برای آوای انتظار سیروان خسروی مجوز ارائه شده است

اپراتور اول اعلام کرد

برای آوای انتظار سیروان خسروی مجوز ارائه شده است

چندی پیش پیامکی مبنی بر قرار گرفتن آهنگ سیروان خسروی (بازم بتاب) در لیست آوای انتظار از طرف همراه اول به تمامی مشترکان این اپراتور ارسال شد که گویا واکنش این هنرمند را در پی داشته است.

خواننده مذکور در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود اجازه استفاده از این آهنگ به همراه اول را نداده است.

پیرو همین موضوع، اپراتور اول با انتشار بیانیه خبری به ادعای آقای سیروان خسروی پاسخ داده که می توانید متن آن که توسط دفتر روابط عمومی همراه اول در تهران برای روزیاتو ارسال شده است را در ادامه مطالعه کنید.

اپراتور اول اعلام کرد آهنگ سیروان خسروی را یک شرکت تولید کننده محتوا، با ارائه مجوز در لیست آوای انتظار قرار داده است.

اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: بکارگیری یکی از آهنگ های آقای سیروان خسروی (بازم بتاب) به عنوان آوای انتظار که وی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود اجازه استفاده از آن را نداده است؛ توسط شرکت سروش همراه رسانه –که یکی از شرکتهای تامین کننده محتوا (CP) در حوزه آوای انتظار است– در لیست آوای انتظار همراه اول قرار گرفته است.

طبق اعلام شرکت سروش همراه رسانه، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۹/۱۰/۸۷ اجازه انتشار محتوای متعلق به سازمان صدا و سیما بر بستر تلفن همراه را به شرکت سروش رسانه داده است و محتوای مورد ادعای آقای سیروان خسروی نیز از جمله محتواهای متعلق به سازمان صدا و سیماست.

همراه اول در پایان تصریح کرده است، همانطور که قبلاً نیز در پاسخ به ادعایی مشابه اعلام شده بود:

اصولاً اپراتورهای تلفن همراه برای تهیه آهنگ های سرویسRBT (آوای انتظار) خود، از طریق شرکت های تامین کننده محتوا (CP) اقدام می کنند. این شرکت ها نیز با عقد قرارداد با ناشرانی که مجوز لازم را جهت نشر آثار هنری دارند، همکاری کرده و از این طریق محتوای هنری مورد نیاز خود را به دست می آورند؛ بدین ترتیب خود اپراتور به صورت مستقیم وارد مذاکره با هنرمندان نمی شود. همراه اول بر شرکت های تامین کننده محتوا، نظارت دقیق دارد تا بدون اجازه ناشر، آوای انتظاری تولید نشود و در صورت اثبات تخلف، با شرکت متخلف برخورد جدی خواهد شد. بدیهی است اظهارنظر در مورد نوع تعامل و روابط ناشر مجوزدار با هنرمندان جزو حیطه اختیارات و وظایف همراه اول نیست و موضوع از طریق مراجع ذیربط قابل پیگیری است. طبیعتاً این حق برای آقای سیروان خسروی نیز محفوظ است.

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

 • رضا آبان ۱۲, ۱۳۹۵

  این سیروان خسروی فکر کرده مگه کیه؟ اونم یکی مثل بقیه. مگه از دماق فیل افتاده؟ :/

  • ehsan آبان ۱۲, ۱۳۹۵

   اتفاقا تنها خواننده تمام حرفه ای ایران همین سیروانه
   همه جهای دنیا شما ۱ ثانیه هم بخوای از اثر یکی استفاده کنی باید حق و حقوقش رو خریداری کنی. یعنی بقیه خواننده های دنیا هم همه از دماغ فیل افتادن؟
   حالا یکی به این اخلاق حرفه ای اشناس و می خواد اون رو اجرا کنه از دماغ فیل افتاده نمیشه، اونا که این چیزا حالیشون نیس بی اطلاع و غیر حرفه ای هستن