرار گرفت و ازرسیدن به فینال بازماند. بدین ترتیب اولین رشته بانوی ۲۲ ساله زنجانی اینگونه به پایان رسید و او حالا خود را برای دو بخش دیگری که در آن حضور دارد، آماده می کند. جاور در این مسابقات بیش از حد انتظار ما ظاهر شد و درخشش خوبی حداقل در بخش اول داشت.

مهسا جاور

حذف نوروزیان در دور اول

در تیراندازی و در بخش تفنگ ۱۰ متر بادی مردان، پوریا نوروزیان جوان شایسته کشورمان که نخستین حضورش در المپیک را سپری می کند موفق نشد درخشش خاصی از خود نشان دهد و در همان دور مقدماتی رقابت ها حذف شد تا یک ناکامی دیگر برای ما در ریو ثبت شود.

پوریا نوروزیان

از فرنگ چه خبر

بالاخره میزبان هم به مدال طلا رسید. در جودو بانوان، رافائل سیوا موفق شد در وزن ۵۷ کیلوگرم با شکست حریف مغولستانی خود به مدال طلا دست یابد و میزبان را هم بالاخره پس از ۳ روز رقابت وارد جدول طلایی ها کند.

برزیل سیلوا

طلای راگبی بانوان به استرالیایی‌ها رسید. در فینال رقابت‌های راگبی ۷ نفره بانوان، استرالیا در دیدار مقابل نیوزلند به برتری رسید و موفق شد مدال طلای این رشته را تصاحب کند. با این مدال چهارمین مدال طلای استرالیایی‌ها هم بدست آمد. این اولین حضور راگبی در المپیک به شمار می‌رود.

راگبی بانوان استرالیا

در دیدارهای بامداد امروز (سه‌شنبه) بسکتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو تیم ملی استرالیا با نتیجه ۹۵ بر ۸۰ تیم صربستان را شکست داد. تیم های آمریکا و فرانسه نیز به ترتیب ونزوئلا و چین را از پیش رو برداشتند.

بسکتبال

رکوردشکنی ها

رایان مورفی شناگر آمریکایی موفق شد در ماده ۱۰۰ متر کرال پشت مردان با کسب زمان ۵۱.۹۷ سریع‌تر از سایر رقیبانش به خط پایان برسد و رکورد جدیدی را در این ماده به نام خود ثبت کرد. در دیگر رقابت و در رشته ۱۰۰ متر قورباغه زنان، لیلی کینگ در ماده ۱۰۰ متر قورباغه زنان با کسب زمان ۱:۰۴:۳۹ ثانیه در رده اول قرار گرفت و ضمن رکوردشکنی المپیک مدال طلا را بدست آورد.

رایان مورفی شنا

کاتینکا هوسژو شناگر جوان مجارها پس از جابه جا کردن رکورد جهان در ۴۰۰ متر مختلط انفرادی بانوان، این بار موفق شد رکورد المپیک را در ۲۰۰ متر مختلط انفرادی بشکند و نام خود را در این رقابت ها ثبت کند.

شنا کاتینکا هوسژو

همچنین در رقابت‎های روز گذشته و در رشته وزنه‎برداری بانوان «سوکانیا سری سورات» رکورد ۱۰۸ کیلوگرمی ورزشکار چینی را ۲ کیلوگرم بهبود بخشید. وی با ثبت ۱۱۰ کیلوگرم رکوردار المپیک در حرکت یک ضرب دسته ۵۸ کیلوگرم شد.

                                                                                              طلا   نقره    برنز   مجموع

۱ آمریکا ۵ ۷ ۷ ۱۹
۲ چین ۵ ۳ ۵ ۱۳
۳ استرالیا ۴ ۰ ۳ ۷
۴ ایتالیا ۳ ۴ ۲ ۹
۵ ژاپن ۳ ۰ ۷ ۱۰
۶ مجارستان ۳ ۰ ۰ ۳
۷ روسیه ۲ ۵ ۳ ۱۰
۸ کره جنوبی ۲ ۲ ۱ ۵
۹ تایلند ۲ ۱ ۱ ۴
۱۰ انگلیس ۱ ۱ ۲ ۴
۱۱ سوئد ۱ ۱ ۰ ۲
۱۱ برزیل ۱ ۱ ۰ ۲
۱۳ چین تایپه ۱ ۰ ۲ ۳
۱۴ بلژیک ۱ ۰ ۱ ۲
۱۵ کلمبیا ۱ ۰ ۰ ۱
۱۵ کرواسی ۱ ۰ ۰ ۱
۱۵ آرژانتین ۱ ۰ ۰ ۱
۱۵ کوزوو ۱ ۰ ۰ ۱
۱۵ ویتنام ۱ ۰ ۰ ۱
۱۵ هلند ۱ ۰ ۰ ۱
۲۱ نیوزلند ۰ ۲ ۰ ۲
۲۱ آفریقای جنوبی ۰ ۲ ۰ ۲
۲۱ اندونزی ۰ ۲ ۰ ۲
۲۴ کانادا ۰ ۱ ۳ ۴
۲۵ قزاقستان ۰ ۱ ۲ ۳
۲۶ اوکراین ۰ ۱ ۱ ۲
۲۷ مغولستان ۰ ۱ ۰ ۱
۲۷ کره شمالی ۰ ۱ ۰ ۱
۲۷ فیلیپین ۰ ۱ ۰ ۱
۲۷ دانمارک ۰ ۱ ۰ ۱
۲۷ آذربایجان ۰ ۱ ۰ ۱
۲۷ فرانسه ۰ ۱ ۰ ۱
۳۳ ازبکستان ۰ ۰ ۲ ۲
۳۴ لهستان ۰ ۰ ۱ ۱
۳۴ پرتغال ۰ ۰ ۱ ۱
۳۴ اسپانیا ۰ ۰ ۱ ۱
۳۴ گرجستان ۰ ۰ ۱ ۱
۳۴ یونان ۰ ۰ ۱ ۱

 

?سه شنبه ۱۹ مرداد

تیروکمان – زهرا نعمتی

تیراندازی ، تپانچه ۲۵ متر زنان : گلنوش سبقت الهی

جودو وزن ۸۱ – کیلوگرم : سعید ملایی

شنا ۲۰۰ متر قورباغه : آریا نسیمی شاد

?چهارشنبه ۲۰ مرداد

والیبال لهستان – ایران ، ساعت ۳۵ دقیقه بامداد

دوچرخه سواری تایم تریل : آروین معظمی گودرزی

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

?پنجشنبه ۲۱ مرداد

والیبال ایران- کوبا ، ساعت ۱۷

تیراندازی تفنگ ۱۰ متر سه وضعیت زنان : مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی

جودو وزن ۱۰۰- کیلوگرم : جواد محجوب

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

?جمعه ۲۲ مرداد

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

دوومیدانی ، پرتاب وزنه زنان : لیلا رجبی

دوومیدانی ، پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان : حمید زورآوند

?شنبه ۲۳ مرداد

والیبال ایران – مصر: ساعت ۱۷

وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم : کیانوش رستمی

دوومیدانی ، پرش طول : محمد ارزنده

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

?یکشنبه ۲۴ مرداد

وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم : سهراب مرادی و علی هاشمی

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

تیراندازی تفنگ سه وضعیت مردان : پوریا نوروزیان

کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم : حمید سوریان

کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم : سعید عبدولی

?دوشنبه ۲۵ مرداد

والیبال ایران – روسیه : ساعت ۲۲:۳۰

کشتی فرنگی ۸۵ کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی

کشتی فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم : بشیر باباجان زاده

?سه شنبه ۲۶ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم : محمدرضا براری

کشتی فرنگی ۶۶ کیلوگرم : امید نوروزی

کشتی فرنگی ۹۸ کیلوگرم : قاسم رضایی

?چهارشنبه ۲۷ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم : بهداد سلیمی

تکواندو وزن ۵۸- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

دوومیدانی پرتاب چکش : کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی

قایقرانی کانو انفرادی ۲۰۰ متر : عادل مجللی

والیبال : مرحله یک چهارم نهایی

?پنجشنبه ۲۸ مرداد

تیراندازی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان : نجمه خدمتی

تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

?جمعه ۲۹ مرداد

کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی

کشتی آزاد وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

والیبال : نیمه نهایی

?شنبه ۳۰ مرداد

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۸۶ کیلوگرم : علیرضا کریمی

کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی

?یکشنبه ۳۱ مرداد

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری

کشتی آزاد وزن ۹۷ کیلوگرم : رضا یزدانی

دوومیدانی ، دو ماراتن : محمد جعفر مرادی

والیبال : دیدارهای رده بندی و نهایی

 

بدون نظر

ورود