بدون نظر

رقابت های المپیک ۲۰۱۶ دیروز ششمین روز خود را پشت سر گذاشت و ورزشکاران در رشته های مختلف به رقابت با حریفان پرداختند. روزی که باز هم برای ما مدال نداشت و نتایج خیلی خوبی هم برای ما بدست نیامد اما برد مقتدرانه والیبال، ما را به روزهای بعد امیدوار کرد.

با کاروان ایران

حذف محجوب در دور اول

دومین نماینده جودو کشورمان هم همانند سعید مولایی در همان دور اول باخت و حذف شد. جواد محجوب در وزن ۱۰۰- کیلوگرم در دور اول برابر حریف بلژیکی خود در ثانیه های پایانی ضربه شد و با امتیاز ایپون نتیجه را واگذار کرد تا جودو ایران بدون پیروزی در ریو به کار خود پایان دهد.

جواد محجوب

جام‌بزرگ حذف شد؛ خدمتی هشتم

از بعد از ظهر دیروز به وقت ایران، رقابت های تیراندازی سه وضعیت زنان آغاز شد و مه‌لقا جام‌بزرگ به همراه نجمه خدمتی به رقابت با حریفان پرداختند. در دور مقدماتی جام بزرگ با قرار گرفتن در رتبه بیست و هفتم حذف شد؛ اما خدمتی با قرار گرفتن در مقام ششم فینالیست شد. ساعاتی بعد رقابت نهایی این رشته برگزار شد و نماینده ۲۰ ساله کشورمان ۴۰۲.۳ امتیاز در مقام هشتم المپیک قرار گرفت.

نجمه خدمتی

اولین برد المپیکی برای والیبال

سروقامتان کشورمان دیروز از ساعت ۱۷ در سومین مسابقه خود رودر روی کوبا قرار گرفتند و در پایان یک بازی برتر ۳-۰ حریف خود را مغلوب کرده و نخستین برد ایران در تاریخ المپیک را بااقتدار رقم زدند تا امیدوار به روزهای آینده و صعود به جمع ۸ تیم برتر المپیک باشند. ایران در این دیدار با نتایج ۲۵-۲۱ ، ۳۱-۲۹ ، ۲۵-۱۶ به برتری رسیدند و منتظر بازی بعدی خود با مصر هستند که روز شنبه برگزار خواهد شد.

Generated by IJG JPEG Library

از فرنگ چه خبر

سمون مانوئل،شناگر زن آمریکایی در ماده ۴ در ۱۰۰ متر موفق شد پس از عبور از سد حریفان خود مدال طلا را در این ماده تصاحب کند. در ماده ۲۰۰ متر مختلط مایکل فلپس، ستاره بی چون و چرای شنای جهان موفق شد با قهرمانی در این ماده، چهارمین مدال طلای خود در المپیک ۲۰۱۶ و بیست و دومین مدال طلای المپیکی خود را تصاحب کند. در این ماده، شناگر چینی به مقام دوم رسید و مدال نقره را کسب کرد و شناگری از ژاپن نیز به مدال برنز رسید. در شنای ۱۰۰ متر کرال پشت، رایان مورفی آمریکایی موفق شد مدال طلایی دیگر را برای کشورش کسب کتد. پس از مورفی، شناگر چینی با کسب عنوان مقام دومی به مدال نقره رسید و دیگر شناگر آمریکایی نیز در این ماده به مدال برنز دست یافت.

michael-phelps-

در ماده تیم اسپرینت دوچرخه سواری المپیک ۲۰۱۶ ریو، دوچرخه سواران انگلیسی توانستند با کورد ۴۲.۴۴۰ ثانیه عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کنند.

دوچرخه سواری انگلیس

مسابقه فینال راگبی المپیک ۲۰۱۶ با مصاف تیم های ملی فیجی و انگلیس پیگیری شد و در پایان فیجی با پیروزی قاطع ۴۵بر ۷به پیروزی موفق شد مدال طلا را تصاحب کند. فیجی با پیروزی مقابل انگلیس اولین مدال تاریخ المپیک این کشور را به دست آورد تا این کشور کوچک با راگبی در المپیک تاریخ ساز شود.

راگبی فیجی

 در وزن ۱۰۰- کیلوگرم رشته جودو لوکاس کارپالک نماینده چک توانست با شکست المار قاسمف حریفی از آذربایجان مدال طلای این وزن را از آن خود کند. این نخستین طلای چک در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ بود. نمایندگان ژاپن و فرانسه هم به مدال برنز مشترک دست یافتند.

جودو

رکوردشکنی‌ها

در ماده تیم اسپرینت دوچرخه سواری المپیک ۲۰۱۶ ریو، دوچرخه سواران انگلیسی توانستند با کورد ۴۲.۴۴۰ ثانیه عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کنند. آنها در این مکاده رکورد المپیک را هم جابجا کردند.

دوچرخه سواری انگلیس

در شنای بانوان و در ماده ۸۰۰ متر آزاد، کیت لدچکی از آمریکا به میزان ۲ ثانیه رکورد المپیک را که در اختیار ورزشکار بریتانیا بود جابه جا کرد و با زمان ۸:۱۲.۸۶ به خط پایان رسید.

در ۱۰۰ متر آزاد بانوان نیز، روز گذشته ۲ بار رکورد المپیک شکسته شد و ابتدا مانوئل از آمریکا و سپس پنی اولکسیاک از کانادا موفق شدند رکورد المپیک را جا به جا کنند. هم اکنون این رکورد با زمان ۵۲.۷۰ در اختیار هردوی این ورزشکاران است.

                                                                                 طلا   نقره  برنز  مجموع

۱ آمریکا ۱۶ ۱۲ ۱۰ ۳۸
۲ چین ۱۱ ۸ ۱۱ ۳۰
۳ ژاپن ۷ ۲ ۱۳ ۲۲
۴ استرالیا ۵ ۴ ۶ ۱۵
۵ کره جنوبی ۵ ۲ ۴ ۱۱
۶ مجارستان ۵ ۱ ۱ ۷
۷ روسیه ۴ ۸ ۷ ۱۹
۸ انگلیس ۴ ۶ ۶ ۱۶
۹ آلمان ۴ ۳ ۱ ۸
۱۰ ایتالیا ۳ ۶ ۳ ۱۲
۱۱ فرانسه ۲ ۴ ۵ ۱۱
۱۲ قزاقستان ۲ ۲ ۳ ۷
۱۳ تایلند ۲ ۱ ۱ ۴
۱۴ اسپانیا ۲ ۰ ۱ ۳
۱۴ سوئیس ۲ ۰ ۱ ۳
۱۶ کرواسی ۲ ۰ ۰ ۲
۱۷ نیوزلند ۱ ۴ ۰ ۵
۱۸ هلند ۱ ۲ ۲ ۵
۱۹ سوئد ۱ ۲ ۱ ۴
۲۰ کانادا ۱ ۱ ۵ ۷
۲۱ بلژیک ۱ ۱ ۱ ۳
۲۱ برزیل ۱ ۱ ۱ ۳
۲۱ اسلوونی ۱ ۱ ۱ ۳
۲۴ اسلواکی ۱ ۱ ۰ ۲
۲۴ ویتنام ۱ ۱ ۰ ۲
۲۴ کلمبیا ۱ ۱ ۰ ۲
۲۷ چین تایپه ۱ ۰ ۲ ۳
۲۷ لهستان ۱ ۰ ۲ ۳
۲۹ جمهوری چک ۱ ۰ ۱ ۲
۲۹ یونان ۱ ۰ ۱ ۲
۳۱ کوزوو ۱ ۰ ۰ ۱
۳۱ Fiji ۱ ۰ ۰ ۱
۳۱ آرژانتین ۱ ۰ ۰ ۱
۳۱ رومانی ۱ ۰ ۰ ۱
۳۱ ورزشکاران مستقل ۱ ۰ ۰ ۱
۳۶ آفریقای جنوبی ۰ ۳ ۱ ۴
۳۷ کره شمالی ۰ ۲ ۲ ۴
۳۸ اوکراین ۰ ۲ ۱ ۳
۳۹ آذربایجان ۰ ۲ ۰ ۲
۳۹ دانمارک ۰ ۲ ۰ ۲
۳۹ اندونزی ۰ ۲ ۰ ۲
۴۲ گرجستان ۰ ۱ ۱ ۲
۴۲ لیتوانی ۰ ۱ ۱ ۲
۴۴ مغولستان ۰ ۱ ۰ ۱
۴۴ فیلیپین ۰ ۱ ۰ ۱
۴۴ ترکیه ۰ ۱ ۰ ۱
۴۴ مالزی ۰ ۱ ۰ ۱
۴۸ مصر ۰ ۰ ۲ ۲
۴۸ ازبکستان ۰ ۰ ۲ ۲
۵۰ تونس ۰ ۰ ۱ ۱
۵۰ امارات ۰ ۰ ۱ ۱
۵۰ پرتغال ۰ ۰ ۱ ۱
۵۰ نروژ ۰ ۰ ۱ ۱
۵۰ قرقیزستان ۰ ۰ ۱ ۱
۵۰ استونی ۰ ۰ ۱ ۱

?جمعه ۲۲ مرداد

قایقرانی ، تعیین رنکینگ روئینگ تک نفره بانوان : مهسا جاور

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

دوومیدانی ، پرتاب وزنه زنان : لیلا رجبی

دوومیدانی ، پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان : حمید زورآوند

?شنبه ۲۳ مرداد

والیبال ایران – مصر: ساعت ۱۷

وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم : کیانوش رستمی

دوومیدانی ، پرش طول : محمد ارزنده

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

?یکشنبه ۲۴ مرداد

وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم : سهراب مرادی و علی هاشمی

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

تیراندازی تفنگ سه وضعیت مردان : پوریا نوروزیان

کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم : حمید سوریان

کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم : سعید عبدولی

?دوشنبه ۲۵ مرداد

والیبال ایران – روسیه : ساعت ۲۲:۳۰

کشتی فرنگی ۸۵ کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی

کشتی فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم : بشیر باباجان زاده

?سه شنبه ۲۶ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم : محمدرضا براری

کشتی فرنگی ۶۶ کیلوگرم : امید نوروزی

کشتی فرنگی ۹۸ کیلوگرم : قاسم رضایی

?چهارشنبه ۲۷ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم : بهداد سلیمی

تکواندو وزن ۵۸- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

دوومیدانی پرتاب چکش : کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی

قایقرانی کانو انفرادی ۲۰۰ متر : عادل مجللی

والیبال : مرحله یک چهارم نهایی

?پنجشنبه ۲۸ مرداد

تیراندازی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان : نجمه خدمتی

تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

?جمعه ۲۹ مرداد

کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی

کشتی آزاد وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

والیبال : نیمه نهایی

?شنبه ۳۰ مرداد

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۸۶ کیلوگرم : علیرضا کریمی

کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی

?یکشنبه ۳۱ مرداد

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری

کشتی آزاد وزن ۹۷ کیلوگرم : رضا یزدانی

دوومیدانی ، دو ماراتن : محمد جعفر مرادی

والیبال : دیدارهای رده بندی و نهایی

بدون نظر

ورود