کودکان چینی که برای رفتن به مدرسه از نردبانی ۸۰۰ متری بالا می روند

کودکان چینی که برای رفتن به مدرسه از نردبانی ۸۰۰ متری بالا می روند

در یکی از کوهستان های بخش جنوب غربی ایالت شیچوآن چین، گروهی از دانش آموزان باید هر روز ارتفاعی معادل ۸۰۰ متر را صعود کنند تا به مدرسه برسند.

تا چندی پیش آنها برای صعود به مدرسه از نردبانی که از چوب درخت مو ساخته شده بود، استفاده می کردند. اما به تازگی نردبانی از جنس استیل در حال ساخت است تا سفر هولناک آنها را تا حدی هموارتر نماید.

6

البته شایان ذکر است که در بالای این کوه، روستای دور از دسترس Atule’er نیز قرار دارد که در ابتدای سال جاری و به دنبال اخباری که پکن-نیوز در رابطه با آن منتشر کرد، مورد توجه جهانیان قرار گرفت. در این خبر تصاویر متعددی از دانش آموزان در حال صعود از نردبان چوبی برای رسیدن به مدرسه منتشر شده بود و بازدید فراوانی به دنبال داشت.

3

این کودکان ۱۵ نفر و حدود ۶ ساله هستند و روزانه دو ساعت برای رفتن و برگشتن از مدرسه زمان صرف می کنند.

7

به دنبال وایرال شدن خبر این کودکان، مدیر این روستای ۴۰۰ نفره تصمیم گرفت تا نردبان جدیدی از جنس استیل برای آنها ساخته شود. نردبان جدید، از ۱۵۰۰ لوله استیل ساخته خواهد شد و گفته می شود مراحل ساخت آن تا یک هفته دیگر به پایان برسد.

8

مراحل ساخت این نردبان فلزی از اواخر تابستان و با بودجه ۱۵۰ هزار دلاری آغاز شده. با وجود دستگیره و ساختار مستحکم تر، اهالی روستا هم می توانند سفری ایمن تر در صعود و پایین رفتن از این کوه را تجربه کرده و با سهولت بیشتری به شهر رفته و خریدهای هفتگی خود را انجام دهند.

9

Er Dijiang مدیر روستا به خبرگزاری چاینا دیلی گفته که آنها همه تلاش خود را می کنند تا کودکان بتوانند در سلامت و ایمنی کامل برای سال نو به خانه های خود بازگشته و این رویداد را در کنار خانواده شان جشن بگیرند.

1

2

4

5

منبع: cnn
بدون نظر

ورود