بعد از ۶ روز نخوابیدن چه بلایی سر بدن می آید؟ [تماشا کنید]

با نخوابیدن به بدن خود آسیب نرسانید

بعد از ۶ روز نخوابیدن چه بلایی سر بدن می آید؟ [تماشا کنید]

همه می دانیم که کم خوابی عوارض بسیار بدی روی بدن دارد و حتی می تواند موجب ایجاد اختلال در زندگی عادی فرد شود. اما از آن بدتر بی خوابی است که تاثیرات منفی گسترده تری برای انسان رقم می زند.

پیرو همین امر، کارشناسان، تحقیقات وسیعی در این رابطه صورت داده اند که می توانید نتیجه آن را در ویدئوی ۲.۵ دقیقه ای زیر مشاهده نمایید.

شب اول

بر اساس آنچه در این تصاویر نمایش داده می شود، وقتی شما فقط یک شب نمی خوابید در حرکت و تمرکز نمودن دچار مشکل خواهید شد که دانشمندان این عارضه را به داشتن الکل ۰.۱۰ درصدی در خون تشبیه نموده اند.

همچنین صورت شما نیز حالتی از بی تفاوتی به خود گرفته و اصطلاحا بی روح به نظر خواهید رسید. بی خوابی روی حافظه نیز تاثیر گذاشته و در طولانی مدت موجب تخریب آن می شود.

شب دوم

میزان اکسیژن دریافتی کاهش یافته و توان انجام فعالیت های غیرهوازی بدن نیز رو به تحلیل می رود. حتی ممکن است در به یادآوردن کلماتی که می خواهید به زبان بیاورید نیز با مشکل مواجه گردید.

شب سوم

توان تمرکز نمودن روی کارهایی که چندان برایتان جذاب نیست را از دست خواهید داد و همه چیز خیلی زود و راحت روی اعصابتان رفته و موجب ایجاد اضطراب در شما می شوند. از دیگر آثار مخرب بی خوابی پس از ۳ شبانه روز این است که ضربان قلب افزایش یافته و تنفس نمودن برای فرد دشوار می شود.

در همین رابطه جا دارد اشاره کنیم که در سال ۲۰۱۵ میلادی، مردی که ۷۲ ساعت بیدار مانده بود، در اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

شب چهارم

وقتی ۴ روز بی خواب باشید، در حالی که در ظاهر بیدار و هوشیار هستید، مغزتان به خواب می رود. البته این چُرت های بسیار کوتاه بین ۵ تا ۱۰ ثانیه بیشتر طول نمی کشند.

پس از چند روز نخوابیدن، دچار توهم شده و احتمالا عارضه ای موسوم به «توهم کلاه» را تجربه خواهید نمود که به واسطه آن احساس می کنید یک فشار دایمی روی سرتان قرار دارد.

شب پنجم

توانایی های ساده ای همانند فکر کردن یا حل نمودن مسایل برایتان دشوار خواهد شد. دایم این توهم و اضطراب را خواهید داشت که فردی در بیرون یا پشت سرتان منتظر ایستاده تا شما را بگیرد.

شب ششم

پس از ۶ شب بیداری و پلک روی هم نگذاشتن، دیگر توانایی تشخیص مفاهیم و عناصر واقعی را از دست خواهید داد و تمامی حالت های طبیعی بدنتان به هم خواهد ریخت.

اما با وجود موارد ذکر شده در بالا، تمامی این مشکلات قابل درمان هستند و با یک خواب کامل، رفع می گردند.

دیجیاتو
۸ نظر

ورود

 • بابک آذر ۲۷, ۱۳۹۵

  سال ها قبل در دوران اینترنی به دلیل کمبود نفرات و برای اینکه بتوانم عید به منزل بروم ناچار شدم شش شبانه روز کامل، بدون خوابیدن کشیک اورژانس بدهم. بیشتر زمان مذکور به دویدن، فعالیت فکری و فیزیکی، و شنیدن فحاشی همراهان سپری شد. در پایان روز ششم، حدود بیست و چهار ساعت خوابیدم و بعد از آن هم به دلیل انفلانزا، نتوانستم به شهرمان بروم

  • شیرین خرداد ۱۲, ۱۳۹۶

   منم بدلیل شیفت سنگین و بیخوابی تو اورژانس چون خونه ی جدیدم انقدر سرو صدا بود ک حتی یه ساعت نمیتونستم بخوابم بستری شدم هنوز با گذشت ۳سال عوارضش ولم نکرده

  • امید اسفند ۶, ۱۳۹۹

   سلام دوست من خسته نباشی وقت بخیر تجربه علمی ثابت کرده بعد شش روز بیخوابی کامل با عزرائیل دست به دست میری اون دنیا احتمال این وسط ها یه چرت میزدی البته مگه اینکه شما فرق کنید

 • محسن اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

  منم چند سال پیش به یه دلیلی مجبور شدم ۴ شبانه روز بیدار بمونم و آخر سر هم به دلیلی بی خوابی مُردم?

 • محمد خرداد ۱۴, ۱۳۹۹

  سلام من میخواهم رکورد طولانی ترین استریم را به اسم خود ثبت کنم که حدود ۱۶۱ ساعت هستش من میخوام ۱۷۳ ساعت استریم یا همون ویدعوی انلاین از گیم پلی رو بزارم بدون خواب آیا امکانش هست

  • ... تیر ۲۲, ۱۴۰۲

   داش بگیر بخواب داری هذیون میگی

 • عطیه آذر ۳, ۱۴۰۲

  ۵شبه نخوابیدم فقط حرف میزنم از شرق میزنم غرب یجورایی خوابم میاد امانمیتونم بخوابم فشار سنگین و وحشتناکی به پشت سرم اومد امروز با هر بار سرفه کردن حس میکنم مغزم از دهنم داره میزنه بیرون

 • من میخوام شش روز بیدار بمونم صلوات اسفند ۸, ۱۴۰۲

  خخخخخ
  میخوام شش روز بیدار بمونم صلوات😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣😭😭
  احساس میکردم که تابلو ها در شب در حال حرکت هستند😐😐