بدون نظر

پايان المپيك معمولا با پايان يكسری از ستاره های به انتهای خط رسيده مصادف می شود. ستاره هايی كه پايان دوران حرفه ای خود را با المپيك رقم می زنند و اغلب می كوشند تا با حضور در مهمترين فستيوال ورزشی دنيا وداعی باشكوه با دنيای حرفه ای داشته باشند.

از همين رو اغلب ستاره های بزرگ، المپيك را برای وداع انتخاب می كنند همانند يكی از ستاره های بزرگ تیم ملی بسکتبال آمریکا كه با پايان المپيك از بازی‌های ملی اعلام بازنشستگی کرد. کارملو آنتونی بازیکن تیم ملی بسکتبال آمریکا و تیم نیویورک نیکس در NBA پس از قهرمانی در مسابقات بسکتبال المپیک از حضور در تیم ملی آمریکا خداحافظی كرد.

آنتونی نخستین بازیکن تاریخ بسکتبال آمریکاست که ۳ مدال طلای المپیک را با تیم ملی این کشور کسب کرده است. او سومین مدال طلای المپیک خود را با پیروزی ۹۶ بر ۶۶ مقابل صربستان به‌دست آورد. ملو همچنین با ثبت ۳۳۶ امتیاز در بازی‌های المپیک، امتیازآورترین بازیکن و همچنین صاحب بیشترین تعداد ریباند (۱۲۵) در تاریخ بسکتبال آمریکا در المپیک است.

کارملو در این مورد گفت: من بدترین‌ها و بهترین‌ها را در تیم ملی آمریکا تجربه کردم و حالا به پایان خط رسیده‌ام. من به اندازه کافی به تیم ملی خدمت کرده‌ام. با اینکه دلم برای آن تنگ می‌شود، ولی پیراهن تیم ملی را باید به جوان‌ها سپرد تا آنها هم در افتخاراتش سهیم باشند.

وی در پایان تصریح کرد: من مدال‌های المپیک خود را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی‌کنم.

بدون نظر

ورود