بدون نظر

همه چيز از حذف غيرمنتظره ليلا رجبي از مسابقات پرتاب وزنه المپيك ريو شروع شد؛ جايي كه ناكامي اين ورزشكار در تكرار ركورد خودش، موجب انتقاد بي‌سابقه كارشناس برنامه تلويزيوني شد. احسان مهاجر شجاعي كه از پيشكسوتان دووميداني است و به‌عنوان كارشناس روي آنتن حاضر شده بود، در مورد رجبي گفت كه او بايد با غيرت و تمركز بيشتري در رقابت‌ها حاضر مي‌شد. همين استفاده آقاي كارشناس از كليدواژه ملتهب «غيرت» باعث شد موجي از اعتراض‌ها نسبت به موضوع شكل بگيرد. تنها ظرف چند ساعت، هزاران هوادار ورزش در شبكه‌هاي اجتماعي به موضوع واكنش نشان دادند و از صبح ديروز نوبت به چهره‌هاي سرشناس فرهنگي، هنري و ورزشي رسيد كه به انتقاد از مهاجر شجاعي بپردازند. سردار آزمون، پيمان قاسم‌خاني، عادل غلامي، علی کریمی و خيلي‌هاي ديگر ظرف ساعات گذشته از رجبي پشتيباني كرده‌اند. ليلا رجبي، اصليت بلاروسي دارد. اسم قبلي او تاتسیانا ایلیوشچانکا بوده است. اين ورزشكار در سال۸۶ با پيمان رجبي ازدواج كرد و تابعيت ايراني گرفت.

لیلا رجبی پیمان

زوج عصباني

اظهارات مهاجر شجاعي ظرف مدت كوتاهي با واكنش بسيار تند ليلا رجبي و همسرش مواجه شد. ابتدا پيمان رجبي به خبرگزاري فارس گفت: «کسانی که حرف از غیرت می‌زنند خودشان سهمیه می‌گرفتند و می‌رفتند. شما برای ورزشکارتان چه کار کرده‌اید که به او می‌گویید بی‌غیرت است، خانم رجبی دو بار ورودی المپیک گرفته و همیشه تنها بوده است. ورزشکار در جای بزرگی می‌جنگد و با امکاناتی که داشت همین‌قدر زورش می‌رسید، کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، بررسی کنند چقدر هزینه شده است، با هیچ یک از اردوهای ما موافقت نشد، فقط ۵ ماه آخر را به ما حق ایاب و ذهاب دادند.» پيمان رجبي كه مربيگري همسرش را هم بر عهده دارد ادامه مي‌دهد: « اندازه پراید هزینه کرده‌اند و آن وقت توقع دارند ورزشکار از المپیک لامبورگینی بیاورد. پس از بازگشت همسرم از المپیک یک تصمیم خوب برای آینده‌مان خواهیم گرفت. من را به‌عنوان مربی به ریو اعزام نکردند و سایر موارد بماند.»

ساعتي بعد اما خود ليلا رجبي هم به ماجرا واكنش نشان داد. او گفت: «شنیدم که احسان مهاجر شجاعی در یک برنامه تلویزیونی و جلوی چشم ٧٠ میلیون ایرانی، مرا متهم به بی غیرتی کرده است، در حالی که من در این ٨ سالی که در ایران هستم، افتخارات بیشتری نسبت به احسان مهاجر کسب کرده‌ام. همیشه تلاش کرده‌ام که پرچم ایران را بالا ببرم؛ چه با مربی، چه بی‌مربی. چه با امکانات، یا بی‌امکانات. خود مهاجر شجاعي در المپیک٢٠٠٨ پکن پنجاهم شد؛ آیا فکر می‌کند با این نتیجه خودش هم بی‌غیرت است که حالا در مورد من اینطور حرف می‌زند؟ او اگر به خودش بی‌غیرت نمی‌گوید پس چطور می‌تواند جلوی تمام مردم به من توهین کند؟ گفتن بی‌غیرت به کسی، توهین بزرگی است و من از این بابت برای ایشان خیلی متاسفم. چون من همیشه ایران را کشور خودم دانسته‌ام و کم نگذاشته‌ام.»

لیلا رجبی

عذرخواهي ديرهنگام

بعد از فضاي به وجود آمده، مهاجر شجاعي در چند نوبت توضيح داد كه منظور بدي نداشته و تنها مدعي بوده ليلا رجبي بايد تلاش بيشتري مي‌كرده، اما در نهايت او ناچار به عذرخواهي شد. از آنجايي كه ليلا رجبي در شهر بوشهر زندگي و تمرين مي‌كند، اتفاق اخير موجب ناراحتي شديد مردم بوشهر شد. در نهايت هم راديو بوشهر با مهاجرشجاعي تماس گرفت تا نظر او را در اين مورد جويا شود. اين كارشناس تلويزيوني هم گفت: « اگرچه من منظور بدی نداشتم و تنها نیتم این بود که خانم لیلا رجبی می‌توانسته تلاش بیشتری به خرج دهد، اما اگر گفته‌هایم موجب ناراحتی مردم بوشهر شده از مردم اين شهر عذرخواهی می‌کنم!»

کیش تور
بدون نظر

ورود